Mennica-Metale Szlachetne S.A. w restrukturyzacji w wytwarza produkty z metali szlachetnych dla przemysłu i klientów indywidualnych. W ramach naszej działalności prowadzimy również rafinację tych metali. Wysoka jakość produkcji oraz doświadczenie kadry pozwala nam zagwarantować naszym kontrahentom pełną satysfakcję z usług.

Zakres świadczonych usług

 

Katalizatory dla przemysłu chemicznego

Jesteśmy jedynym polskim producentem i dostawcą siatek z metali szlachetnych. Zastosowanie naszych pakietów katalityczno-wychwytujących pozwala na redukcję większości strat metali szlachetnych.

Katalizatory dla przemysłu chemicznego

Sprzęt laboratoryjny

Produkujemy sprzęt laboratoryjny z chemicznie czystego (3N) stopu PtIr2 o tolerancji składników ± 0,5%. W swojej ofercie posiadamy również naczynia laboratoryjne wykonane z czystej platyny, platyny ze stopem złota (PtAu5%) i platyny ze stopem rodu (PtRh10%).

Sprzęt laboratoryjny

Wyroby dla przemysłu szklarskiego

Nasza firma jest jedynym w Polsce producentem elementów wyposażenia pieców szklarskich wykonanych z metali szlachetnych. Wykonujemy m.in. osłony termopar, oczka spustowe, mieszadła oraz inne elementy według naszych standardowych parametrów.

Wyroby dla przemysłu szklarskiego

Blachy i druty

Ze złota i platyny produkujemy wyroby walcowane (blachy z metali szlachetnych i taśmy ze stopów platyny z rodem lub irydem) i ciągnione (druty z metali szlachetnych). Nasze produkty mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, nauki oraz medycyny.

 

Blachy i druty

Proszki

Nasza oferta obejmuje produkcję proszku złota, stosowanego do złocenia powierzchni np. przy konserwacji zabytków, jak również wytwarzanie proszku srebra, stosowanego m.in. w stomatologii i elektronice.

 

Proszki z metali szlachetnych

Wskaźniki laserowe

Produkujemy specjalne pigmenty do wskaźników laserowych, które służą do zabezpieczania biletów, dokumentów identyfikacyjnych (paszportów, praw jazdy, licencji) i dokumentów rządowych (dowodów rejestracyjnych, aktów urodzenia, aktów zgonu, wiz, stempli, znaków akcyzy).

Wskaźniki laserowe

Dane kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu z wybranymi działami

Blachy i druty, proszki i wskaźniki laserowe

Artur Grabowski

tel. (22) 763 99 11
 

Sprzęt laboratoryjny, wyroby dla przemysłu szklarskiego

Katarzyna Kos

tel. (22) 763 99 74
 

Siatki katalityczne dla przemysłu chemicznego

Maciej Duda

tel. (22) 763 99 01