4 listopadalis 2019

Mennica Polska po raz trzeci Mecenasem prestiżowej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Już 21 listopada br. poznamy laureatów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W ramach 15. edycji nominowano autorów dziewięciu materiałów – czterech publikacji prasowych oraz dwóch internetowych, reportażu telewizyjnego, filmu dokumentalnego i książki. Mennica Polska, która jest Mecenasem inicjatywy, przekaże na rzecz zwycięzcy 50 tys. zł.

Zobacz więcej
31 październikapaź 2019

Realizacja strategii w toku – Mennica Polska S.A. podsumowała pierwsze trzy kwartały 2019 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za III kwartał 2019 r. oraz za trzy kwartały narastająco w bieżącym roku. Najwyższe przychody w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br., mimo wysokiej bazy z roku poprzedniego, odnotowano w tradycyjnym obszarze działalności. Grupa konsekwentnie realizuje strategię łączącą stabilność w ramach core businessu z konsekwentnym rozwojem w perspektywicznych obszarach.

Zobacz więcej
14 październikapaź 2019

Komunikat

Informacja dotycząca planowanego połączenia spółki Mennica Polska S.A., jako Spółki Przejmującej, ze spółką Mennica Polska od 1766 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz ze spółką Skarbiec Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie jako Spółkami Przejmowanymi.

Zobacz więcej
14 październikapaź 2019

Wygodne płatności w „smart city” dzięki Mennicy Polskiej

Z końcem września zakończono instalację nowoczesnych mobilnych automatów biletowych we wszystkich warszawskich tramwajach. Od tej pory w każdym pojeździe możemy zapłacić kartą płatniczą i smartfonem. Możliwości rozwoju idei „smart city” w transporcie publicznym jest jednak znacznie więcej i są one dostępne dla miast każdej wielkości.

Zobacz więcej
8 sierpniasie 2019

Mint Mobile Łódź – intuicyjna aplikacja do zakupu biletów

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Łodzi mogą już kupić bilety online dzięki nowej, darmowej aplikacji mobilnej. Od marca br. z bliźniaczego rozwiązania korzystają warszawiacy. Mint Mobile Łódź to proste i intuicyjne narzędzie, dostępne 24 godziny na dobę, które umożliwia opłacenie przejazdu tramwajem lub autobusem „od ręki”.

Zobacz więcej
1 sierpniasie 2019

I półrocze 2019 r. w Mennicy Polskiej pod znakiem dywidendy i realizacji strategii

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowane sprawozdanie finansowe za I półrocze 2019 r. Wypracowane wyniki pokazują prawidłowość przebiegu aktywności biznesowej i są zgodne z zakładanymi przez spółkę na pierwszą połowę roku. Jednocześnie na całościową interpretację analizowanego okresu ma wpływ wyższa baza wynikowa za okres porównawczy, tj. pierwsze półrocze 2018 roku.

Zobacz więcej
Srebrna replika medalu „Cracoviae Merenti” trafi do archiwum Andrzeja Wajdy
5 lipcalip 2019

Srebrna replika medalu „Cracoviae Merenti” trafi do archiwum Andrzeja Wajdy

5 lipca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie odbyło się oficjalne przekazanie do rąk Pani Krystyny Zachwatowicz-Wajdy repliki medalu „Cracoviae Merenti”. Wyróżnienie zostało przyznane jej i Panu Andrzejowi Wajdzie za szczególne zasługi dla miasta Krakowa. Mennica Polska stworzyła i nieodpłatnie przekazała srebrną replikę zagubionego oryginału, która docelowo znajdzie się w archiwum materiałów związanych z twórczością wybitnego reżysera.

Zobacz więcej
Mennica Polska wspiera akcję ratującą życie
17 czerwcacze 2019

Mennica Polska wspiera akcję ratującą życie

Niezależnie od tego, czy jesteś wytrawnym biegaczem, robisz to rekreacyjne, czy zwyczajnie chcesz pomóc – spotkajmy się 20 czerwca br. na stadionie PGE Narodowy. Uczestnictwo w akcji „Wybiegaj krew i szpik” zadeklarowało już ponad 400 osób. Pierwszych 250 z nich stanie się posiadaczem pamiątkowego medalu od Mennicy Polskiej – jednej z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie.

Zobacz więcej
13 czerwcacze 2019

Złota inwestycja na niepewne czasy

Ponad jedna trzecia z nas słabo ocenia swoją wiedzę z zakresu oszczędzania, a 26 proc. w obszarze inwestowania. Analiza „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2019” pokazuje, że boimy się ryzyka związanego z bardziej ryzykownymi instrumentami finansowymi, jak np. akcje. Zdaniem ekspertów Mennicy Polskiej alternatywą dla nich są inwestycje w złoto. Proste i czytelne, pozwalają na zaangażowanie już niewielkich kwot i chronią nasz kapitał w dynamicznie zmieniających się realiach rynkowych.

Zobacz więcej
3 czerwcacze 2019

Mennica Polska o 25 pozycji wyżej na „Liście 500 Największych Firm”

W 21. edycji zestawienia „Lista 500 Największych Firm” dziennika „Rzeczpospolita” Grupa Kapitałowa Mennicy Polskiej awansowała z miejsca 313. na miejsce 288.  To awans o 25 pozycji w stosunku do roku 2017 i łącznie o 30 pozycji w odniesieniu do roku 2016. Przemyślana i zdywersyfikowana działalność przekłada się na konkretne wyniki.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa