„Wybiegaj Krew i Szpik” po raz trzeci z udziałem Mennicy Polskiej
30 sierpniasie 2021

„Wybiegaj Krew i Szpik” po raz trzeci z udziałem Mennicy Polskiej

29 sierpnia na stadionie PGE Narodowy odbył się trzeci charytatywny bieg, którego celem jest promocja krwiodawstwa w Polsce. Tę ważną inicjatywę od samego początku wspiera Mennica Polska. Dotychczas ufundowaliśmy łącznie 950 pamiątkowych medali, które trafiły do uczestników akcji „Wybiegaj Krew i Szpik”.

Zobacz więcej
Oddaj głos na monety z Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation"
18 sierpniasie 2021

Oddaj głos na monety z Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation"

Trwa głosowanie internautów na najciekawsze projekty numizmatyczne w ramach 15 edycji międzynarodowego konkursu „Coin Constellation”. Swoich faworytów można typować do 15 września br.  Serdecznie zapraszamy do aktywnego „kibicowania” Mennicy Polskiej – liczy się każdy głos.

Zobacz więcej
2 sierpniasie 2021

Bardzo udane dwa kwartały 2021 Mennicy Polskiej

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała wyniki za pierwsze dwa kwartały br. W stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku przychody ze sprzedaży były wyższe o ponad 225 mln zł (637,7 mln w I-IIQ 2021 r.), a zysk netto o ponad 51 mln zł (68,4 mln zł w I-IIQ 2021 r.). EBITDA wyniosła 75,2 mln zł. 

Zobacz więcej
Jubileusz 255-lecia Mennicy Polskiej
23 lipcalip 2021

Wystawa plenerowa „Ikony Mennicy Polskiej”. Jubileusz 255-lecia Mennicy Polskiej.

Mennica Polska z okazji jubileuszu 255-lecia, jako kontynuatorka tradycji Mennicy Warszawskiej założonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pragnie zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy plenerowej „Ikony Mennicy Polskiej” odbywającej się w Muzeum Łazienki Królewskie.

Zobacz więcej
1 czerwcacze 2021

Pierwsze miejsce Mennicy Polskiej w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm

Mennica Polska została uznana za najszybciej rozwijającą się firmę w Polsce w 2020 roku. W rankingu „Polskie Gepardy” wyprzedziła aż 49 firm sklasyfikowanych pod względem dynamiki wzrostu przychodów. Zestawienie zostało przygotowane przez redakcję tygodnika „Wprost” na podstawie listy 200 największych firm w kraju.

Zobacz więcej
13 majamaj 2021

Wyższe wyniki finansowe na każdym poziomie rachunku wyników – Mennica Polska podsumowała I kwartał 2021

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA z satysfakcją podsumowała I kwartał br. W stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej wyniki finansowe, oczyszczone ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych, były wyższe na każdym poziomie rachunku wyników. Przychody wzrosły o ponad 87 mln zł, zysk netto o prawie 21 mln zł, a EBITDA o 27,5 mln zł.

Zobacz więcej
12 majamaj 2021

Do zobaczenia za rok!

Co roku, w ramach warszawskiej odsłony Nocy Muzeów, mieliśmy okazję spędzić z Państwem wyjątkowy czas w ogrodach Muzeum Łazienki Królewskie. Noc ta zawsze obfitowała w spotkania z mincerzami, pokazy wybijania numizmatów, prezentowanie unikalnych eksponatów z naszych zbiorów. W bieżącym roku, z uwagi na sytuację związaną z pandemią, podjęliśmy decyzję o odłożeniu naszego uczestnictwa w tej wartościowej – i szczególnie nam bliskiej – inicjatywie kulturalnej.

Zobacz więcej
Mennica Polska w roli eksperta na Technical Forum 2021
27 kwietniakwi 2021

Mennica Polska w roli eksperta na Technical Forum 2021

W czwartek 29.04.2021 podczas międzynarodowych targów World Money Fair Mennica Polska przedstawi najnowsze i najbardziej spektakularne rozwiązania technologiczne stosowane podczas produkcji monet kolekcjonerskich.

Zobacz więcej
22 kwietniakwi 2021

Bardzo dobre wyniki Mennicy Polskiej w pełnym wyzwań 2020 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za 2020 rok. Oczyszczony wynik ze sprzedaży wzrósł w ujęciu rocznym o ponad 230 proc., EBITDA o blisko 125 proc. r/r, a zysk netto o prawie 480 proc. Istotnie wyższe wyniki za ub. r., w stosunku do 2019 r., są wypadkową przemyślanej strategii opartej na dywersyfikacji biznesu i umiejętności wykorzystywania rynkowych szans.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2021

Kolejne cztery budynki w ramach inwestycji „Bulwary Praskie” mają generalnego wykonawcę

Na terenie inwestycji „Bulwary Praskie”, zlokalizowanej na warszawskim Żeraniu, powstaje osiedle ośmiu nowoczesnych budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich został oddany do użytku w ub.r. Cztery kolejne wybuduje FB Antczak – firma, z którą Mennica Polska podpisała w ostatnim czasie umowę o generalne wykonawstwo. W efekcie współpracy powstanie 179 mieszkań.

Zobacz więcej
Mennica Polska na liście rekomendowanych podmiotów w branży budowlanej
6 kwietniakwi 2021

Mennica Polska na liście rekomendowanych podmiotów w branży budowlanej

Nagroda TopBuilder 2021 to już kolejne wyróżnienie dla inwestycji „Mennica Legacy Tower” w bieżącym roku. Kapituła doceniła obiekt, który wyróżnia ponadczasowa forma, ciekawe rozwiązania technologiczne i jakość zastosowanych materiałów. W ten sposób Mennica Polska znalazła się w gronie 62 godnych rekomendacji podmiotów w branży budowlanej.

Zobacz więcej
29 marcamar 2021

Mennica Polska ponownie potwierdziła najwyższe standardy w obszarze płatności elektronicznych

Mennica Polska może poszczycić się, już po raz kolejny, pomyślnym przejściem audytu certyfikacyjnego PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza to najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji bezgotówkowych realizowanych w jej automatach – stacjonarnych, mobilnych i inteligentnych kasownikach działających w systemie Open Payment. Aktualny certyfikat jest ważny do marca 2022 roku.

Zobacz więcej
100 medali z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego
2 marcamar 2021

100 medali z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego

Mennica Polska wybiła 100 wyjątkowych medali z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Na awersie widnieje legendarny trener i selekcjoner, uwieczniony na podstawie zdjęcia z czasów największych triumfów „Orłów”. Na rewersie znalazły się zaś nawiązania do pamiętnych międzynarodowych sukcesów Reprezentacji Polski z Monachium, Niemiec i Montrealu.

Zobacz więcej
Rekordowe wsparcie Mennicy Polskiej dla WOŚP
1 marcamar 2021

Rekordowe wsparcie Mennicy Polskiej dla WOŚP

Blisko 142 tys. zł trafi za pośrednictwem Mennicy Polskiej na realizację celów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowe wsparcie, udzielone w ramach 29. Finału WOŚP, to efekt m.in. specjalnych aukcji – trafiły na nie pamiątkowe medale z limitowanej edycji oraz dwie atrakcyjne wycieczki. Mimo wyjątkowych okoliczności pracownicy i sympatycy Mennicy Polskiej pokazali, że dobra intencja, ciekawy pomysł oraz osobiste zaangażowanie potrafią zdziałać cuda.

Zobacz więcej
19 lutegolut 2021

„Mennica Legacy Tower” najlepsza w Europie

„Mennica Legacy Tower” została uznana za najlepszą inwestycję nieruchomościową w Europie. Projekt zwyciężył w kategorii Commercial High-Rise Development for Poland w ramach prestiżowego konkursu „European Property Awards”. W ostatnim roku to już kolejna nagroda dla jednego z flagowych przedsięwzięć deweloperskich Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej
15 lutegolut 2021

Mennica Polska aktywnie rozwija sieć sprzedaży złota

W dobie nisko oprocentowanych lokat i niepewnej sytuacji na rynku szukamy gwarancji ochrony swoich oszczędności z opcją zysku w dłuższym czasie. W ostatnim roku ulubieńcem inwestorów stało się złoto. Warto dodać, że żółty kruszec trafił nie tylko do portfeli inwestycyjnych dużych graczy, ale i osób zaczynających od relatywnie niskich kwot. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie klientów Mennica Polska uruchomiła sprzedaż złota w kolejnym, piątym już punkcie stacjonarnym.

Zobacz więcej
8 lutegolut 2021

Cenione udogodnienia w płatnościach za bilety komunikacji miejskiej

Bezgotówkowe rozliczenia za przejazdy transportem publicznym są cenione i oczekiwane przez podróżnych. Potwierdzają to wyniki sprzedaży z lokalizacji, gdzie w ostatnich miesiącach Mennica Polska wprowadziła nowatorskie rozwiązania. Pasażerowie aktywnie korzystają zarówno z opcji regulacji należności za pośrednictwem mobilnych kasowników, jak i z zakupu biletów okresowych, dla których identyfikatorem jest zbliżeniowa karta bankowa.

Zobacz więcej
Niecodzienne aukcje Mennicy Polskiej na 29. Finał WOŚP
14 styczniasty 2021

Niecodzienne aukcje Mennicy Polskiej na 29. Finał WOŚP

Trwają specjalne aukcje Mennicy Polskiej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na ich uczestników czeka 29 unikatowych medali z okazji 29. Finału oraz… dwie wyjątkowe wycieczki dla dwóch osób każda. Mimo pandemii Mennica Polska gra dalej i dzieli się tym, co robi najlepiej. Wspólnie możemy więcej!

Zobacz więcej
Wygraliśmy! Sukces Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation 2020"
30 grudniagru 2020

Wygraliśmy! Sukces Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation 2020"

Mennica Polska została nagrodzona w trzech kategoriach konkursowych: „Oryginalna technologia”, „Unikalna koncepcja” i „Moneta klasyczna”. Wyróżnienia podczas konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Water Mark cieszą tym bardziej, że w 2020 roku o miejsca na podium walczyło aż 26 banków centralnych, mennic i dystrybutorów monet.

Zobacz więcej
18 grudniagru 2020

Złote produkty z oferty Mennicy Polskiej są już dostępne w nowym punkcie stacjonarnym w Warszawie

Żółty kruszec to najpewniejsza lokata i gwarancja zabezpieczenia kapitału, szczególnie w czasach dużej niepewności. W tym roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło już 1,7 tony tego szlachetnego metalu. W odpowiedzi na ponad przeciętne zainteresowanie nabywców produktów inwestycyjnych, 17 grudnia br. Mennica Polska uruchomiła sprzedaż w kolejnym punkcie stacjonarnym w Warszawie.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6, 00-232 Warszawa