20 styczniasty 2017

25. Finał WOŚP z rekordową kwotą od Mennicy Polskiej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla najbardziej potrzebujących już ćwierć wieku. W ramach jubileuszowej edycji Mennica Polska na rzecz tej szczytnej inicjatywy zebrała do puszki rekordową w historii swojego uczestnictwa kwotę 32 462 zł, o blisko 7 tys. zł wyższą niż w ubiegłym roku.

Więcej
16 styczniasty 2017

Pierwsze w Polsce wdrożenie kompletnego systemu wnoszenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej Open Payment System w Jaworznie

Miło nam poinformować, że Mennica Polska SA w dniu 12 stycznia 2017 r. uruchomiła w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jaworznie system wnoszenia opłat za przejazdy środkami transportu publicznego za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych - tzw. Open Payment System.

Więcej
19 grudniagru 2016

Produkcja 1, 2 i 5 groszy wraca do Mennicy Polskiej

W wyniku ramowej umowy zawartej z Narodowym Bankiem Polskim, Mennica Polska od początku 2017 roku będzie ponownie odpowiedzialna za produkcję monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zamówienie obejmuje również produkcję monet kolekcjonerskich całego planu emisyjnego.

Więcej
Mennica Polska – dorobek 250 lat w świetle najnowszych osiągnięć
7 grudniagru 2016

Mennica Polska – dorobek 250 lat w świetle najnowszych osiągnięć

Obchody 250-lecia Mennicy Polskiej dobiegają końca. Konferencja prasowa podsumowująca rok jubileuszowy potwierdziła, że tradycja jest motorem napędowym dalszego rozwoju spółki. Mennica Polska zaprezentowała swoje najnowsze produkty, osiągnięcia i nagrody. Firma nieprzerwanie stawia na innowacyjność, choć nie zapomina o dorobku minionych lat.

Więcej
Medal dla Mennicy na targach TRANSEXPO 2016
17 październikapaź 2016

Medal dla Mennicy na targach TRANSEXPO 2016

Mennica Polska SA otrzymała główną nagrodę (medal) za rozwiązanie Open Payment System na XIII Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2016 w kategorii „Systemy pobierania opłat”

Więcej
Partytura Chopina
27 wrześniawrz 2016

Sukces Mennicy Polskiej – „Partytura Chopina” z nagrodą w Moskwie

Coin Constellation 2016 w Moskwie przyznało „Partyturze Chopina” drugie miejsce w kategorii „Unikalna koncepcja” (Unique Concept). Moneta ta, o nominale 20 dolarów nowozelandzkich, została wybita w celu upamiętnienia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i uczczenia XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Więcej
Mennica Polska na międzynarodowej konferencji i targach w Bejrucie
27 wrześniawrz 2016

Mennica Polska na międzynarodowej konferencji i targach w Bejrucie

Mennica Polska wzięła udział w prestiżowej międzynarodowej konferencji Mint & Print (8 września 2016 r.) oraz targach Beirut Money Fair (9-11 września 2016 r.) Spółka objęła na konferencji tytuł „Platynowego sponsora”, a jednym z jej panelistów był Siemowit Kalukiewicz – Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny w Mennicy Polskiej.

Więcej
3 sierpniasie 2016

Rusza budowa I etapu projektu Mennica Residence

Rusza budowa pierwszego etapu projektu Mennica Residence – jednej z dwóch inwestycji realizowanych obecnie przez Mennicę Polską w centrum Warszawy. Prace nad budynkiem przy Grzybowskiej 43a zgodnie z planem powinny się zakończyć we wrześniu 2017 r.

Więcej
29 lipcalip 2016

Numizmat na pamiątkę wizyty Papieża Franciszka

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Mennica Polska wybiła specjalny, mosiężny numizmat. Już 30 lipca będzie go można nabyć wraz z „Gazetą Wyborczą".

Więcej
Mennica Polska świętuje 5 lat na Wawelu
12 lipcalip 2016

Mennica Polska świętuje 5 lat na Wawelu

Sklep Mennicy Polskiej działa na Wawelu już od pięciu lat. Od tego czasu na stałe wpisał się on w krajobraz Krakowa jako atrakcja dla turystów oraz gratka dla pasjonatów sztuki i osób poszukujących nietuzinkowych prezentów na specjalne okazje.

Więcej