7 styczniasty 2019

Mennica Polska po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już wkrótce Polacy będą mieli okazję ponownie pokazać swoje wielkie serca podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już tradycyjnie Mennica Polska partneruje Fundacji w tej szczytnej inicjatywie, której tegorocznym celem jest zaopatrzenie specjalistycznych szpitali dziecięcych w niezbędny sprzęt medyczny.

Zobacz więcej
5 grudniagru 2018

Grzegorz Zambrzycki CEO roku w plebiscycie Fabryka Roku

Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej, otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii CEO roku w ramach ogólnopolskiego konkursu Fabryka Roku 2018. Wszystkie nagrody zostały przyznane podczas uroczystej gali finałowej i stanowią wyraz uznania dla fabryk oraz osób zarządzających najbardziej efektywnymi i rozwojowymi zakładami przemysłowymi w Polsce.

Zobacz więcej
15 listopadalis 2018

Prestiżowe nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznane już po raz czternasty

14 listopada br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród im. Andrzeja Woyciechowskiego - jednego z najcenniejszych wyróżnień środowiska dziennikarskiego w Polsce. Mennica Polska po raz kolejny objęła mecenatem to wyjątkowe wydarzenie.

Zobacz więcej
14 listopadalis 2018

Mennica Polska zamontuje nowe biletomaty w warszawskich tramwajach

​Mennica Polska podpisała umowę z Tramwajami Warszawskimi na leasing i montaż co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów mobilnych. Instalowane automaty pozwolą na zakup biletów komunikacji z wykorzystaniem zbliżeniowych i tradycyjnych kart płatniczych, smartfonów obsługujących technologię NFC/HCE oraz systemu płatności mobilnych BLIK.

Zobacz więcej
9 listopadalis 2018

Monety Mennicy Polskiej zachowane w Kapsule Czasu na Wawelu

100 listów na 100-lecie niepodległości. W tak niecodzienny sposób Zamek Królewski na Wawelu postanowił uczcić wypadającą w tym roku okrągłą rocznicę. Listy do przyszłości napisane przez dzieci z polskich szkół umieszczono w specjalnej Kapsule Czasu, którą zachowano na Wawelu. Do skrzyni, wraz z listami, dołączono również charakterystyczne dla naszych czasów przedmioty – w tym wybite przez Mennicę Polską monety, które aktualnie znajdują się w obiegu.

Zobacz więcej
9 listopadalis 2018

Pierwszy miesiąc bydgoskiej komunikacji miejskiej z Open Payment System – podsumowanie

Od 9 października br. użytkownicy bydgoskiego transportu miejskiego korzystają z nowego systemu poboru opłat za przejazdy komunikacją miejską. Korzystne wyniki sprzedażowe po pierwszym miesiącu funkcjonowania innowacyjnego systemu są potwierdzeniem słuszności decyzji o wprowadzeniu Open Payment System (OPS) Mennicy Polskiej do autobusów i tramwajów poruszających się po ulicach Bydgoszczy. Ponadto, dzięki temu miasto awansowało do czołówki europejskich metropolii stosujących najbardziej zaawansowane rozwiązania informatyczne dla transportu miejskiego.

Zobacz więcej
9 listopadalis 2018

Obiecujące wyniki sprzedażowe w pierwszym miesiącu pilotażu Open Payment System w Gdańsku

Już od ponad miesiąca pasażerowie wybranych linii autobusowych łączących Lotnisko im. Lecha Wałęsy i centrum Gdańska mogą nabywać bilety komunikacji miejskiej używając jedynie zbliżeniowej karty bankowej. Wszystko to za sprawą pilotażu Open Payment System (OPS), który został uruchomiony 3 października br. w 15 pojazdach łączących strategiczne punkty na mapie Gdańska. Poziom sprzedaży biletów w październiku w nowych automatach pokładowych wskazuje na pozytywne przyjęcie nowoczesnego rozwiązania przez użytkowników linii lotniskowych. To również potwierdzenie słuszności decyzji o wprowadzeniu OPS, jako odpowiedzi na aktualne potrzeby podróżujących.

Zobacz więcej
Mennica Polska nagrodzona na międzynarodowej konferencji „COINS”
5 listopadalis 2018

Mennica Polska nagrodzona na międzynarodowej konferencji „COINS”

Mennica Polska została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Coin Constellation, towarzyszącemu prestiżowej konferencji numizmatycznej „COINS 2018”, która miała miejsce w dniach 2-3 listopada br. w Moskwie. W tegorocznej edycji wyroby produkcji Mennicy Polskiej otrzymały główne nagrody w kategorii „Moneta klasyczna” i „Oryginalna technologia” oraz trzecią nagrodę w kategorii „Unikalna koncepcja”.

Zobacz więcej
29 październikapaź 2018

Bardzo dobre wyniki Mennicy Polskiej S.A. po III kwartale 2018 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za III kwartał 2018 r. oraz za trzy kwartały narastająco w bieżącym roku. Osiągnięte, w ramach najważniejszych kategorii finansowych, wyniki stanowią istotną poprawę w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Wynik brutto ze sprzedaży za trzy kwartały 2018 r. wyniósł 94 mln zł, co stanowi wzrost o 45 mln zł w porównaniu z rezultatem wypracowanym w pierwszych dziewięciu miesiącach poprzedniego roku. Oczyszczona ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych EBITDA wzrosła o ponad 170 proc. (76 mln zł. w stosunku do 28 mln zł. osiągniętych w analogicznym okresie 2017 r.), a zysk netto aż o 388 proc. (44 mln zł wobec 9 mln zł).

Zobacz więcej
Medal dla Mennicy Polskiej za rozwiązania dla transportu
25 październikapaź 2018

Medal dla Mennicy Polskiej za rozwiązania dla transportu

Mennica Polska została uhonorowana medalem podczas Gali towarzyszącej tegorocznym Międzynarodowym Targom Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Jury konkursowe nagrodziło nowoczesny system wnoszenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w ramach systemu URBANCARD Wrocławska Karta Miejska. O wyborze rozwiązania Mennicy Polskiej zadecydowała jego innowacyjność, prostota, przystępność i ekonomiczność.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Karolina Mystek

tel.: +48 604 262 362

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa