Krugerrand 1 oz - Jubileuszowa edycja
16 lutegolut 2017

Krugerrand 1 oz - Jubileuszowa edycja najsłynniejszej monety lokacyjnej wszechczasów

Wielu inwestorów utożsamia inwestycję w złoto z posiadaniem Krugerrandów. W 2017 roku najpopularniejsza moneta bulionowa świata obchodzi swą 50. rocznicę.

Więcej
Mennica Polska wiedzie prym w produkcji monet 3D
15 lutegolut 2017

Mennica Polska wiedzie prym w produkcji monet 3D

Innowacje produktowe na skalę światową, tysiące osób na stoisku firmowym i wiele obiecujących kontaktów biznesowych – oto bilans uczestnictwa Mennicy Polskiej w największych międzynarodowych targach branżowych World Money Fair w Berlinie. Spółka potwierdziła swą mocną pozycję rynkową, prezentując m.in. pierwszą na świecie monetę w kształcie dzwonu i prototyp zakrzywionej monety w kształcie liścia.

Więcej
10 lutegolut 2017

Złoto rozpala wyobraźnię

Wytrawni inwestorzy kupują złoto, bo jest gwarancją zabezpieczenia majątku w niepewnych czasach. Wzbudza ono również wiele emocji wśród pasjonatów alternatywnych form oszczędzania. Potwierdzeniem tego jest szerokie zainteresowanie konkursem Mennicy Polskiej, zorganizowanym dla użytkowników serwisów internetowych PKO Bank Polski S.A.

Więcej
1 lutegolut 2017

Mennica Polska liderem technologii na World Money Fair 2017

Mennica Polska – jeden z liderów w produkcji monet 3D, znany z innowacyjnego podejścia do sztuki menniczej – nieustannie zaskakuje klientów i konkurentów swoją ofertą. Już w najbliższy weekend zaprezentuje swoje ostatnie osiągnięcia podczas największych targów numizmatycznych na świecie, w tym m.in. pierwszą monetę w kształcie dzwonu.

Więcej
20 styczniasty 2017

25. Finał WOŚP z rekordową kwotą od Mennicy Polskiej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla najbardziej potrzebujących już ćwierć wieku. W ramach jubileuszowej edycji Mennica Polska na rzecz tej szczytnej inicjatywy zebrała do puszki rekordową w historii swojego uczestnictwa kwotę 32 462 zł, o blisko 7 tys. zł wyższą niż w ubiegłym roku.

Więcej
16 styczniasty 2017

Pierwsze w Polsce wdrożenie kompletnego systemu wnoszenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej Open Payment System w Jaworznie

Miło nam poinformować, że Mennica Polska SA w dniu 12 stycznia 2017 r. uruchomiła w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jaworznie system wnoszenia opłat za przejazdy środkami transportu publicznego za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych - tzw. Open Payment System.

Więcej
19 grudniagru 2016

Produkcja 1, 2 i 5 groszy wraca do Mennicy Polskiej

W wyniku ramowej umowy zawartej z Narodowym Bankiem Polskim, Mennica Polska od początku 2017 roku będzie ponownie odpowiedzialna za produkcję monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zamówienie obejmuje również produkcję monet kolekcjonerskich całego planu emisyjnego.

Więcej
Mennica Polska – dorobek 250 lat w świetle najnowszych osiągnięć
7 grudniagru 2016

Mennica Polska – dorobek 250 lat w świetle najnowszych osiągnięć

Obchody 250-lecia Mennicy Polskiej dobiegają końca. Konferencja prasowa podsumowująca rok jubileuszowy potwierdziła, że tradycja jest motorem napędowym dalszego rozwoju spółki. Mennica Polska zaprezentowała swoje najnowsze produkty, osiągnięcia i nagrody. Firma nieprzerwanie stawia na innowacyjność, choć nie zapomina o dorobku minionych lat.

Więcej
Medal dla Mennicy na targach TRANSEXPO 2016
17 październikapaź 2016

Medal dla Mennicy na targach TRANSEXPO 2016

Mennica Polska SA otrzymała główną nagrodę (medal) za rozwiązanie Open Payment System na XIII Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2016 w kategorii „Systemy pobierania opłat”

Więcej
Partytura Chopina
27 wrześniawrz 2016

Sukces Mennicy Polskiej – „Partytura Chopina” z nagrodą w Moskwie

Coin Constellation 2016 w Moskwie przyznało „Partyturze Chopina” drugie miejsce w kategorii „Unikalna koncepcja” (Unique Concept). Moneta ta, o nominale 20 dolarów nowozelandzkich, została wybita w celu upamiętnienia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i uczczenia XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Więcej