29 majamaj 2020

Informacja dotycząca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Mennicy Polskiej S.A.

1 czerwca br. o godzinie 15:00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Mennicy Polskiej S.A. transmitowane online.

Zobacz więcej
Awans o 116 pozycji wśród największych polskich firm
27 majamaj 2020

Awans o 116 pozycji wśród największych polskich firm

22. edycja rankingu „Lista 500” największych firm potwierdziła, że przemyślana dywersyfikacja biznesu wspiera umacnianie pozycji rynkowej w dynamicznie zmieniających się realiach. Grupa Kapitałowa Mennicy Polskiej zajęła 117 miejsce. To awans aż o 116 pozycji r/r.

Zobacz więcej
18 majamaj 2020

Mennica Polska w hołdzie dla Jana Pawła II

Św. Jan Paweł II nieustająco inspiruje wielu ludzi, w tym również artystów, którzy tworzą ponadczasowe pamiątki jego życia i pontyfikatu. W hołdzie dla wybitnego Polaka powstała wyjątkowa, srebrna moneta kolekcjonerska „100. rocznica urodzin Karola Wojtyły”. Tym projektem Mennica Polska potwierdziła najwyższy kunszt oraz zaawansowanie technologiczne, jak również wpisała się w oczekiwania odbiorców – cały limitowany nakład został już bowiem wyprzedany.

Zobacz więcej
14 majamaj 2020

Mennica Polska z satysfakcjonującymi wzrostami w IQ 2020 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za IQ 2020 roku. Wyniki finansowe, oczyszczone ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych, były wyższe na każdym z poziomów rachunków, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wskaźniki finansowe potwierdzają zasadność strategii rozwoju Grupy, a także stabilność, uwiarygodnioną oczekiwanymi zyskami i płynnością finansową na satysfakcjonującym poziomie.

Zobacz więcej
24 marcamar 2020

Mennica Polska zaraportowała wyniki za 2019 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za IV Q oraz narastająco za cztery kwartały 2019 r. Oczyszczony wynik ze sprzedaży wyniósł 25 mln zł., EBITDA 45 mln, a zysk netto 11 mln zł. W zestawieniu z rezultatami osiągniętymi w 2018 r. niższe wyniki za ub. r. były związane w dużej mierze z istotnym dodatnim wpływem zdarzeń jednorazowych zaistniałych rok wcześniej.

Zobacz więcej
17 marcamar 2020

Komunikat w sprawie rezygnacji ze współpracy z serwisem Allegro

Szanowni Państwo, z dniem 17 marca br. Mennica Polska S.A. wycofuje swoją ofertę z platformy zakupowej Allegro (Allegro.pl). Zmiana przepisów w serwisie, w naszej ocenie, otwiera drogę do sprzedaży produktów inwestycyjnych przez podmioty, które mają inne standardy działalności niż Mennica Polska.

Zobacz więcej
16 marcamar 2020

Komunikat w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego

Szanowni Państwo, ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, naszym priorytetem jest aktualnie zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom. W związku z tym, do odwołania, wstrzymujemy możliwość kontaktów osobistych z przedstawicielami Mennicy Polskiej. Dochowamy wszelkich starań, aby realizacja zamówień dobywała się sprawnie, ale z uwagi na zaistniałą sytuację czas poszczególnych procesów może ulec zmianie, o czym informujemy w komunikacie.

Zobacz więcej
9 marcamar 2020

Mobilne kasowniki lubiane przez pasażerów

Ponad 1/3 całościowej sprzedaży w ramach Systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD i blisko 65 proc. w grupie biletów jednorazowych i czasowych – płatności bezgotówkowe w mobilnych kasownikach Mennicy Polskiej zyskały bardzo liczne grono sympatyków. 8 marca br. minęły dwa lata, odkąd we Wrocławiu wdrożono innowacyjny system, gdzie identyfikatorem transakcji zakupu, zamiast papierowego biletu, jest karta płatnicza. Wybory pasażerów potwierdzają, że był to ważny i potrzebny krok.

Zobacz więcej
28 styczniasty 2020

Niecodzienna wizyta w Mennicy Polskiej

O tym, jak wygląda proces wybijania monet, mogą się przekonać na żywo nieliczni. Taką możliwość zyskało 35 uczniów V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Zaskoczyło ich m.in. to, że specjalistyczna prasa w Mennicy Polskiej jest w stanie wybić nawet 15 monet na sekundę, a rocznie z jej zakładu wychodzi ok. 2 mld sztuk tzw. obiegówek i 1 mln egzemplarzy kolekcjonerskich. W trakcie wizyty pojawiło się sporo ciekawych pytań.

 

Zobacz więcej
23 styczniasty 2020

Gramy wspólnie z WOŚP bo warto pomagać

Co roku nasi wolontariusze zbierają środki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościom, którzy odwiedzają nasze stoisko „dziękujemy” m.in. unikatowymi mosiężnymi i miedzianymi żetonami oraz kubkami z limitowanej edycji. Jesteśmy także wytwórcami Złotych Serduszek. Cały dochód z ich licytacji zasila konto Fundacji, która o Mennicy Polskiej mówi, że „stała się autorem najbardziej cennego na świecie złotego wyrobu”.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa