15 październikapaź 2018

Mennica Polska na Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

W dniach 11-12 października 2018 r. w Warszawie odbył się Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta, którego Partnerem merytorycznym była Mennica Polska. Tematy wystąpień i debat skupione były wokół wyzwań transportowych polskich miast, roli technologii w mobilności oraz kierunków rozwoju komunikacji miejskiej. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się samorządowcy, przewoźnicy, przedstawiciele firm technologicznych araz aktywiści miejscy.

Zobacz więcej
3 październikapaź 2018

Już dziś rusza pilotaż Open Payment System w gdańskiej komunikacji miejskiej

Od 3 października pasażerowie dwóch linii autobusowych kursujących pomiędzy Lotniskiem im. Lecha Wałęsy a centrum miasta będą mogli korzystać z innowacyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej, w którym karta płatnicza w pełni zastępuje tradycyjny bilet papierowy. Rozwiązanie opracowane przez Mennicę Polską S.A. będzie wprowadzone w ramach programu pilotażowego.

Zobacz więcej
18 wrześniawrz 2018

Niepodległościowe produkty inwestycyjne Mennicy Polskiej

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, w której świętowanie zaangażowani są wszyscy Polacy. Chcąc podkreślić ważność jubileuszu, Mennica Polska wprowadziła na rynek nowe produkty inwestycyjne upamiętniające to przełomowe wydarzenie.

Zobacz więcej
3 wrześniawrz 2018

Kolejne miasta wprowadzą Open Payment System Mennicy Polskiej

Stworzony przez Mennicę Polską, innowacyjny Open Payment System, już wkrótce pojawi się w kolejnych miastach. Pierwsze z nich to Bydgoszcz, która w kwietniu 2018 r. podpisała umowę z Mennicą Polską na wdrożenie tego jednolitego systemu poboru opłat w transporcie miejskim. W ramach programu pilotażowego Open Payment System pojawi się również w Gdańsku oraz na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Zobacz więcej
Piknik rodzinny z Mennicą Polską
30 sierpniasie 2018

Piknik rodzinny z Mennicą Polską

Już 2 września br. będzie miała miejsce uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy wstępujących w szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po części oficjalnej odbędzie się Piknik Rodzinny, podczas którego wszyscy goście będą mieli możliwość odwiedzenia stoiska Mennicy Polskiej S.A.

Zobacz więcej
20 sierpniasie 2018

Mennica Polska na pokazach lotniczych Air Show 2018

Jedna z większych imprez lotniczych w Polsce już wkrótce. Z okazji tegorocznej edycji pokazów Air Show w Radomiu, Mennica Polska przygotowała specjalny numizmat, którego tematyka będzie nawiązywała do 100-lecia istnienia lotnictwa polskiego. Unikatowa pamiątka będzie dostępna w sprzedaży na stoisku Mennicy Polskiej zlokalizowanym przy Alei Głównej lotniska 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Zobacz więcej
Monety, historia, widowisko muzyczne – Narodowy Bank Polski i Mennica Polska
8 sierpniasie 2018

Narodowy Bank Polski i Mennica Polska upamiętniają 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Widowisko muzyczne Wolność we krwi, specjalna emisja okolicznościowych monet i banknotów, pikniki rodzinne, strona internetowa i aplikacja mobilna – to tylko niektóre elementy projektu „My Polacy 1918-2018” realizowanego przez NBP, któremu Mennica Polska S.A. ma przyjemność partnerować. W ramach wydarzenia „Wolność we krwi”, wszyscy miłośnicy numizmatyki będą mieli niezwykłą okazję poznać m.in. cykl produkcyjny monety „My Polacy dumni i wolni” oraz podziwiać ekspozycję zaawansowanych technicznie narzędzi menniczych.

Zobacz więcej
3 sierpniasie 2018

42 mln zł zysku ze sprzedaży Mennicy Polskiej S.A. po pierwszym półroczu 2018 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za I półrocze 2018 roku. Zanotowano istotną poprawę najważniejszych wskaźników finansowych w zakresie działalności kontynuowanej w porównaniu z oczyszczonymi rezultatami z analogicznego okresu sprzed roku. Wysoki zysk ze sprzedaży jest pozytywnym prognostykiem na przyszłość i jednocześnie dowodzi stabilnej pozycji Grupy na rynku.

Zobacz więcej
11 lipcalip 2018

Moneta uncjowa „Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” już dostępna

Wyjątkowa edycja monet inwestycyjnych wybitych przez Mennicę Polską na zamówienie Narodowego Banku Polskiego właśnie ujrzała światło dzienne. „Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to nowa moneta inwestycyjna wyemitowana w nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł. Wyroby wykonane są ze złota najczystszej próby 999,9 i zastąpią poprzednią serię emitowaną od 1995 roku.

Zobacz więcej
27 czerwcacze 2018

Mennica Polska partnerem Kongresu Regionów

We Wrocławiu trwa coroczny Kongres Regionów, w którym biorą udział liderzy samorządów z całej Polski oraz eksperci z dziedzin ekologii, cyfryzacji oraz finansów. Mennica Polska jest nie tylko partnerem tego wydarzenia, ale również przedstawiciel Spółki jest prelegentem w panelu dyskusyjnym, dotyczącym mobilności w nowoczesnym mieście.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Karolina Mystek

tel.: +48 604 262 362

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa