4 czerwcacze 2024

Mennica Polska Partnerem Strategicznym konferencji WallStreet

Najbardziej prestiżowe wydarzenie w Polsce skierowane do inwestorów indywidualnych odbędzie się w dniach 7-9 czerwca br. w Karpaczu. Tegoroczna edycja konferencji WallStreet, której Partnerem Strategicznym jest Mennica Polska, zgromadzi ponad 1 500 uczestników. Zapraszamy na trzy panele z udziałem naszych ekspertów.

Zobacz więcej
18 majamaj 2024

W Noc Muzeów Mennica Polska zaprasza do Łazienek Królewskich

Jeden weekend, wiele lokalizacji, tysiące atrakcji – już
w najbliższą sobotę kolejna edycja Nocy Muzeów! Wszyscy, którzy są spragnieni nieograniczonego dostępu do bogatej oferty kulturalnej i szeroko pojętej rozrywki, mogą liczyć na moc wrażeń. Wytchnienie w trakcie kolekcjonowania niezapomnianych wspomnień zapewni specjalna strefa relaksu Mennicy Polskiej zlokalizowana w Łazienkach Królewskich.

Zobacz więcej
26 kwietniakwi 2024

26 mln zł zysku netto i blisko 34 mln zł zysku z EBITDA – Mennica Polska z satysfakcją podsumowała wyniki za I kwartał 2024

GK Mennica Polska SA podsumowała pierwsze trzy miesiące tego roku wzrostami wyników w każdym segmencie działalności. W okresie sprawozdawczym przychody ze sprzedaży były wyższe o blisko 21 mln zł, zysk netto o blisko 20 mln zł, a EBITDA o ponad 23 mln zł. Zaraportowane wyniki potwierdzają mocną pozycję rynkową oraz efekty konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju.

Zobacz więcej
25 marcamar 2024

Wzrosty na każdym poziomie rachunku wyników – GK Mennica Polska SA zaraportowała wyniki za 2023 rok

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała 2023 rok przychodami ze sprzedaży przekraczającymi 1,2 mld zł. Zysk z działalności operacyjnej był ponad dwukrotnie wyższy w ujęciu r/r i wyniósł 110,6 mln zł. Wynik EBITDA to 130,6 mln zł (60 mln zł więcej niż rok wcześniej).

Zobacz więcej
12 marcamar 2024

Zagłosuj na Mennicę Polską w konkursie Invest Cuffs

Do 19 marca trwa głosowanie internautów w ramach 10. edycji konkursu Invest Cuffs. Mennica Polska została nominowana w kategorii „Firma Inwestycji Alternatywnych” kolejny rok z rzędu. To potwierdzenie najwyższej jakości oferowanych produktów i usług oraz wkładu w budowanie bezpieczeństwa finansowego Polaków.

Zobacz więcej
14 lutegolut 2024

Nowa opcja płatności za bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu

14 lutego pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu zyskali nową opcję płacenia za bilety. Z Visa Mobile skorzystają w ramach systemu obsługiwanego przez Mennicę Polską dokonując zakupu przez Portal Pasażera bądź aplikację URBANCARD.

Zobacz więcej
12 lutegolut 2024

Wybitne prace Zdzisława Beksińskiego utrwalone na monetach Mennicy Polskiej

Mennica Polska, jako jedyna na świecie, ma wyłączność na wybijanie monet z reprodukcjami prac jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. W jej ofercie pojawiła się właśnie pierwsza z serii monet, tworzonych w hołdzie dla Zdzisława Beksińskiego, określanego ikoną światowego surrealizmu. „Postać” została upamiętniona w czystym srebrze. Docelowo Mennica Polska zaplanowała trzy serie monet, w każdej po pięć tematów.

Zobacz więcej
6 lutegolut 2024

Kosmiczna premiera – Mennica Polska stworzyła pierwszą na świecie latającą monetę!

Mennica Polska stworzyła pierwszą na świecie monetę, która unosi się w powietrzu. Inspiracją dla autorów pionierskiego projektu UFO MP-1766 było hasło „The sky is not the limit”. Międzynarodowa premiera monety miała miejsce podczas Forum Technicznego w Berlinie, odbywającego się w ramach prestiżowego wydarzenia branżowego World Money Fair 2024. Autorskie rozwiązanie Mennicy wzbudziło ogromne zainteresowanie ekspertów i uczestników targów. 

Zobacz więcej
24 styczniasty 2024

32. Finał WOŚP już za kilka dni!

Pamiątkowe żetony, wycieczka po jednym z najnowocześniejszych menniczych zakładów produkcyjnych czy kultowe już Złote Serduszka – tak wygląda 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego Mennica Polska po raz kolejny jest częścią. Każda złotówka zbliża nas do osiągnięcia szczytnego celu wsparcia oddziałów pulmonologicznych, dla którego gra tegoroczna WOŚP!

Zobacz więcej
5 styczniasty 2024

„Akademia Pana Kleksa” łączy pokolenia – ruszyła sprzedaż jedynej licencjonowanej monety

W ofercie Mennicy Polskiej pojawiła się moneta kolekcjonerska z tytułowym bohaterem najnowszej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa”. To prawdziwa gratka zarówno dla pasjonatów numizmatyki, jak i dla miłośników kina. Mimo, że oficjalna premiera filmu ma miejsce dziś, to uwspółcześniona wersja opowieści Jana Brzechwy już zdążyła podbić serca widzów w ramach pokazów przedpremierowych. 

Zobacz więcej
27 listopadalis 2023

Już działa biuro sprzedaży produktów inwestycyjnych Mennicy Polskiej w Opolu

27 listopada br. mieszkańcy Opola zyskali bezpośredni dostęp do najwyższej jakości produktów inwestycyjnych Mennicy Polskiej. Przy ulicy Katedralnej 8 otrzymają również fachową poradę ekspertów w zakresie lokaty w kruszce. Mogą liczyć także na dopasowanie oferty do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Zobacz więcej
24 listopadalis 2023

Rok z Open Payment System w Poznaniu i okolicznych gminach

Rok temu w ramach aglomeracji poznańskiej został wdrożony Open Payment System. Od tego czasu mobilne kasowniki, za pośrednictwem których można szybko i wygodnie opłacić przejazd liniami miejskimi oraz podmiejskimi, zostały zainstalowane w blisko 760 pojazdach. W ten sposób w ciągu ostatnich 12 miesięcy pasażerowie zakupili ok. 420 tys. biletów. Największym zainteresowaniem cieszyły się bilety 15-minutowe oraz 45-minutowe.

Zobacz więcej
23 listopadalis 2023

Bestsellery inwestycyjne z oferty Mennicy Polskiej

Od początku roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło prawie 1,5 tony złota, głównie pod postacią sztab i monet inwestycyjnych. Niezmiennie największy udział w sprzedaży miały produkty własne – to pond 50 proc. wartości całej sprzedaży złota inwestycyjnego. Co cieszyło się największym zainteresowaniem? Odpowiadamy! 

Zobacz więcej
22 listopadalis 2023

Mennica Polska wystawcą na ForFin 2023 – Forum Finansów i Inwestycji

Mennica Polska będzie obecna jako wystawca na Forum Finansów i Inwestycji – ForFin 2023. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi, zapraszamy do udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 24-25 listopada na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 

Zobacz więcej
20 listopadalis 2023

Nowe biuro sprzedaży Mennicy Polskiej w Olsztynie już otwarte!

Od 22  listopada zapraszamy mieszkańców Olsztyna i okolic do nowo otwartego biura sprzedaży Mennicy Polskiej. To miejsce, w którym klienci przy wsparciu doświadczonych doradców mogą kupić najwyższej jakości produkty inwestycyjne ze złota oraz srebra, takie jak sztabki czy monety bulionowe.

Zobacz więcej
31 październikapaź 2023

Mennica Polska zaraportowała wyniki za trzy kwartały 2023 r.

Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Mennica Polska SA za trzy kwartały br. potwierdzają jej stabilność finansową oraz potencjał dywersyfikacji biznesu. Pomimo silnej bazy roku poprzedniego Grupa wygenerowała wyższe zyski zarówno na poziomie wyniku ze sprzedaży, jak również na pozostałych poziomach rachunku wyników. Znaczące wzrosty odnotowano w obszarze działalności deweloperskiej, jak również w segmencie płatności elektronicznych. W raportowanym okresie płynność finansowa utrzymywała się na bardzo dobrym poziomie.

Zobacz więcej
3 październikapaź 2023

Mennica Polska partnerem prestiżowej konferencji Mint and Print w Dubaju

W Dubaju ruszyła właśnie szósta edycja międzynarodowej konferencji Mint and Print. W części panelowej Mennicę Polską będzie reprezentował Siemowit Kalukiewicz, Członek Zarządu ds. Produkcji Monetarnej i Logistyki oraz Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną również wybrane projekty mennicze, które wzbudzają zachwyt zarówno miłośników monet, jak i branżowych ekspertów.

Zobacz więcej
20 wrześniawrz 2023

Dzielimy się doświadczeniem w zakresie nowoczesnych płatności w transporcie publicznym

Jak zachęcić pasażerów do korzystania z transportu publicznego? Co zyskują władze miast i gmin na wdrożeniu autorskiego rozwiązania Mennicy Polskiej pod nazwą Open Payment System? Na to i inne pytania, podczas dyskusji panelowej zorganizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiedziała Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej
12 wrześniawrz 2023

Mała inwestycja wielkiej wagi – nowości w ofercie Mennicy Polskiej

W ofercie Mennicy Polskiej pojawiły się sztabki o wadze 0,5 i 0,25 g. Mniejsze gramatury to zaproszenie do systematycznego oszczędzenia nawet niewielkich kwot. Taka forma inwestycji to bowiem opcja na każdą kieszeń – prosta i zrozumiała dla każdego. Co więcej, ma ona szansę zaprocentować w czasie. Tylko w ciągu ostatniego roku kurs złota wzrósł o prawie 13 proc., a w ciągu ostatnich pięciu lat zmienił się in plus o blisko 62 proc. 

Zobacz więcej
18 sierpniasie 2023

Monety z Mennicy Polskiej dotarły do Stanów Zjednoczonych

W ostatnim czasie serce miłośników numizmatyki zabiło mocniej w Pittsburghu. To za sprawą World’s Fair of Money – prestiżowych targów branżowych, podczas których Mennica Polska zaprezentowała swoje małe dzieła sztuki. Największym zainteresowaniem cieszyły się monety ze specjalnymi wstawkami 3D i złoceniami oraz dukat z Kazimierzem Pułaskim.

Zobacz więcej