Do zobaczenia podczas kolejnej Nocy Muzeów!

18 maja 2022

Tegoroczną Noc Muzeów podsumowujemy jako niezwykle udaną. Na stoisku Mennicy Polskiej w Łazienkach Królewskich w Warszawie przyjęliśmy wielu gości, z którymi świętowaliśmy dzień miłośników nauki i sztuki. Dziękujemy naszym sympatykom za bardzo aktywne uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach.

Sztuka mincerska od kulis

Pierwsi odwiedzający zaglądali na nasze stanowisko już przed południem, na długo przed oficjalnym rozpoczęciem Nocy Muzeów. Sprzyjająca aura oraz urokliwe okoliczności przyrody otaczającej Stajnie Kubickiego w Łazienkach Królewskich zachęciły dziesiątki spacerowiczów do powrotu, kiedy już oficjalnie ogłosiliśmy start świętowania. Było warto! Przy dźwiękach klasycznego pobijaka można było na chwilę przenieść się w czasie.

Główna atrakcja wieczoru, czyli pokaz pracy mincerza Mennicy Polskiej, rozpoczął się równo o godzinie 18:30 wraz z pierwszym uderzeniem młotka. Goście mogli nie tylko zobaczyć jak przed laty były wybijane monety, ale także spróbować swoich sił w tym wymagającym rzemiośle i to pod okiem eksperta z ponad 30-letnim stażem. O ciekawostkach związanych z tą pracą mogli dowiedzieć się więcej także słuchacze Polskiego Radia oraz Radia Kolor, z którymi Pan Zbigniew Zych dzielił się bogatym doświadczeniem zachęcając do uczestnictwa w imprezie.

Niezapomniane atrakcje

Nasi goście w trakcie wizyty wzbogacili się o specjalne żetony okolicznościowe, wybijane podczas pokazu sztuki mincerskiej oraz o oryginalne pamiątkowe zdjęcia. Przygotowane przez nas specjalne ścianki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie bez powodu. Była to bowiem jedyna okazja, aby stać się częścią naszych monet. Odwiedzający bardzo chętnie podejmowali również wyzwanie złożenia puzzli związanych z naszą działalnością. Efekty zdecydowanie wynagrodziły trud włożony w ich połączenie w jedną całość.

Strefa relaksu tętniła życiem przez kilka godzin. Nasze leżaki, umiejscowione w przepięknej scenerii, oraz nastrojowe oświetlenie sprawiły, że można było naprawdę odpocząć. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Warszawy skorzystało z przygotowanych przez nas atrakcji.

Do zobaczenia za rok!