19 lutegolut 2021

„Mennica Legacy Tower” najlepsza w Europie

„Mennica Legacy Tower” została uznana za najlepszą inwestycję nieruchomościową w Europie. Projekt zwyciężył w kategorii Commercial High-Rise Development for Poland w ramach prestiżowego konkursu „European Property Awards”. W ostatnim roku to już kolejna nagroda dla jednego z flagowych przedsięwzięć deweloperskich Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej
15 lutegolut 2021

Mennica Polska aktywnie rozwija sieć sprzedaży złota

W dobie nisko oprocentowanych lokat i niepewnej sytuacji na rynku szukamy gwarancji ochrony swoich oszczędności z opcją zysku w dłuższym czasie. W ostatnim roku ulubieńcem inwestorów stało się złoto. Warto dodać, że żółty kruszec trafił nie tylko do portfeli inwestycyjnych dużych graczy, ale i osób zaczynających od relatywnie niskich kwot. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie klientów Mennica Polska uruchomiła sprzedaż złota w kolejnym, piątym już punkcie stacjonarnym.

Zobacz więcej
8 lutegolut 2021

Cenione udogodnienia w płatnościach za bilety komunikacji miejskiej

Bezgotówkowe rozliczenia za przejazdy transportem publicznym są cenione i oczekiwane przez podróżnych. Potwierdzają to wyniki sprzedaży z lokalizacji, gdzie w ostatnich miesiącach Mennica Polska wprowadziła nowatorskie rozwiązania. Pasażerowie aktywnie korzystają zarówno z opcji regulacji należności za pośrednictwem mobilnych kasowników, jak i z zakupu biletów okresowych, dla których identyfikatorem jest zbliżeniowa karta bankowa.

Zobacz więcej
Niecodzienne aukcje Mennicy Polskiej na 29. Finał WOŚP
14 styczniasty 2021

Niecodzienne aukcje Mennicy Polskiej na 29. Finał WOŚP

Trwają specjalne aukcje Mennicy Polskiej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na ich uczestników czeka 29 unikatowych medali z okazji 29. Finału oraz… dwie wyjątkowe wycieczki dla dwóch osób każda. Mimo pandemii Mennica Polska gra dalej i dzieli się tym, co robi najlepiej. Wspólnie możemy więcej!

Zobacz więcej
Wygraliśmy! Sukces Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation 2020"
30 grudniagru 2020

Wygraliśmy! Sukces Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation 2020"

Mennica Polska została nagrodzona w trzech kategoriach konkursowych: „Oryginalna technologia”, „Unikalna koncepcja” i „Moneta klasyczna”. Wyróżnienia podczas konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Water Mark cieszą tym bardziej, że w 2020 roku o miejsca na podium walczyło aż 26 banków centralnych, mennic i dystrybutorów monet.

Zobacz więcej
18 grudniagru 2020

Złote produkty z oferty Mennicy Polskiej są już dostępne w nowym punkcie stacjonarnym w Warszawie

Żółty kruszec to najpewniejsza lokata i gwarancja zabezpieczenia kapitału, szczególnie w czasach dużej niepewności. W tym roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło już 1,7 tony tego szlachetnego metalu. W odpowiedzi na ponad przeciętne zainteresowanie nabywców produktów inwestycyjnych, 17 grudnia br. Mennica Polska uruchomiła sprzedaż w kolejnym punkcie stacjonarnym w Warszawie.

Zobacz więcej
Mennica Polska to „Najlepszy Innowator”
7 grudniagru 2020

Mennica Polska to „Najlepszy Innowator”

Mennica Polska została laureatem w konkursie „Dobra Firma” w województwie mazowieckim. Przyznano jej tytuł „Najlepszego Innowatora” w kategorii Firma duża i średnia. Inicjatywę Związku Przedsiębiorców i Pracodawców swoim patronatem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta st. Warszawy.

Zobacz więcej
1 grudniagru 2020

Łódź testuje innowacyjny system naliczania opłat w przypadku „przesiadki”

Mennica Polska wdrożyła w Łodzi pilotażowo unikalny system naliczania opłat w komunikacji miejskiej. Po raz pierwszy w Polsce należności za podróż z „przesiadką” z jednej linii tramwajowej na drugą – uregulowane zbliżeniową kartą płatniczą w mobilnych kasownikach działających w ramach Open Payment System – zostaną zsumowane. Finalnie pasażer zapłaci mniej, bo dwa osobne przejazdy zostaną potraktowane jak jeden.

Zobacz więcej
12 listopadalis 2020

Innowacyjne płatności za bilety komunikacji miejskiej już dostępne dla pasażerów we Włocławku

Pasażerowie komunikacji miejskiej we Włocławku mogą swobodnie korzystać z innowacyjnych płatności za transport. Dzięki współpracy Mennicy Polskiej i lokalnych władz realizacja transakcji będzie możliwa bezgotówkowo, na pokładzie pojazdu, a należność uregulujemy w zaledwie w pół sekundy. Wystarczy wybrać bilet i przyłożyć kartę płatniczą lub smartphone obsługujący technologię HCE lub NFC. Rozwiązanie jest dostępne w ramach całej floty pojazdów we Włocławku.

Zobacz więcej
29 październikapaź 2020

Wzrost rentowności sprzedaży oraz aktywności biznesowej – Mennica Polska S.A. podsumowała pierwsze trzy kwartały 2020 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za III kwartał 2020 r. oraz narastająco za trzy kwartały br. Po oczyszczeniu wyników ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych zysk netto zwiększył się ponad dwukrotnie, wynik ze sprzedaży wzrósł o prawie 60 proc. a EBIDTA o blisko 30 proc.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6, 00-232 Warszawa