24 marcamar 2020

Mennica Polska zaraportowała wyniki za 2019 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za IV Q oraz narastająco za cztery kwartały 2019 r. Oczyszczony wynik ze sprzedaży wyniósł 25 mln zł., EBITDA 45 mln, a zysk netto 11 mln zł. W zestawieniu z rezultatami osiągniętymi w 2018 r. niższe wyniki za ub. r. były związane w dużej mierze z istotnym dodatnim wpływem zdarzeń jednorazowych zaistniałych rok wcześniej.

Zobacz więcej
17 marcamar 2020

Komunikat w sprawie rezygnacji ze współpracy z serwisem Allegro

Szanowni Państwo, z dniem 17 marca br. Mennica Polska S.A. wycofuje swoją ofertę z platformy zakupowej Allegro (Allegro.pl). Zmiana przepisów w serwisie, w naszej ocenie, otwiera drogę do sprzedaży produktów inwestycyjnych przez podmioty, które mają inne standardy działalności niż Mennica Polska.

Zobacz więcej
16 marcamar 2020

Komunikat w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego

Szanowni Państwo, ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, naszym priorytetem jest aktualnie zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom. W związku z tym, do odwołania, wstrzymujemy możliwość kontaktów osobistych z przedstawicielami Mennicy Polskiej. Dochowamy wszelkich starań, aby realizacja zamówień dobywała się sprawnie, ale z uwagi na zaistniałą sytuację czas poszczególnych procesów może ulec zmianie, o czym informujemy w komunikacie.

Zobacz więcej
9 marcamar 2020

Mobilne kasowniki lubiane przez pasażerów

Ponad 1/3 całościowej sprzedaży w ramach Systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD i blisko 65 proc. w grupie biletów jednorazowych i czasowych – płatności bezgotówkowe w mobilnych kasownikach Mennicy Polskiej zyskały bardzo liczne grono sympatyków. 8 marca br. minęły dwa lata, odkąd we Wrocławiu wdrożono innowacyjny system, gdzie identyfikatorem transakcji zakupu, zamiast papierowego biletu, jest karta płatnicza. Wybory pasażerów potwierdzają, że był to ważny i potrzebny krok.

Zobacz więcej
28 styczniasty 2020

Niecodzienna wizyta w Mennicy Polskiej

O tym, jak wygląda proces wybijania monet, mogą się przekonać na żywo nieliczni. Taką możliwość zyskało 35 uczniów V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Zaskoczyło ich m.in. to, że specjalistyczna prasa w Mennicy Polskiej jest w stanie wybić nawet 15 monet na sekundę, a rocznie z jej zakładu wychodzi ok. 2 mld sztuk tzw. obiegówek i 1 mln egzemplarzy kolekcjonerskich. W trakcie wizyty pojawiło się sporo ciekawych pytań.

 

Zobacz więcej
23 styczniasty 2020

Gramy wspólnie z WOŚP bo warto pomagać

Co roku nasi wolontariusze zbierają środki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościom, którzy odwiedzają nasze stoisko „dziękujemy” m.in. unikatowymi mosiężnymi i miedzianymi żetonami oraz kubkami z limitowanej edycji. Jesteśmy także wytwórcami Złotych Serduszek. Cały dochód z ich licytacji zasila konto Fundacji, która o Mennicy Polskiej mówi, że „stała się autorem najbardziej cennego na świecie złotego wyrobu”.

Zobacz więcej
22 styczniasty 2020

Monety Mennicy Polskiej docenione przez międzynarodowe jury

33 uczestników zawalczyło o podium w ramach 13. prestiżowego konkursu branżowego „Coin Constellation”. W gronie najlepszych nie mogło zabraknąć Mennicy Polskiej – aż pięć naszych monet podbiło serca jury w czterech kategoriach. To ogromny sukces, bo do tegorocznej edycji zgłoszono łącznie ponad 220 projektów z 22 krajów.

Zobacz więcej
WOŚP 2020
9 styczniasty 2020

Tradycyjnie gramy z WOŚP na szczytny cel

Już za kilka dni będziemy świętować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Mennica Polska, która jest partnerem inicjatywy od samego początku, wybiła m.in. Złote Serduszka przeznaczone na licytację. 12 stycznia czekamy natomiast na naszych Gości z okolicznościowymi żetonami i kubkami na Placu Bankowym w Warszawie.

Zobacz więcej
Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji
8 styczniasty 2020

Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji

Dwa dni, bezpłatne spotkania z ekspertami w dziedzinie oszczędzania oraz inwestowania i  ogromna dawka wiedzy o skutecznym pomnażaniu kapitału. To wszystko czeka na uczestników Forum Finansów i Inwestycji, które odbędzie się w dniach 10-11 stycznia w Warszawie. Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić m.in. stoisko Mennicy Polskiej, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznej lokacie w złocie.

Zobacz więcej
11 grudniagru 2019

Mennica Polska z awansem wśród największych polskich firm

Mennica Polska awansowała o pięć pozycji w XVII Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – z miejsca 12. na 7. Nagrody oraz wyróżnienia dla największych firm w Polsce docenionych za efektywność i dynamikę rozwoju wręczono 10. grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz więcej