27 marcamar 2019

Finał prac konstrukcyjnych w Mennica Legacy Tower

Dziś na szczycie Mennica Legacy Tower – nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie kompleksu biurowego na warszawskiej Woli – zawieszono wiechę. Do budowy wszystkich kondygnacji zużyto prawie 8 mln kg stali. Obecnie trwa montaż szklanej elewacji na wyższym, 140-metrowym budynku. Oficjalne oddanie inwestycji do użytku nastąpi jesienią br., ale już dziś możemy mówić o pełnym sukcesie, gdyż skomercjalizowano 100% powierzchni najmu.

Zobacz więcej
20 marcamar 2019

Ułatwienia w tramwajach dzięki Mennicy Polskiej

Szybszy i wygodniejszy zakup biletów w stołecznych tramwajach. Właśnie ruszył montaż biletomatów, które od Mennicy Polskiej leasinguje spółka Tramwaje Warszawskie. Dzisiejszej nocy zainstalowano pierwsze dziewięć automatów, kolejne kilkadziesiąt z 583 trafi do środków komunikacji miejskiej jeszcze w tym miesiącu. Finał już w drugiej połowie roku. Całkowita wartość umowy, wraz z kilkuletnią obsługą serwisową, to 21 mln zł.

Zobacz więcej
8 marcamar 2019

Wyniki Mennicy Polskiej S.A. w 2018 r. potwierdzają silną pozycję Grupy

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport roczny za 2018 r. Wyniki wypracowane w ramach najważniejszych kategorii finansowych uległy znacznej poprawie. Przychody netto ze sprzedaży przekroczyły w 2018 r. 1 mld zł.  Wynik ze sprzedaży wzrósł o 146% r/r (z 35 mln zł do 86 mln zł). EBITDA, oczyszczona ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych (zaistniałych w 2017 r.), wzrosła o 132% r/r – z 44 mln zł do 102 mln zł, podczas gdy oczyszczony zysk netto zwiększył się z 5 mln zł w 2017 r. do 56 mln zł w 2018 r.

Zobacz więcej
Mint Mobile Warszawa
5 marcamar 2019

Mint Mobile Warszawa, czyli szybki i bezpieczny zakup biletów

Od początku marca pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej mogą skorzystać z nowej opcji zakupu biletów online. Darmowa aplikacja „Mint Mobile Warszawa” to kolejny wdrożony z sukcesem projekt Mennicy Polskiej w obszarze płatności elektronicznych.

Zobacz więcej
27 lutegolut 2019

100 lat polskiego złotego!

Nasz narodowy środek płatniczy ma już sto lat. Z tej okazji powstała specjalna seria znanych wszystkim monet, do której wybicia wykorzystano dwa szlachetne kruszce - złoto i srebro. Producentem tej wyjątkowej serii jest Mennica Polska, która stworzyła kolekcję na zlecenie Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej
14 lutegolut 2019

Mennica Polska z kolejnym wygranym przetargiem dla Królestwa Tajlandii

Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii ogłosiło wynik przetargu na produkcję i dostawę 200 sztuk medali platynowych. To kolejny sukces Mennicy Polskiej, której oferta została uznana za najkorzystniejszą w tym kraju. Współpraca pomiędzy polską mennicą a Królestwem Tajlandii obejmuje realizację całości przedmiotu przetargu.

Zobacz więcej
Premiery Mennicy Polskiej na World Money Fair 2019 w Berlinie
1 lutegolut 2019

Premiery Mennicy Polskiej na World Money Fair 2019 w Berlinie

Jak co roku, Mennica Polska jest jednym z wystawców na targach World Money Fair w Berlinie, podczas których zaprezentuje premiery wyjątkowych monet. Meduza, Atena i Minerwa oraz Ave, Caesar! zostaną przedstawione na nawiązującym do antycznych czasów stoisku, którego motywem przewodnim jest hasło „Beyond the ages”. Targi World Money Fair w tym roku odbywają się w dniach 1-3 lutego, w Centrum Kongresowym Estrell w Berlinie.

Zobacz więcej
31 styczniasty 2019

Mennica Polska Diamentem Forbesa 2019

Dobra sytuacja finansowa, rosnąca wartość rynkowa oraz pozytywny rating współpracy to czynniki, które przyczyniły się do uwzględnienia Mennicy Polskiej S.A. w rankingu ”Diamenty Forbesa”. Spółka została sklasyfikowana na wysokim, 22. miejscu  w zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie mazowieckim i na 56. miejscu w rankingu ogólnopolskim.

Zobacz więcej
23 styczniasty 2019

Już dziś w GZM startuje pilotaż Open Payment System

Od 23 stycznia pasażerowie wybranych linii komunikacji miejskiej na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej mogą kupować bilety na pokładzie pojazdów, korzystając z innowacyjnego systemu, w którym karta płatnicza zastępuje tradycyjny bilet papierowy. Nowatorskie rozwiązanie, opracowane przez Mennicę Polską, do metropolitalnego transportu publicznego wprowadzono w ramach programu pilotażowego.

Zobacz więcej
21 styczniasty 2019

Rekordowa zbiórka Mennicy Polskiej dla WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową hojnością. Zebraliśmy aż 41 188,28 złotych, rozdając 7 000 żetonów i 300 okolicznościowych kubków, a na ulicach Warszawy przez cały dzień kwestowało 35 wolontariuszy z Mennicy Polskiej. Ponadto, wyprodukowaliśmy 100 Złotych Serduszek, a licytacja Serduszka z numerem jeden, zakończyła się rekordowo wysoką kwotą 1 200 000 złotych. Całość pieniędzy zebranych podczas 27. Finału pomoże wyposażyć specjalistyczne szpitale dziecięce w całej Polsce.

Zobacz więcej