Monety, historia, widowisko muzyczne – Narodowy Bank Polski i Mennica Polska
8 sierpniasie 2018

Narodowy Bank Polski i Mennica Polska upamiętniają 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Widowisko muzyczne Wolność we krwi, specjalna emisja okolicznościowych monet i banknotów, pikniki rodzinne, strona internetowa i aplikacja mobilna – to tylko niektóre elementy projektu „My Polacy 1918-2018” realizowanego przez NBP, któremu Mennica Polska S.A. ma przyjemność partnerować. W ramach wydarzenia „Wolność we krwi”, wszyscy miłośnicy numizmatyki będą mieli niezwykłą okazję poznać m.in. cykl produkcyjny monety „My Polacy dumni i wolni” oraz podziwiać ekspozycję zaawansowanych technicznie narzędzi menniczych.

Zobacz więcej
3 sierpniasie 2018

42 mln zł zysku ze sprzedaży Mennicy Polskiej S.A. po pierwszym półroczu 2018 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za I półrocze 2018 roku. Zanotowano istotną poprawę najważniejszych wskaźników finansowych w zakresie działalności kontynuowanej w porównaniu z oczyszczonymi rezultatami z analogicznego okresu sprzed roku. Wysoki zysk ze sprzedaży jest pozytywnym prognostykiem na przyszłość i jednocześnie dowodzi stabilnej pozycji Grupy na rynku.

Zobacz więcej
11 lipcalip 2018

Moneta uncjowa „Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” już dostępna

Wyjątkowa edycja monet inwestycyjnych wybitych przez Mennicę Polską na zamówienie Narodowego Banku Polskiego właśnie ujrzała światło dzienne. „Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to nowa moneta inwestycyjna wyemitowana w nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł. Wyroby wykonane są ze złota najczystszej próby 999,9 i zastąpią poprzednią serię emitowaną od 1995 roku.

Zobacz więcej
27 czerwcacze 2018

Mennica Polska partnerem Kongresu Regionów

We Wrocławiu trwa coroczny Kongres Regionów, w którym biorą udział liderzy samorządów z całej Polski oraz eksperci z dziedzin ekologii, cyfryzacji oraz finansów. Mennica Polska jest nie tylko partnerem tego wydarzenia, ale również przedstawiciel Spółki jest prelegentem w panelu dyskusyjnym, dotyczącym mobilności w nowoczesnym mieście.

Zobacz więcej
19 czerwcacze 2018

Mennica Polska po raz kolejny na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”

Mennica Polska po raz kolejny znalazła się w zestawieniu 500 największych firm publikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W tegorocznym rankingu została sklasyfikowana na 93. miejscu w kategorii spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ogólnej klasyfikacji znalazła się z kolei na 313. miejscu, awansując tym samym o 5 pozycji w porównaniu do zeszłorocznego wyniku.

Zobacz więcej
15 czerwcacze 2018

Kolekcjonerska moneta Mennicy Polskiej na Piłkarskie Mistrzostwa Świata

Już wkrótce polska reprezentacja wyjdzie na murawę aby rozpocząć zmagania o tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej. Dla wszystkich miłośników futbolu Mennica Polska S.A. wybiła niepowtarzalne monety kolekcjonerskie, które będą wyjątkową pamiątką tej emocjonującej sportowej imprezy.

Zobacz więcej
7 czerwcacze 2018

Mennica Polska Partnerem spotkania Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych w Bydgoszczy

Dziś w Bydgoszczy odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Mennica Polska S.A. będąca dostawcą Systemu Bydgoskiej Karty miejskiej, jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Zobacz więcej
29 majamaj 2018

Mennica Polska wśród 100 największych polskich eksporterów wg rankingu „Wprost”

Mennica Polska S.A. znalazła się na w prestiżowym gronie firm z listy „Polscy Ambasadorzy”, tworzonej przez ekspertów tygodnika „Wprost”. Zestawienie wyróżnia polskie przedsiębiorstwa o najwyższym udziale eksportu w przychodach ze sprzedaży, skutecznie przyczyniających się do budowania polskich marek na arenie międzynarodowej.

Zobacz więcej
23 majamaj 2018

Moneta na 100-lecie odzyskania niepodległości już w obiegu

Emisja okolicznościowej monety o nominale 5 zł jest elementem uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowy Bank Polski wyemitował, a Mennica Polska wybiła tę wyjątkową 5-złotówkę w symbolicznym nakładzie 38 424 000 sztuk, równym obecnej populacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Zobacz więcej
22 majamaj 2018

Mennica Polska na 11. miejscu w rankingu „Polskie Gepardy”

Mennica Polska S.A. została sklasyfikowana na 11. pozycji najnowszego zestawienia najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw „Polskie Gepardy” opracowanego przez tygodnik „Wprost”. Jest tym samym najwyżej ocenioną firmą związaną z przemysłem metalowym. Miejsce tuż za najlepszą dziesiątką w tegorocznym rankingu Polskich Gepardów jest debiutem Mennicy na liście.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Karolina Mystek

tel.: +48 604 262 362

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa