19 czerwcacze 2018

Mennica Polska po raz kolejny na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”

Mennica Polska po raz kolejny znalazła się w zestawieniu 500 największych firm publikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W tegorocznym rankingu została sklasyfikowana na 93. miejscu w kategorii spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ogólnej klasyfikacji znalazła się z kolei na 313. miejscu, awansując tym samym o 5 pozycji w porównaniu do zeszłorocznego wyniku.

Zobacz więcej
15 czerwcacze 2018

Kolekcjonerska moneta Mennicy Polskiej na Piłkarskie Mistrzostwa Świata

Już wkrótce polska reprezentacja wyjdzie na murawę aby rozpocząć zmagania o tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej. Dla wszystkich miłośników futbolu Mennica Polska S.A. wybiła niepowtarzalne monety kolekcjonerskie, które będą wyjątkową pamiątką tej emocjonującej sportowej imprezy.

Zobacz więcej
7 czerwcacze 2018

Mennica Polska Partnerem spotkania Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych w Bydgoszczy

Dziś w Bydgoszczy odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Mennica Polska S.A. będąca dostawcą Systemu Bydgoskiej Karty miejskiej, jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Zobacz więcej
29 majamaj 2018

Mennica Polska wśród 100 największych polskich eksporterów wg rankingu „Wprost”

Mennica Polska S.A. znalazła się na w prestiżowym gronie firm z listy „Polscy Ambasadorzy”, tworzonej przez ekspertów tygodnika „Wprost”. Zestawienie wyróżnia polskie przedsiębiorstwa o najwyższym udziale eksportu w przychodach ze sprzedaży, skutecznie przyczyniających się do budowania polskich marek na arenie międzynarodowej.

Zobacz więcej
23 majamaj 2018

Moneta na 100-lecie odzyskania niepodległości już w obiegu

Emisja okolicznościowej monety o nominale 5 zł jest elementem uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowy Bank Polski wyemitował, a Mennica Polska wybiła tę wyjątkową 5-złotówkę w symbolicznym nakładzie 38 424 000 sztuk, równym obecnej populacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Zobacz więcej
22 majamaj 2018

Mennica Polska na 11. miejscu w rankingu „Polskie Gepardy”

Mennica Polska S.A. została sklasyfikowana na 11. pozycji najnowszego zestawienia najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw „Polskie Gepardy” opracowanego przez tygodnik „Wprost”. Jest tym samym najwyżej ocenioną firmą związaną z przemysłem metalowym. Miejsce tuż za najlepszą dziesiątką w tegorocznym rankingu Polskich Gepardów jest debiutem Mennicy na liście.

Zobacz więcej
17 majamaj 2018

Mennica Polska nagrodzona „Orłem Wprost 2018”

Mennica Polska S.A. znalazła się w elitarnym gronie wyróżnionych nagrodą Orła Wprost 2018. Wyróżnienia te były przyznawane podczas uroczystej Gali, która odbyła się wczoraj, 16 maja, w teatrze Capitol. Jak co roku, laureatami zostały firmy, samorządy, wybitne osobowości i projekty, które miały największy wpływ na rozwój regionu i całego kraju.

Zobacz więcej
17 majamaj 2018

Noc Muzeów z Mennicą Polską i Łazienkami Królewskimi

Już 19 maja od 19:00 do 24:00 odbędzie się kolejna warszawska Noc Muzeów. W jej ramach będzie miał miejsce pokaz sztuki mincerskiej w wyjątkowym otoczeniu zieleni i unikalnej architektury Muzeum Łazienek Królewskich, zorganizowany przez Mennicę Polską.

Zobacz więcej
26 kwietniakwi 2018

Cztery nagrody dla Mennicy Polskiej na konferencji MDC 2018 w Seulu

Podczas odbywającej się w dniach 22-26 kwietnia w Seulu 30. Konferencji Dyrektorów Mennic „Mint Directors Conference” 2018 Mennica Polska S.A. otrzymała, aż cztery nagrody w&nbs;tym w najbardziej prestiżowych kategoriach konkursu. To wysokiej rangi dokonanie stanowi ogromne wyróżnienie i potwierdza pozycję lidera Mennicy Polskiej na arenie międzynarodowej. Doceniona została nie tylko technologiczna innowacyjność produktów, jak również ich wysoka wartość artystyczna.

Zobacz więcej
25 kwietniakwi 2018

Korzystne wyniki Mennicy Polskiej S.A. po I kwartale 2018 r. - dobry prognostyk na kolejne miesiące

Grupa kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2018 r. W zakresie działalności kontynuowanej we wszystkich najważniejszych wskaźnikach uzyskana została istotna poprawa w porównaniu do rezultatów sprzed roku. Wzrost wyniku ze sprzedaży, wyniku operacyjnego czy zysku netto w stosunku do analogicznego okresu w 2017 r. są dowodem na dobrą i stabilną kondycję finansową Grupy.

Zobacz więcej