Nasze wartości

Czym Mennica Polska wyróżnia się na tle innych światowych mennic?

Innowacyjność

Mennica Polska jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie. Każdego roku prezentujemy nasze wyroby na największych międzynarodowych konkursach, zdobywając liczne nagrody. 250 lat doświadczenia pozwala nam umiejętnie łączyć tradycję z nowoczesnością.

Bezpieczeństwo

W naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim satysfakcją naszych klientów. Zapewniamy terminowe dostawy i realizację zleceń przy zaangażowaniu najlepszych specjalistów z branży numizmatycznej i inwestycyjnej. Produkty Mennicy Polskiej wytwarzane są z materiałów najwyższej jakości, które pochodzą tylko od sprawdzonych dostawców.

Doświadczenie

Rzetelność naszej firmy poparta jest 250-letnim doświadczeniem. Jesteśmy jedynym producentem monet obiegowych w Polsce oraz uznanym partnerem na rynku międzynarodowym. W ramach naszej działalności realizujemy zamówienia dla zagranicznych banków centralnych.

Zaawansowane technologie

Nieustannie rozwijamy nasze zaplecze technologiczne, co pozwala nam na tworzenie produktów docenianych przez światowych ekspertów w dziedzinie numizmatyki. Tworzeniu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań przyświeca strategiczny cel biznesowy Mennicy Polskiej – osiągnięcie pozycji lidera na arenie międzynarodowej

Proces produkcyjny

Tajniki produkcji monet obiegowych dla banków centralnych

 

Wszystkich zainteresowanych tajnikami produkcji monet dla zagranicznych banków centralnych zapraszamy do obejrzenia filmiku promocyjnego o monetach obiegowych i kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Armenii.

Zrealizowane projekty

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi emisjami!

  • Narodowy Bank Polski

  • Narodowy Bank Gruzji

  • Narodowy Bank Kolumbii

  • Narodowy Bank Armenii

  • Bank Centralny Republiki Dominikany

  • Pozostałe

Narodowy Bank Polski

Narodowy Bank Gruzji

Narodowy Bank Gruzji

W ramach umowy z Narodowym Bankiem Gruzji Mennica Polska wybiła 30 mln monet obiegowych, w tym 15 mln o nominale 1 lari (miedzionikiel Cu75Ni25) oraz 15 mln sztuk o nominale 20 tetri (stal nierdzewna Z8C17). Moneta 1 lari posiada ząbkowany rant z inskrypcją w języku gruzińskim i angielskim, natomiast moneta 20 tetri charakteryzuje się obrzeżem gładkim.

 
 

Narodowy Bank Kolumbii

Narodowy Bank Kolumbii

Mennica Polska zrealizowała kontrakt na prawie 125 mln monet obiegowych na zlecenie Narodowego Banku Kolumbii. Moneta 200 pesos (60,5 mln sztuk) została w całości wykonana z nowego srebra – stopu miedzi, niklu i cynku. Do produkcji bimetalicznej monety 500 pesos (64 mln sztuk) oprócz nowego srebra wykorzystano brązal. Wizerunek na awersie płynnie przechodzi z rdzenia na pierścień.

 
 

Narodowy Bank Armenii

Narodowy Bank Republiki Armenii

W 2012 roku zakończono kontrakt na 18 mln sztuk monet obiegowych o nominale 10 dram dla Centralnego Banku Armenii.


Monety wykonane w całości z aluminium, dziś dla większości państw stanowią już relikt przeszłości. Są bardzo małe, a ze względu na charakterystykę kruszcu także niezwykle lekkie.

Bank Centralny Republiki Dominikany

Bank Centralny Republiki Dominikany

W 2009 roku Mennica Polska wyemitowała 2 nominały (10 pesos – 25 mln sztuk; 5 pesos – 30 mln sztuk) monet obiegowych dla Centralnego Banku Dominikany. Do ich produkcji użyto brązalu, miedzioniklu oraz stali nierdzewnej.

Pozostałe

Pozostałe

Mennica Polska zrealizowała w ubiegłych latach liczne kontrakty m.in. z Filipinami, Izraelem oraz Wenezuelą.