10 sierpniasie 2022

Zmiany w zarządzie Mennicy Polskiej

Od 9 sierpnia br., zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej, Zarząd Mennicy Polskiej jest dwuosobowy. Pani Katarzyna Budnicka, która od maja br. pełniła obowiązki Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Naczelnego, została powołana na stanowisko Prezesa. Nowym Członkiem Zarządu ds. Produkcji Monetarnej i Logistyki został Pan Siemowit Kalukiewicz, związany ze spółką od blisko 20 lat.

Zobacz więcej
4 sierpniasie 2022

Stabilne wyniki Mennicy Polskiej w pierwszym półroczu 2022 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała wyniki za pierwsze dwa kwartały bieżącego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 757,7 mln zł (637,7 mln zł rok wcześniej). Zysk netto to 36,6 mln zł (68,4 mln zł za I-II Q 2021 r.). W dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych płynność finansowa Spółki utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Zobacz więcej
Mennica Polska ufundowała medale dla uczestników akcji „Wybiegaj Krew i Szpik”
20 czerwcacze 2022

Mennica Polska ufundowała medale dla uczestników akcji „Wybiegaj Krew i Szpik”

16 czerwca na stadionie PGE Narodowy odbył się czwarty charytatywny bieg z ważnym przesłaniem. Jego celem była promocja krwiodawstwa w Polsce. Mennica Polska, tradycyjnie już, ufundowała dla każdego uczestnika biegu pamiątkowy medal. Łącznie w ramach trzech edycji akcji zebrano ponad 1100 litrów krwi. W bazie dawców szpiku zarejestrowało się natomiast blisko 400 osób.

Zobacz więcej
31 majamaj 2022

Z Mennicą Polską zakup biletu potwierdzimy BLIKIEM zbliżeniowym

Od maja pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu, w Bydgoszczy, Gdańsku oraz w Łodzi mogą zapłacić za bilet BLIKIEM zbliżeniowym. Taka opcja jest dostępna w kasownikach działających w ramach Open Payment System oraz w tradycyjnych biletomatach. W Warszawie, dzięki rozwiązaniu Mennicy Polskiej, płatność BLIKIEM zrealizujemy w automatach stacjonarnych oraz mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach. We wszystkich wskazanych lokalizacjach rozpoczęto również akceptację transakcji kartami Diners/Discovery.

Zobacz więcej
19 majamaj 2022

Mennica Polska połączy światłowodem Bliski Wschód z Europą

Grupa Kapitałowa Mennicy Polskiej, za pośrednictwem spółki zależnej, wchodzi w nowy perspektywiczny obszar działalności. 18 maja br. została podpisana umowa z firmą Alcatel Submarine Networks, częścią koncernu Nokia, której przedmiotem jest budowa podmorskiego światłowodu. To część planowanego systemu łączącego Europę z Bliskim Wchodem. Wartość umowy to 91,5 mln USD. Kolejne kontrakty będą podpisywane wkrótce, a szacowany koszt całego projektu to 190 mln USD. Gotowość systemu planowana jest na połowę 2024 roku.

Zobacz więcej
Do zobaczenia podczas kolejnej Nocy Muzeów!
18 majamaj 2022

Do zobaczenia podczas kolejnej Nocy Muzeów!

Tegoroczną Noc Muzeów podsumowujemy jako niezwykle udaną. Na stoisku Mennicy Polskiej w Łazienkach Królewskich w Warszawie przyjęliśmy wielu gości, z którymi świętowaliśmy dzień miłośników nauki i sztuki. Dziękujemy naszym sympatykom za bardzo aktywne uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach.

Zobacz więcej
17 majamaj 2022

Mennica Polska podsumowała pierwszy kwartał 2022

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 460,6 mln zł i były o ponad 181 mln wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto to 22,9 mln zł, a EBITDA 30,5 mln zł.

Zobacz więcej
Spotkajmy się podczas warszawskiej Nocy Muzeów
4 majamaj 2022

Spotkajmy się podczas warszawskiej Nocy Muzeów

W Mennicy Polskiej odliczamy dni do kolejnej odsłony warszawskiej Nocy Muzeów. 14 maja, w godzinach wieczornych, zapraszamy na nasze stoisko w Łazienkach Królewskich. Miłym gościom zapewnimy chwilę wytchnienia w specjalnej strefie relaksu, zlokalizowanej tuż obok Stajni Kubickiego. Zaproponujemy również szereg ciekawych aktywności, które umilą Państwu czas.

Zobacz więcej
27 kwietniakwi 2022

Numizmatyczna pamiątka na lata. Złote i srebrne prezenty na chrzest, komunię i ślub

Srebrne i złote monety to piękne i wartościowe prezenty na długie lata. Niezwykła trwałość tych kruszców sprawia, że wykonane z nich przedmioty numizmatyczne będą pamiątką na całe życie. Z tych powodów, wyroby Mennicy Polskiej szczególnie chętnie wybierane są jako upominki na wyjątkowe okazje – chrzciny, pierwsza komunia, ślub i rocznice – związane z przełomowymi momentami w życiu.

Zobacz więcej
25 kwietniakwi 2022

Mennica Polska z kolejnym zleceniem od Centralnego Banku Dominikany

Centralny Bank Dominikany ponownie powierzył Mennicy Polskiej produkcję monet obiegowych. Łączna wartość kontraktu to ponad 12 milionów euro. W zakładzie na warszawskim Annopolu powstanie aż 110 milionów monet o różnych nominałach. Kolejny wygrany przetarg to potwierdzenie mocnej pozycji Mennicy Polskiej na rynkach zagranicznych.

Zobacz więcej
11 kwietniakwi 2022

Nowe monety kolekcjonerskie w ofercie Mennicy Polskiej

W sklepie internetowym Mennicy Polskiej pojawiły się kolejne unikatowe monety kolekcjonerskie – Skarabeusz Kryształowy, Tryton, In Victoria oraz Alter Ego. Wykonane ze srebra najwyższej próby ucieszą zarówno kolekcjonerów, jak i osoby szukające oryginalnego pomysłu na prezent. Wszystkie nowości łączy dbałość o detale oraz zastosowanie najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Zobacz więcej
4 kwietniakwi 2022

Bezpieczne płatności bezgotówkowe – Mennica Polska po raz kolejny z certyfikatem PCI DSS

Mennica Polska otrzymała certyfikat PCI Data Security Standard (PCI DSS) na kolejny rok. To dowód na to, że nasze innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają realizację szybkich i wygodnych płatności bezgotówkowych, są maksymalnie bezpieczne. Spełniają bowiem restrykcyjne wytyczne międzynarodowych organizacji płatniczych.

Zobacz więcej
29 marcamar 2022

Mennica Polska zaraportowała bardzo dobre wyniki za 2021 rok

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za IV kwartał oraz narastająco za cztery kwartały 2021 roku. Przychody wyniosły ponad 1,3 mld zł. W stosunku do bardzo wysokiej bazy z ubiegłego roku, po oczyszczeniu wyników ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych, zysk netto był wyższy o 12,2 mln zł, wynik ze sprzedaży o 9 mln zł, a EBITDA o 11,9 mln zł.

Zobacz więcej
28 marcamar 2022

Mennica Polska zwyciężyła w konkursie Invest Cuffs

Mennica Polska została uznana za „Firmę inwestycji alternatywnych” w ramach 8. edycji konkursu Invest Cuffs. To już drugi raz, kiedy działalność jedynego krajowego producenta złotych sztabek została doceniona przez szerokie grono ekspertów oraz internautów. W otwartym głosowaniu udział wzięło ponad 100 tysięcy osób.

Zobacz więcej
Unikatowy numizmat na 500. rocznicę wygłoszenia traktatu „De aestimatione monetae”
21 marcamar 2022

Unikatowy numizmat na 500. rocznicę wygłoszenia traktatu „De aestimatione monetae”

Dziś mija 500 lat od wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika na Sejmiku Prus Królewskich w Grudziądzu traktatu „De aestimatione monetae” (O szacunku monety). Na tę okoliczność Mennica Polska, na zlecenie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, wyprodukowała srebrny numizmat. Od dziś jest dostępny w sprzedaży.

Zobacz więcej
Wspieraj z nami Ukrainę
17 marcamar 2022

Wspieraj z nami Ukrainę

Mennica Polska wyprodukowała numizmat-cegiełkę „Solidarni z Ukrainą”. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji niosącej pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących. Od dziś numizmat można zamówić telefonicznie. Na początku kwietnia zakup będzie możliwy również online.

Zobacz więcej
Mennica Polska sponsorem Motoru Lublin
10 marcamar 2022

Mennica Polska sponsorem Motoru Lublin

Mennica Polska to nowy sponsor klubu piłkarskiego Motor Lublin. Zgodnie z umową, podpisaną na początku marca, przekazane środki mogą zostać wykorzystane na realizację strategicznych celów klubu. Dotyczy to zarówno wzmocnienia aktualnej pozycji Motoru, jak i wsparcia rozwoju kadry zawodników.

Zobacz więcej
7 marcamar 2022

Visa potwierdziła najwyższy standard płatności realizowanych za pośrednictwem Mennicy Polskiej

Mennica Polska otrzymała certyfikat Visa Ready w kategorii Transit Back Office MTT. To kolejne potwierdzenie, że wszystkie usługi, związane z realizacją transakcji w transporcie publicznym w oparciu o popularne „zbliżeniówki”, spełniają wymogi lidera wśród międzynarodowych organizacji płatniczych. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności rozwiązań.

Zobacz więcej
24 lutegolut 2022

Mennica Polska uruchomiła pierwszy sklep na Dolnym Śląsku

Od dziś we Wrocławiu działa sklep firmowy Mennicy Polskiej. Jego szeroka oferta zaspokoi potrzeby zarówno osób zainteresowanych zakupem złotych produktów inwestycyjnych, kolekcjonerów, jak i tych, którzy szukają pomysłu na oryginalny prezent.

Zobacz więcej
Kolejny raz pobiliśmy rekord! Blisko ćwierć miliona złotych dla WOŚP od Mennicy Polskiej
15 lutegolut 2022

Kolejny raz pobiliśmy rekord! Blisko ćwierć miliona złotych dla WOŚP od Mennicy Polskiej

Prawie 250 tys. zł wesprze realizację celów Fundacji WOŚP dzięki zaangażowaniu Mennicy Polskiej w tegoroczny Wielki Finał. To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W ciągu ostatnich pięciu lat przekazaliśmy wspólnie z Państwem na tę szczytną inicjatywę już prawie pół miliona złotych!

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6, 00-232 Warszawa