15 październikapaź 2021

Mennica Polska aktywnie wspiera zbiórkę środków na budowę wyjątkowego muzeum

Mennica Polska wybiła specjalne numizmaty-cegiełki w celu wsparcia zbiórki środków na budowę Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Miejsce pamięci tego zasłużonego dla polskiej historii duchownego powstanie na Podlasiu. 19 października br. przedstawiciele Mennicy wezmą udział w specjalnej konferencji prasowej poświęconej tej inwestycji.

Zobacz więcej
Mennica Polska ponownie na podium w międzynarodowym konkursie „Coin Constellation”
14 październikapaź 2021

Mennica Polska ponownie na podium w międzynarodowym konkursie „Coin Constellation”

Mennica Polska została nagrodzona w ramach 15 edycji prestiżowego konkursu „Coin Constellation”. Wybita przez nią srebrna moneta „Merry Christmas” zajęła zaszczytne 3 miejsce w kategorii „Moneta pamiątkowa”.

Zobacz więcej
13 październikapaź 2021

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nowym partnerem Mennicy Polskiej

Rabat na zakup, bezpłatny depozyt w skarbcu Mennicy Polskiej oraz okresowe oferty specjalne – na takie korzyści mogą liczyć członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII), którzy kupią złoto w Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej
4 październikapaź 2021

Mennica Polska dziękuje za Rekord Polski!

24 godziny, 867 osób i dużo chęci, by nieść pomoc – to przepis na nowy Rekord Polski i aktywną promocję krwiodawstwa. Mieszkańcy ośmiu miast województwa mazowieckiego 30 września stanęli na wysokości zadania i oddali łącznie aż 327,391 litrów krwi. To blisko 100 litrów więcej niż wynosił dotychczasowy rekord!

Zobacz więcej
29 wrześniawrz 2021

Pobijmy wspólnie rekord – Mennica Polska kolejny raz dołącza do akcji promującej krwiodawstwo

Już jutro, w 12 lokalizacjach w województwie mazowieckim, będzie można przyłączyć się do bicia Rekordu Polski w oddawaniu krwi. Mennica Polska aktywnie wspiera akcję, która integruje wokół ważnej idei ludzi dobrej woli. Podczas bicia rekordu odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Każdy z nas może mieć osobisty wkład w ratowanie zdrowia i życia najbardziej potrzebującym.

Zobacz więcej
„Wybiegaj Krew i Szpik” po raz trzeci z udziałem Mennicy Polskiej
30 sierpniasie 2021

„Wybiegaj Krew i Szpik” po raz trzeci z udziałem Mennicy Polskiej

29 sierpnia na stadionie PGE Narodowy odbył się trzeci charytatywny bieg, którego celem jest promocja krwiodawstwa w Polsce. Tę ważną inicjatywę od samego początku wspiera Mennica Polska. Dotychczas ufundowaliśmy łącznie 950 pamiątkowych medali, które trafiły do uczestników akcji „Wybiegaj Krew i Szpik”.

Zobacz więcej
Oddaj głos na monety z Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation"
18 sierpniasie 2021

Oddaj głos na monety z Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation"

Trwa głosowanie internautów na najciekawsze projekty numizmatyczne w ramach 15 edycji międzynarodowego konkursu „Coin Constellation”. Swoich faworytów można typować do 15 września br.  Serdecznie zapraszamy do aktywnego „kibicowania” Mennicy Polskiej – liczy się każdy głos.

Zobacz więcej
2 sierpniasie 2021

Bardzo udane dwa kwartały 2021 Mennicy Polskiej

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała wyniki za pierwsze dwa kwartały br. W stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku przychody ze sprzedaży były wyższe o ponad 225 mln zł (637,7 mln w I-IIQ 2021 r.), a zysk netto o ponad 51 mln zł (68,4 mln zł w I-IIQ 2021 r.). EBITDA wyniosła 75,2 mln zł. 

Zobacz więcej
Jubileusz 255-lecia Mennicy Polskiej
23 lipcalip 2021

Wystawa plenerowa „Ikony Mennicy Polskiej”. Jubileusz 255-lecia Mennicy Polskiej.

Mennica Polska z okazji jubileuszu 255-lecia, jako kontynuatorka tradycji Mennicy Warszawskiej założonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pragnie zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy plenerowej „Ikony Mennicy Polskiej” odbywającej się w Muzeum Łazienki Królewskie.

Zobacz więcej
1 czerwcacze 2021

Pierwsze miejsce Mennicy Polskiej w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm

Mennica Polska została uznana za najszybciej rozwijającą się firmę w Polsce w 2020 roku. W rankingu „Polskie Gepardy” wyprzedziła aż 49 firm sklasyfikowanych pod względem dynamiki wzrostu przychodów. Zestawienie zostało przygotowane przez redakcję tygodnika „Wprost” na podstawie listy 200 największych firm w kraju.

Zobacz więcej
13 majamaj 2021

Wyższe wyniki finansowe na każdym poziomie rachunku wyników – Mennica Polska podsumowała I kwartał 2021

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA z satysfakcją podsumowała I kwartał br. W stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej wyniki finansowe, oczyszczone ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych, były wyższe na każdym poziomie rachunku wyników. Przychody wzrosły o ponad 87 mln zł, zysk netto o prawie 21 mln zł, a EBITDA o 27,5 mln zł.

Zobacz więcej
12 majamaj 2021

Do zobaczenia za rok!

Co roku, w ramach warszawskiej odsłony Nocy Muzeów, mieliśmy okazję spędzić z Państwem wyjątkowy czas w ogrodach Muzeum Łazienki Królewskie. Noc ta zawsze obfitowała w spotkania z mincerzami, pokazy wybijania numizmatów, prezentowanie unikalnych eksponatów z naszych zbiorów. W bieżącym roku, z uwagi na sytuację związaną z pandemią, podjęliśmy decyzję o odłożeniu naszego uczestnictwa w tej wartościowej – i szczególnie nam bliskiej – inicjatywie kulturalnej.

Zobacz więcej
Mennica Polska w roli eksperta na Technical Forum 2021
27 kwietniakwi 2021

Mennica Polska w roli eksperta na Technical Forum 2021

W czwartek 29.04.2021 podczas międzynarodowych targów World Money Fair Mennica Polska przedstawi najnowsze i najbardziej spektakularne rozwiązania technologiczne stosowane podczas produkcji monet kolekcjonerskich.

Zobacz więcej
22 kwietniakwi 2021

Bardzo dobre wyniki Mennicy Polskiej w pełnym wyzwań 2020 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za 2020 rok. Oczyszczony wynik ze sprzedaży wzrósł w ujęciu rocznym o ponad 230 proc., EBITDA o blisko 125 proc. r/r, a zysk netto o prawie 480 proc. Istotnie wyższe wyniki za ub. r., w stosunku do 2019 r., są wypadkową przemyślanej strategii opartej na dywersyfikacji biznesu i umiejętności wykorzystywania rynkowych szans.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2021

Kolejne cztery budynki w ramach inwestycji „Bulwary Praskie” mają generalnego wykonawcę

Na terenie inwestycji „Bulwary Praskie”, zlokalizowanej na warszawskim Żeraniu, powstaje osiedle ośmiu nowoczesnych budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich został oddany do użytku w ub.r. Cztery kolejne wybuduje FB Antczak – firma, z którą Mennica Polska podpisała w ostatnim czasie umowę o generalne wykonawstwo. W efekcie współpracy powstanie 179 mieszkań.

Zobacz więcej
Mennica Polska na liście rekomendowanych podmiotów w branży budowlanej
6 kwietniakwi 2021

Mennica Polska na liście rekomendowanych podmiotów w branży budowlanej

Nagroda TopBuilder 2021 to już kolejne wyróżnienie dla inwestycji „Mennica Legacy Tower” w bieżącym roku. Kapituła doceniła obiekt, który wyróżnia ponadczasowa forma, ciekawe rozwiązania technologiczne i jakość zastosowanych materiałów. W ten sposób Mennica Polska znalazła się w gronie 62 godnych rekomendacji podmiotów w branży budowlanej.

Zobacz więcej
29 marcamar 2021

Mennica Polska ponownie potwierdziła najwyższe standardy w obszarze płatności elektronicznych

Mennica Polska może poszczycić się, już po raz kolejny, pomyślnym przejściem audytu certyfikacyjnego PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza to najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji bezgotówkowych realizowanych w jej automatach – stacjonarnych, mobilnych i inteligentnych kasownikach działających w systemie Open Payment. Aktualny certyfikat jest ważny do marca 2022 roku.

Zobacz więcej
100 medali z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego
2 marcamar 2021

100 medali z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego

Mennica Polska wybiła 100 wyjątkowych medali z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Na awersie widnieje legendarny trener i selekcjoner, uwieczniony na podstawie zdjęcia z czasów największych triumfów „Orłów”. Na rewersie znalazły się zaś nawiązania do pamiętnych międzynarodowych sukcesów Reprezentacji Polski z Monachium, Niemiec i Montrealu.

Zobacz więcej
Rekordowe wsparcie Mennicy Polskiej dla WOŚP
1 marcamar 2021

Rekordowe wsparcie Mennicy Polskiej dla WOŚP

Blisko 142 tys. zł trafi za pośrednictwem Mennicy Polskiej na realizację celów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowe wsparcie, udzielone w ramach 29. Finału WOŚP, to efekt m.in. specjalnych aukcji – trafiły na nie pamiątkowe medale z limitowanej edycji oraz dwie atrakcyjne wycieczki. Mimo wyjątkowych okoliczności pracownicy i sympatycy Mennicy Polskiej pokazali, że dobra intencja, ciekawy pomysł oraz osobiste zaangażowanie potrafią zdziałać cuda.

Zobacz więcej
19 lutegolut 2021

„Mennica Legacy Tower” najlepsza w Europie

„Mennica Legacy Tower” została uznana za najlepszą inwestycję nieruchomościową w Europie. Projekt zwyciężył w kategorii Commercial High-Rise Development for Poland w ramach prestiżowego konkursu „European Property Awards”. W ostatnim roku to już kolejna nagroda dla jednego z flagowych przedsięwzięć deweloperskich Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6, 00-232 Warszawa