Nasze eksponaty
 

Zabytkowe

W naszej bogatej kolekcji znajdą Państwo monety, medale i odznaczenia wybijane przez Mennicę Polską od 1766 r. W zbiorach posiadamy m.in. monety z okresu stanisławowskiego, Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Eksponaty te są odzwierciedleniem 250 lat tradycji Mennicy Polskiej.

Innowacyjne

Mennica Polska jest jedną z najbardziej innowacyjnych mennic na całym świecie, a jej produkty rok w rok zdobywają liczne nagrody na najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach branżowych. W swojej kolekcji posiadamy liczne monety, do stworzenia których zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu powstały jedyne w swoim rodzaju produkty, stanowiące prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów na całym świecie.

Dla zagranicznych emitentów

W ramach programu „Royalty” Mennica Polska produkuje monety obiegowe i kolekcjonerskie na zlecenie zagranicznych emitentów. Część produktów znajduje się w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej.  

Zbiory o tematyce religijnej

Mennica Polska posiada bogate zbiory monet, numizmatów i medali poświęconych tematyce religijnej, zaprojektowanych przez najznamienitszych artystów. Zwiedzających z Polski niewątpliwie zainteresują pamiątki poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

 

 


Kontakt

Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania Gabinetu Numizmatycznego!


tel.: (22) 583 91 75 / 76

od poniedziałku do czwartku w godz. od 09.00 do 15.00.

Adres: ul. Waliców 11/18, budynek „AURUM”.

Informacje organizacyjne:

  • orientacyjny czas zwiedzania: 90 minut;
  • zwiedzanie z kustoszem możliwe po uprzednim uzgodnieniu terminu;
  • ceny biletu:

9.00 zł/os dla zwiedzających indywidualnie;
6.50 zł/os. dla zwiedzających w grupach zorganizowanych (w tym pamiątkowy „Żeton Gabinetu Numizmatycznego Mennicy Polskiej”);
3.00 zł/os dla zwiedzających w grupach zorganizowanych ( bez żetonu).