210 000 Dobrych Dukatów już w obiegu! Mija 30 dni trwania akcji „Reszta w Twoich rękach”
14 stycznia 2010 ruszyła pierwsza edycja akcji UNICEF i Mennicy Polskiej „Reszta w Twoich rekach”.
Robiąc codzienne zakupy i prosząc o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach, w wybranych placówkach handlowych i usługowych na terenie całego kraju, przyczyniamy się do gromadzenia środków dla dzieci najbardziej potrzebujących. Po 30 dniach trwania akcji już 575 placówki spośród 11 sieci, które przyłączyły się realizacji akcji, proponuje resztę w Dobrych Dukatach. Całość dochodu z akcji trafi do UNICEF, a następnie na zakup niezbędnych produktów pomocowych dla dzieci z krajów rozwijających się lub dotkniętych klęską. Akcja potrwa do 1 czerwca 2010 roku. Przyłącz się do akcji, poproś o resztę w Dobrych Dukatach….
Minęło pierwsze 30 dni trwania akcji UNICEF „Reszta w Twoich rękach”, która wystartowała 14 stycznia i potrwa do 1 czerwca 2010 roku. W obiegu jest już 210 000 Dobrych Dukatów, dostępnych w 11 sieciach handlowych i usługowych. Robiąc codzienne zakupy w aptece, supermarkecie, sklepie dziecięcym, sklepie spożywczym, czy płacąc rachunki w banku, można poprosić o wydanie reszty lub jej części w Dobrym Dukacie – mosiężnym krążku monetarnym o wartości 4 PLN. Każdy Dobry Dukat to cegiełka wsparcia działań UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci w krajach rozwijających się lub dotkniętych klęską. Całość dochodu z akcji zostanie przekazana dla UNICEF.
Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Szukajmy sklepów ze znaczkiem akcji „Reszta w Twoich rękach”. Jest ich już 575 na terenie całej Polski. Płacąc przy kasie, poprośmy o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach. I tak na przykład płacąc za wartość zakupów 42 PLN i podając 50 PLN, możemy poprosić o wydanie reszty w jednym lub dwóch Dobrych Dukatach. Każdy Dobry Dukat to tylko 4 PLN. Cztery złote wystarczą, aby UNICEF mógł zapewnić dzieciom: 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek lekarstwa przeciw odwodnieniu czy 4 wysokokalorycznych posiłków dla niedożywionych dzieci.
Dobre Dukaty dostępne są między innymi w Aptekach Dobrych Cen, wybranych supermarketach Społem, Mokpol, E.Leclerc, sklepach 5.10.15, Deichmann czy Getin Banku.
„Cieszę się, że akcja „Reszta w Twoich rękach” spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony firm wprowadzających Dobre Dukaty do swoich placówek handlowych i usługowych, jak również ciepłym przyjęciem ze stron klientów, proszących o wydanie reszty, właśnie w Dobrych Dukatach” – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF. „Jest to nowy i innowacyjny pomysł na pozyskiwanie środków, który ma szansę zdobyć przychylność ze strony społeczeństwa i wyróżnić się od wrzucania do przysłowiowych skarbonek, dokonywania przelewów czy wysyłania SMS-ów” – kontynuuje Marek Krupiński.
UNICEF Polska uruchomił specjalną stronę internetową www.dobrydukat.pl, na której można znaleźć dokładną listę miast, a w nich listy sklepów i punktów usługowych, w których możemy poprosić o resztę w Dobrych Dukatach.
Na świecie żyje 2,2 miliarda dzieci. Na każde 100 dzieci: 30 cierpi głód, 26 nie jest zaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody, 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. Pomóżmy im! Poprośmy o wydanie reszty w Dobrym Dukacie…
Więcej informacji:
Zofia Dulska
Koordynator ds. Komunikacji UNICEF Polska
zdulska@unicef.pl, tel. 509 302 275
Jolanta Bylica
Koordynator programu „Reszta w Twoich rękach”
jbylica@unicef.pl, tel. 509 621 240
Mariusz Przybylski
Rzecznik Prasowy Mennicy Polskiej
mariusz_przybylski@mennica.com.pl, tel.603 600 379

Mariusz Przybylski