14 lutegolut 2019

Mennica Polska z kolejnym wygranym przetargiem dla Królestwa Tajlandii

Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii ogłosiło wynik przetargu na produkcję i dostawę 200 sztuk medali platynowych. To kolejny sukces Mennicy Polskiej, której oferta została uznana za najkorzystniejszą w tym kraju. Współpraca pomiędzy polską mennicą a Królestwem Tajlandii obejmuje realizację całości przedmiotu przetargu.

Zobacz więcej
Premiery Mennicy Polskiej na World Money Fair 2019 w Berlinie
1 lutegolut 2019

Premiery Mennicy Polskiej na World Money Fair 2019 w Berlinie

Jak co roku, Mennica Polska jest jednym z wystawców na targach World Money Fair w Berlinie, podczas których zaprezentuje premiery wyjątkowych monet. Meduza, Atena i Minerwa oraz Ave, Caesar! zostaną przedstawione na nawiązującym do antycznych czasów stoisku, którego motywem przewodnim jest hasło „Beyond the ages”. Targi World Money Fair w tym roku odbywają się w dniach 1-3 lutego, w Centrum Kongresowym Estrell w Berlinie.

Zobacz więcej
31 styczniasty 2019

Mennica Polska Diamentem Forbesa 2019

Dobra sytuacja finansowa, rosnąca wartość rynkowa oraz pozytywny rating współpracy to czynniki, które przyczyniły się do uwzględnienia Mennicy Polskiej S.A. w rankingu ”Diamenty Forbesa”. Spółka została sklasyfikowana na wysokim, 22. miejscu  w zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie mazowieckim i na 56. miejscu w rankingu ogólnopolskim.

Zobacz więcej
23 styczniasty 2019

Już dziś w GZM startuje pilotaż Open Payment System

Od 23 stycznia pasażerowie wybranych linii komunikacji miejskiej na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej mogą kupować bilety na pokładzie pojazdów, korzystając z innowacyjnego systemu, w którym karta płatnicza zastępuje tradycyjny bilet papierowy. Nowatorskie rozwiązanie, opracowane przez Mennicę Polską, do metropolitalnego transportu publicznego wprowadzono w ramach programu pilotażowego.

Zobacz więcej
21 styczniasty 2019

Rekordowa zbiórka Mennicy Polskiej dla WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową hojnością. Zebraliśmy aż 41 188,28 złotych, rozdając 7 000 żetonów i 300 okolicznościowych kubków, a na ulicach Warszawy przez cały dzień kwestowało 35 wolontariuszy z Mennicy Polskiej. Ponadto, wyprodukowaliśmy 100 Złotych Serduszek, a licytacja Serduszka z numerem jeden, zakończyła się rekordowo wysoką kwotą 1 200 000 złotych. Całość pieniędzy zebranych podczas 27. Finału pomoże wyposażyć specjalistyczne szpitale dziecięce w całej Polsce.

Zobacz więcej
16 styczniasty 2019

Mennica Polska z kolejnym „Brylantem Polskiej Gospodarki”

Mennica Polska S.A. po raz kolejny znalazła się na liście najcenniejszych firm w Polsce. W zestawieniu przygotowywanym przez Instytut Europejskiego Biznesu uwzględniono krajowe przedsiębiorstwa, które na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy wypracowały najlepsze wyniki finansowe.

Zobacz więcej
7 styczniasty 2019

Mennica Polska po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już wkrótce Polacy będą mieli okazję ponownie pokazać swoje wielkie serca podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już tradycyjnie Mennica Polska partneruje Fundacji w tej szczytnej inicjatywie, której tegorocznym celem jest zaopatrzenie specjalistycznych szpitali dziecięcych w niezbędny sprzęt medyczny.

Zobacz więcej
5 grudniagru 2018

Grzegorz Zambrzycki CEO roku w plebiscycie Fabryka Roku

Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej, otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii CEO roku w ramach ogólnopolskiego konkursu Fabryka Roku 2018. Wszystkie nagrody zostały przyznane podczas uroczystej gali finałowej i stanowią wyraz uznania dla fabryk oraz osób zarządzających najbardziej efektywnymi i rozwojowymi zakładami przemysłowymi w Polsce.

Zobacz więcej
15 listopadalis 2018

Prestiżowe nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznane już po raz czternasty

14 listopada br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród im. Andrzeja Woyciechowskiego - jednego z najcenniejszych wyróżnień środowiska dziennikarskiego w Polsce. Mennica Polska po raz kolejny objęła mecenatem to wyjątkowe wydarzenie.

Zobacz więcej
14 listopadalis 2018

Mennica Polska zamontuje nowe biletomaty w warszawskich tramwajach

​Mennica Polska podpisała umowę z Tramwajami Warszawskimi na leasing i montaż co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów mobilnych. Instalowane automaty pozwolą na zakup biletów komunikacji z wykorzystaniem zbliżeniowych i tradycyjnych kart płatniczych, smartfonów obsługujących technologię NFC/HCE oraz systemu płatności mobilnych BLIK.

Zobacz więcej