11 kwietniakwi 2018

Prezes Mennicy Polskiej S.A. jednym z „najskuteczniejszych prezesów świata” wg HBR

Grzegorz Zambrzycki, prezes zarządu Mennicy Polskiej, znalazł się w elitarnym gronie stu najskuteczniejszych prezesów świata w 2017 r. Ranking sporządzany jest co roku przez Harvard Business Review i wyróżnia zarządzających, którzy wykazali się nadzwyczajnymi osiągnięciami w zakresie wyników finansowych, a także przedsięwzięć społeczno-środowiskowych i w obszarze nadzoru korporacyjnego.

Zobacz więcej
14 marcamar 2018

Produkty Mennicy Polskiej S.A. na platformie Allegro

Mennica Polska, czołowy producent monet i numizmatów w Europie została wyłącznym partnerem platformy handlowej Allegro w kategorii Złoto Inwestycyjne. Już pod koniec marca za jej pośrednictwem będzie można kupić produkty inwestycyjne Mennicy.

Zobacz więcej
12 marcamar 2018

Mennica Polska S.A. w programie Visa Global Transit Solutions

12 marca 2018 r. Visa zakomunikowała o przystąpieniu 14 firm technologicznych w charakterze partnerów programu Visa Ready for Transit. Mennica Polska S.A została jedyną polską instytucją biorącą udział w tej globalnej inicjatywie.

Zobacz więcej
9 marcamar 2018

2017 – dobry rok dla Mennicy Polskiej

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za rok obrotowy 2017. Przychody ze sprzedaży wyniosły prawie 927 mln zł, zysk brutto ze sprzedaży prawie 79 mln zł, wynik EBITDA 142 mln zł, a zysk netto 121 mln zł.

Zobacz więcej
20 lutegolut 2018

Mennica Legacy Tower nominowana w plebiscycie BREEAM Awards 2018

Mennica Legacy Tower została wyróżniona nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment. Wieżowiec podczas przeprowadzonej w 2017 r. certyfikacji otrzymał maksymalny wynik na poziomie „Outstanding” i jako jedyny wieżowiec w Polsce znalazł się w prestiżowym gronie wybranych obiektów.

Zobacz więcej
14 lutegolut 2018

Nowy system URBANCARD we Wrocławiu

​Nowy system dystrybucji biletów, który zacznie funkcjonować już 8 marca 2018 roku, to przede wszystkim uproszczenie procesu zakupu biletów komunikacji miejskiej. Co istotne, wraz z jego wdrożeniem, rozszerzeniu ulegnie gama form zakupu biletów, uprawniających do przejazdu.

Zobacz więcej
12 lutegolut 2018

Mennica Polska wyróżniona tytułem Brylant Polskiej Gospodarki 2017

Mennica Polska S.A. znalazła się w najnowszym zestawieniu najcenniejszych firm w Polsce opracowanym przez Instytut Europejskiego Biznesu. Lider produkcji menniczej swoje wysokie miejsce, w tym tworzonym od kilku lat rankingu, zawdzięcza znakomitym wynikom finansowym, uzyskanym w ubiegłym roku.

Zobacz więcej
9 lutegolut 2018

Mennica Polska z sukcesem po World Money Fair 2018

Premierowe monety Mennicy Polskiej po raz kolejny zachwyciły uczestników międzynarodowych targów World Money Fair i tym samym umocniły jej pozycję wśród technologicznych liderów produkcji monet. Eksperci i miłośnicy numizmatyki mieli okazję podziwiać niezwykłe wyroby polskiego mincerstwa, w tym szczególną popularnością cieszyła się trójwymiarowa moneta w kształcie rybki.

Zobacz więcej
2 lutegolut 2018

Premierowe monety Mennicy Polskiej na światowych targach World Money Fair 2018

Już dziś w Centrum Kongresowym Estrell w Berlinie setki wystawców i kolekcjonerów monet z całego świata spotkają się podczas międzynarodowych targów numizmatycznych World Money Fair.

Zobacz więcej
Mennica Polska zebrała ponad 21 tys. zł dla WOŚP
25 styczniasty 2018

Mennica Polska zebrała ponad 21 tys. zł dla WOŚP

Tegoroczny emocjonujący Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Nadszedł zatem czas na podsumowanie tegorocznych sukcesów. W ramach 26. edycji Orkiestry, Mennica Polska zgromadziła łącznie 21 036,47 zł. Przekazane środki zostały uzbierane do puszek przez naszych wolontariuszy oraz podczas charytatywnej sprzedaży okolicznościowych wyrobów.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Karolina Mystek

tel.: +48 604 262 362

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa