28 styczniasty 2020

Niecodzienna wizyta w Mennicy Polskiej

O tym, jak wygląda proces wybijania monet, mogą się przekonać na żywo nieliczni. Taką możliwość zyskało 35 uczniów V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Zaskoczyło ich m.in. to, że specjalistyczna prasa w Mennicy Polskiej jest w stanie wybić nawet 15 monet na sekundę, a rocznie z jej zakładu wychodzi ok. 2 mld sztuk tzw. obiegówek i 1 mln egzemplarzy kolekcjonerskich. W trakcie wizyty pojawiło się sporo ciekawych pytań.

 

Zobacz więcej
23 styczniasty 2020

Gramy wspólnie z WOŚP bo warto pomagać

Co roku nasi wolontariusze zbierają środki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościom, którzy odwiedzają nasze stoisko „dziękujemy” m.in. unikatowymi mosiężnymi i miedzianymi żetonami oraz kubkami z limitowanej edycji. Jesteśmy także wytwórcami Złotych Serduszek. Cały dochód z ich licytacji zasila konto Fundacji, która o Mennicy Polskiej mówi, że „stała się autorem najbardziej cennego na świecie złotego wyrobu”.

Zobacz więcej
22 styczniasty 2020

Monety Mennicy Polskiej docenione przez międzynarodowe jury

33 uczestników zawalczyło o podium w ramach 13. prestiżowego konkursu branżowego „Coin Constellation”. W gronie najlepszych nie mogło zabraknąć Mennicy Polskiej – aż pięć naszych monet podbiło serca jury w czterech kategoriach. To ogromny sukces, bo do tegorocznej edycji zgłoszono łącznie ponad 220 projektów z 22 krajów.

Zobacz więcej
WOŚP 2020
9 styczniasty 2020

Tradycyjnie gramy z WOŚP na szczytny cel

Już za kilka dni będziemy świętować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Mennica Polska, która jest partnerem inicjatywy od samego początku, wybiła m.in. Złote Serduszka przeznaczone na licytację. 12 stycznia czekamy natomiast na naszych Gości z okolicznościowymi żetonami i kubkami na Placu Bankowym w Warszawie.

Zobacz więcej
Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji
8 styczniasty 2020

Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji

Dwa dni, bezpłatne spotkania z ekspertami w dziedzinie oszczędzania oraz inwestowania i  ogromna dawka wiedzy o skutecznym pomnażaniu kapitału. To wszystko czeka na uczestników Forum Finansów i Inwestycji, które odbędzie się w dniach 10-11 stycznia w Warszawie. Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić m.in. stoisko Mennicy Polskiej, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznej lokacie w złocie.

Zobacz więcej
11 grudniagru 2019

Mennica Polska z awansem wśród największych polskich firm

Mennica Polska awansowała o pięć pozycji w XVII Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – z miejsca 12. na 7. Nagrody oraz wyróżnienia dla największych firm w Polsce docenionych za efektywność i dynamikę rozwoju wręczono 10. grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz więcej
Cognac Coin
5 grudniagru 2019

Mennica Polska i Lux Coin „przedłużają życie” najstarszemu koniakowi na świecie

Artyści Mennicy Polskiej zaprojektowali i wybili monetę „Cognac Coin” ozdobioną kroplą Gautier z 1762 roku. To trunek wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy koniak na świecie. Ta moneta będzie gratką dla miłośników numizmatyki, ale także i dla znawców ekskluzywnych alkoholi.

Zobacz więcej
4 grudniagru 2019

Najwyższy poziom bezpieczeństwa płatności w transporcie miejskim

W ostatnim tygodniu Mennica Polska otrzymała certyfikat zgodności ze standardem PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza on spełnienie restrykcyjnych wymagań ustalonych przez międzynarodowe organizacje płatnicze w zakresie przetwarzania danych posiadaczy kart, a tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa transakcji zakupu biletu.

Zobacz więcej
2 grudniagru 2019

13. edycja międzynarodowego konkursu Coin Constellation

Przed nami 13 już edycja międzynarodowego konkursu Coin Constellation. W ramach inicjatywy nagradzane są najciekawsze i najbardziej wyróżniające się projekty numizmatyczne. Każdego, kto chciałby wesprzeć Mennicę Polską, zapraszamy do głosowania online, które potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do działania już dziś!

Zobacz więcej
4 listopadalis 2019

Mennica Polska po raz trzeci Mecenasem prestiżowej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Już 21 listopada br. poznamy laureatów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W ramach 15. edycji nominowano autorów dziewięciu materiałów – czterech publikacji prasowych oraz dwóch internetowych, reportażu telewizyjnego, filmu dokumentalnego i książki. Mennica Polska, która jest Mecenasem inicjatywy, przekaże na rzecz zwycięzcy 50 tys. zł.

Zobacz więcej

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
Atrium International Business Center, III piętro, al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa