Mennica Polska ma 250 lat
10 lutegolut 2016

Mennica Polska ma 250 lat

Tegoroczny Dzień Mincerza to dzień inauguracji jubileuszu Mennicy Polskiej. Do końca 2016 roku z tej okazji zaplanowano liczne wydarzenia, skierowane do wszystkich osób zainteresowanych numizmatyką. Na tę okoliczność Mennica Polska przygotowała również prestiżowy zestaw numizmatów z wizerunkami czterech historycznych monet próbnych z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Więcej
5 lutegolut 2016

Mennica Polska podsyca gorączkę złota

Mennica Polska rozpala emocje wśród fanów VI serii „Gorączki złota” - flagowego programu Discovery Channel – wspierając akcję „Rozpali Cię gorączka złota”. Na potrzeby kampanii spółka wyprodukowała 100 jednogramowych złotych sztabek, które można będzie zdobyć biorąc udział w specjalnym konkursie.

Więcej
Mennica Warszawska
19 styczniasty 2016

Poczta Polska na 250-lecie Mennicy Polskiej

Wielkimi krokami zbliża się święto Mennicy Polskiej, która już 10 lutego br. zainauguruje obchody 250-lecia swojej działalności. Specjalnie na tę okoliczność Poczta Polska nakładem 270 tys. sztuk wydała znaczek pocztowy oraz kopertę „250-lecie Mennicy Warszawskiej”.

Zdjęcie źródło: Poczta Polska

Więcej
EHF EURO 2016
5 styczniasty 2016

Mennica Polska wybiła medale na EHF EURO 2016

Zbliża się kolejna edycja Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2016 r. odbędą się w Polsce. Produkcję medali dla najlepszych europejskich drużyn powierzono Mennicy Polskiej, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. (fotografia, źródło: ZPRP)

Więcej
8 grudniagru 2015

Informacja o wyniku przetargu na usługę badawczą

W związku z planowaną realizacją projektu badawczo – rozwojowego oraz ogłoszonym w dniu 14.10.2015r. przetargiem dotyczącym „Opracowania innowacyjnej technologii wytwarzania narzędzi/oprzyrządowania z wysokowytrzymałych stali stopowych do produkcji monet” informujemy, że największą liczbę punktów zdobyła oferta Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Więcej
Jan Karski
13 listopadalis 2015

Moneta Narodowego Banku Polskiego, wybita przez Mennicę Polską, zainspirowała świat na Coin of the Year 2016

Międzynarodowe jury konkursu Coin of The Year Award 2016 przyznało tytuł Most Inspirational Coin srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego”, upamiętniającej wizerunek legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Moneta z Polski o nominale 10 zł pokonała w swojej kategorii aż dziewięć innych monet, m.in. z Kanady, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Więcej
reszta dla serca
23 październikapaź 2015

Mennica Polska w trosce o dziecięce serca

Mennica Polska po raz kolejny w tym roku niesie pomoc dzieciom. Tym razem, wraz z Fundacją Faktu, zorganizowała akcję „Reszta dla serca”, która zasili charytatywny program „Serce dla dzieci”.

Więcej
Dni otwarte NBP
21 październikapaź 2015

Mennica Polska na dniach otwartych NBP

Mennica Polska wzięła udział w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego w Łodzi, prezentując najbardziej zaawansowane technologicznie monety na świecie oraz przybliżając tajniki ich powstawania.

Więcej
AZS Częstochowa
20 październikapaź 2015

Mennica Polska Sponsorem Głównym Klubu Sportowego AZS Częstochowa

Mennica Polska S.A., polski producent monet obiegowych i kolekcjonerskich oraz jedna z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie, zaangażowała się na rzecz działalności klubu siatkarskiego AZS Częstochowa co stanowi już kolejną aktywność Spółki w zakresie sponsoringu sportowego.

Więcej
Przetarg na usługę badawczą
14 październikapaź 2015

Przetarg na usługę badawczą

W związku z planowaną realizacją projektu badawczo-rozwojowego, zapraszamy do składania ofert na wykonanie usługi badawczej związanej z opracowaniem innowacyjnej technologii wytwarzania narzędzi/oprzyrządowania z wysokowytrzymałych stali stopowych do produkcji monet.

Więcej

Kontakt
dla mediów

Agnieszka Trzaskoma
Senior PR Manager:

tel.: +48 797 343 749

Mennica Polska S.A.
ul. Waliców 11, 00-851 Warszawa