22 majamaj 2017

Mennica Polska z nową siedzibą

W związku z intensywnym rozwojem projektów deweloperskich i budową II etapu inwestycji Mennica Residence, która już na początku 2019 roku stanie w miejscu dotychczasowej lokalizacji Mennicy Polskiej, informujemy, że z dniem 22 maja br. zmieniamy adres.

Zobacz więcej
19 majamaj 2017

Oświadczenie Mennicy Polskiej

Od 7 lat właścicielem dawnego toru FSO na Żeraniu jest spółka Mennica Polska Spółka Akcyjna S.K.A., ponosząc corocznie bardzo wysokie koszty z tytułu użytkowania wieczystego. Wspomniany teren był do wczoraj bezprawnie wykorzystywany przez różnego rodzaju podmioty w celach zarobkowych bez porozumienia z Mennicą.

Zobacz więcej
12 majamaj 2017

Skarby Mennicy Polskiej – Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich

Tegoroczną warszawską Noc Muzeów warto zacząć od wizyty w Łazienkach Królewskich. Przygotowaliśmy tam wyjątkowe atrakcje m.in. spotkanie z prawdziwymi mincerzami, którzy na żywo wybiją unikalne pamiątki dla każdego z odwiedzających. Na Gości czekać będzie również wystawa eksponatów z historycznego portfolio Mennicy Polskiej, które sięga 250 lat. Zapraszamy Zapraszamy 20 maja, od godziny 19:00.

Zobacz więcej
15 marcamar 2017

Bardzo dobre wyniki sprzedażowe Grupy Kapitałowej Mennica Polska S.A.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (GK MP) opublikowała skonsolidowany raport za czwarty kwartał 2016 roku oraz narastająco za cztery kwartały zakończone 31 grudnia ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku wzrosły o 14% (882,4 mln zł wobec 774,3 zł mln rok wcześniej), a zysk netto o 29% (45,4 mln zł wobec 35,3 mln zł rok wcześniej)

Zobacz więcej
Kolejna nagroda dla Mennicy Polskiej za Open Payment System
10 marcamar 2017

Kolejna nagroda dla Mennicy Polskiej za Open Payment System

Z przyjemnością informujemy że otrzymaliśmy kolejną nagrodę za nasz Open Payment System. 8 marca 2017 w Warszawie na gali Smart City Forum prezydent Jaworzna odebrał nagrodę w kategorii Smart City do 100 tys. mieszkańców za Open Payment System Jaworzno.

Zobacz więcej
2 marcamar 2017

Projekty Jarnuszkiewicza w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej

Mennica Polska, w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie prac Jerzego Jarnuszkiewicza „Notatki z przestrzeni”, przygotowała ekspozycję ze swoich zbiorów poświęconą medalom i monetom projektowanym przez tego artystę. Będzie ją można obejrzeć 3 marca 2017 roku w godzinach 14.30 – 15.30 w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej, przy ulicy Waliców 11.

Zobacz więcej
Krugerrand 1 oz - Jubileuszowa edycja
16 lutegolut 2017

Krugerrand 1 oz - Jubileuszowa edycja najsłynniejszej monety lokacyjnej wszechczasów

Wielu inwestorów utożsamia inwestycję w złoto z posiadaniem Krugerrandów. W 2017 roku najpopularniejsza moneta bulionowa świata obchodzi swą 50. rocznicę.

Zobacz więcej
10 lutegolut 2017

Złoto rozpala wyobraźnię

Wytrawni inwestorzy kupują złoto, bo jest gwarancją zabezpieczenia majątku w niepewnych czasach. Wzbudza ono również wiele emocji wśród pasjonatów alternatywnych form oszczędzania. Potwierdzeniem tego jest szerokie zainteresowanie konkursem Mennicy Polskiej, zorganizowanym dla użytkowników serwisów internetowych PKO Bank Polski S.A.

Zobacz więcej
1 lutegolut 2017

Mennica Polska liderem technologii na World Money Fair 2017

Mennica Polska – jeden z liderów w produkcji monet 3D, znany z innowacyjnego podejścia do sztuki menniczej – nieustannie zaskakuje klientów i konkurentów swoją ofertą. Już w najbliższy weekend zaprezentuje swoje ostatnie osiągnięcia podczas największych targów numizmatycznych na świecie, w tym m.in. pierwszą monetę w kształcie dzwonu.

Zobacz więcej
20 styczniasty 2017

25. Finał WOŚP z rekordową kwotą od Mennicy Polskiej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla najbardziej potrzebujących już ćwierć wieku. W ramach jubileuszowej edycji Mennica Polska na rzecz tej szczytnej inicjatywy zebrała do puszki rekordową w historii swojego uczestnictwa kwotę 32 462 zł, o blisko 7 tys. zł wyższą niż w ubiegłym roku.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 509 665 367

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa