Sukces II edycji akcji „Cała reszta to szczęście”
16 wrześniawrz 2015

Sukces II edycji akcji „Cała reszta to szczęście”

Mennica Polska zakończyła już II edycję akcji charytatywnej „Cała reszta to szczęście”, organizowanej wspólnie z Fundacją TVN „nie jesteś sam”. Od 21 stycznia do końca maja br., w kilkuset sklepach i stacjach benzynowych na terenie całej Polski, klientom oferowano wydawaną resztę w tzw. „Szczęśliwych Dukatach” o wartości 5 zł. Kwota jaką udało się zebrać to 811.931,41 zł.

Więcej
Mennica Polska - nowa strona
1 wrześniawrz 2015

Mennica Polska w nowej odsłonie

Mennica Polska, pod adresem www.mennica.com.pl, uruchomiła nowoczesną stronę internetową. Oficjalny serwis z pełnym repozytorium produktów doskonale wpisuje się w strategię dywersyfikacji działalności spółki.

Więcej
Pamiątkowe dukaty na pokazach lotniczych w Radomiu
19 sierpniasie 2015

Pamiątkowe dukaty na pokazach lotniczych w Radomiu

Od dorocznych międzynarodowych pokazów lotniczych Air Show 2015 dzielą nas już tylko dni! Już w najbliższy weekend 22-23 sierpnia na radomskim niebie zaprezentują się najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Program XIV edycji pokazów lotniczych Air Show przyprawi o zawrót głowy nie tylko miłośników podniebnej floty i lotniczego kunsztu, lecz także… kolekcjonerów monet!

Więcej
Plenerowe atrakcje w miejscu przyszłego wieżowca na Woli
29 lipcalip 2015

Plenerowe atrakcje w miejscu przyszłego wieżowca na Woli

Pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower w przyszłości powstanie ogólnodostępny plac z elementami małej architektury i zielenią. Zanim jednak rozpocznie się budowa, inwestorzy zdecydowali się udostępnić swoją przestrzeń na działania kulturalne skierowane do mieszkańców dzielnicy. Od kilku tygodniu działa w tym miejscu kino Filmowej Stolicy Lata, a niebawem ruszy plenerowa wystawa Muzeum Woli.

Więcej
Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej
2 lipcalip 2015

Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej

Mennica Polska zrealizowała zamówienie dla Narodowego Banku Gruzji, opiewające na 3 000 sztuk monet upamiętniających 13. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (ang. EYOF), który w tym roku odbędzie się w Tbilisi. Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 10 lari to kolejne zlecenie Spółki w ostatnim czasie, zrealizowane dla zagranicznego banku centralnego.

Więcej
Pesos
30 czerwcacze 2015

Mennica Polska wybiła ponad 124 mln monet obiegowych dla Kolumbii

Mennica Polska S.A. zrealizowała umowę na wybicie kolejnych zagranicznych monet obiegowych. Po zamówieniu dla Narodowego Banku Gruzji przyszedł czas na Narodowy Bank Kolumbii. Kontrakt na prawie 125 mln monet – 60,5 mln sztuk o nominalne 200 pesos i 64 mln o nominale 500 pesos – to jedna z większych umów zagranicznych Spółki w ostatnim czasie. Obie monety trafiły do systemu obiegowego emitenta.

Więcej
18 czerwcacze 2015

Mennica Polska coraz aktywniejsza w segmencie działalności deweloperskiej

Już na początku 2016 r. ruszy pierwszy etap budowy nowego osiedla mieszkaniowego Mennicy Polskiej S.A., które stanąć ma przy zbiegu ulic Grzybowskiej i Żelaznej, w miejscu dzisiejszego zakładu produkcji menniczej. Jest to kolejna inwestycja deweloperska Spółki, potwierdzająca jej strategię biznesową, zakładającą dywersyfikację źródeł przychodów.

Więcej
Mennica Polska wybiła numizmat dla Legii Warszawa
9 czerwcacze 2015

Mennica Polska wybiła numizmat dla Legii Warszawa

Mennica Polska S.A., wyprodukowała 10 000 sztuk, wyjątkowych numizmatów dla kibiców stołecznego klubu piłkarskiego. Kolekcjonerskie dukaty „Legia Warszawa” zostały wykonane z dwuskładnikowego stopu mi

Więcej
Wystawa prac Józefa Markiewicza-Nieszcza w Mennicy Polskiej
11 majamaj 2015

Pierwsza od 30 lat wystawa prac Józefa Markiewicza-Nieszcza w Mennicy Polskiej

Podczas Nocy Muzeów 16 maja 2015 r., Gabinet Numizmatyczny Mennicy Polskiej otworzy wyjątkową wystawę monet, medali, rzeźb i grafik autorstwa Józefa Markiewicza-Nieszcza. Będzie to wydarzenie nadzwyczajne, gdyż twórczość artysty zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności po raz pierwszy od ponad 30 lat.

Więcej
Monety obiegowe dla Gruzji
4 majamaj 2015

Mennica Polska wybiła 30 mln monet obiegowych dla Narodowego Banku Gruzji

Mennica Polska S.A., w ramach umowy z Narodowym Bankiem Gruzji, wybiła 15 milionów sztuk monet o nominale 1 lari oraz 15 milionów sztuk monet o nominale 20 tetri. Obie monety trafiły do systemu obiegowego emitenta.

Więcej

Kontakt
dla mediów

Agnieszka Malina:

tel.: +48 515 277 687

Mennica Polska S.A.
ul. Waliców 11, 00-851 Warszawa