Jan Karski
13 listopadalis 2015

Moneta Narodowego Banku Polskiego, wybita przez Mennicę Polską, zainspirowała świat na Coin of the Year 2016

Międzynarodowe jury konkursu Coin of The Year Award 2016 przyznało tytuł Most Inspirational Coin srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego”, upamiętniającej wizerunek legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Moneta z Polski o nominale 10 zł pokonała w swojej kategorii aż dziewięć innych monet, m.in. z Kanady, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Więcej
reszta dla serca
23 październikapaź 2015

Mennica Polska w trosce o dziecięce serca

Mennica Polska po raz kolejny w tym roku niesie pomoc dzieciom. Tym razem, wraz z Fundacją Faktu, zorganizowała akcję „Reszta dla serca”, która zasili charytatywny program „Serce dla dzieci”.

Więcej
Dni otwarte NBP
21 październikapaź 2015

Mennica Polska na dniach otwartych NBP

Mennica Polska wzięła udział w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego w Łodzi, prezentując najbardziej zaawansowane technologicznie monety na świecie oraz przybliżając tajniki ich powstawania.

Więcej
AZS Częstochowa
20 październikapaź 2015

Mennica Polska Sponsorem Głównym Klubu Sportowego AZS Częstochowa

Mennica Polska S.A., polski producent monet obiegowych i kolekcjonerskich oraz jedna z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie, zaangażowała się na rzecz działalności klubu siatkarskiego AZS Częstochowa co stanowi już kolejną aktywność Spółki w zakresie sponsoringu sportowego.

Więcej
Przetarg na usługę badawczą
14 październikapaź 2015

Przetarg na usługę badawczą

W związku z planowaną realizacją projektu badawczo-rozwojowego, zapraszamy do składania ofert na wykonanie usługi badawczej związanej z opracowaniem innowacyjnej technologii wytwarzania narzędzi/oprzyrządowania z wysokowytrzymałych stali stopowych do produkcji monet.

Więcej
Sukces II edycji akcji „Cała reszta to szczęście”
16 wrześniawrz 2015

Sukces II edycji akcji „Cała reszta to szczęście”

Mennica Polska zakończyła już II edycję akcji charytatywnej „Cała reszta to szczęście”, organizowanej wspólnie z Fundacją TVN „nie jesteś sam”. Od 21 stycznia do końca maja br., w kilkuset sklepach i stacjach benzynowych na terenie całej Polski, klientom oferowano wydawaną resztę w tzw. „Szczęśliwych Dukatach” o wartości 5 zł. Kwota jaką udało się zebrać to 811.931,41 zł.

Więcej
Mennica Polska - nowa strona
1 wrześniawrz 2015

Mennica Polska w nowej odsłonie

Mennica Polska, pod adresem www.mennica.com.pl, uruchomiła nowoczesną stronę internetową. Oficjalny serwis z pełnym repozytorium produktów doskonale wpisuje się w strategię dywersyfikacji działalności spółki.

Więcej
Pamiątkowe dukaty na pokazach lotniczych w Radomiu
19 sierpniasie 2015

Pamiątkowe dukaty na pokazach lotniczych w Radomiu

Od dorocznych międzynarodowych pokazów lotniczych Air Show 2015 dzielą nas już tylko dni! Już w najbliższy weekend 22-23 sierpnia na radomskim niebie zaprezentują się najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Program XIV edycji pokazów lotniczych Air Show przyprawi o zawrót głowy nie tylko miłośników podniebnej floty i lotniczego kunsztu, lecz także… kolekcjonerów monet!

Więcej
Plenerowe atrakcje w miejscu przyszłego wieżowca na Woli
29 lipcalip 2015

Plenerowe atrakcje w miejscu przyszłego wieżowca na Woli

Pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower w przyszłości powstanie ogólnodostępny plac z elementami małej architektury i zielenią. Zanim jednak rozpocznie się budowa, inwestorzy zdecydowali się udostępnić swoją przestrzeń na działania kulturalne skierowane do mieszkańców dzielnicy. Od kilku tygodniu działa w tym miejscu kino Filmowej Stolicy Lata, a niebawem ruszy plenerowa wystawa Muzeum Woli.

Więcej
Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej
2 lipcalip 2015

Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej

Mennica Polska zrealizowała zamówienie dla Narodowego Banku Gruzji, opiewające na 3 000 sztuk monet upamiętniających 13. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (ang. EYOF), który w tym roku odbędzie się w Tbilisi. Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 10 lari to kolejne zlecenie Spółki w ostatnim czasie, zrealizowane dla zagranicznego banku centralnego.

Więcej

Kontakt
dla mediów

Agnieszka Trzaskoma
Senior PR Manager:

tel.: +48 797 343 749

Mennica Polska S.A.
ul. Waliców 11, 00-851 Warszawa