27 listopadalis 2023

Już działa biuro sprzedaży produktów inwestycyjnych Mennicy Polskiej w Opolu

27 listopada br. mieszkańcy Opola zyskali bezpośredni dostęp do najwyższej jakości produktów inwestycyjnych Mennicy Polskiej. Przy ulicy Katedralnej 8 otrzymają również fachową poradę ekspertów w zakresie lokaty w kruszce. Mogą liczyć także na dopasowanie oferty do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Zobacz więcej
24 listopadalis 2023

Rok z Open Payment System w Poznaniu i okolicznych gminach

Rok temu w ramach aglomeracji poznańskiej został wdrożony Open Payment System. Od tego czasu mobilne kasowniki, za pośrednictwem których można szybko i wygodnie opłacić przejazd liniami miejskimi oraz podmiejskimi, zostały zainstalowane w blisko 760 pojazdach. W ten sposób w ciągu ostatnich 12 miesięcy pasażerowie zakupili ok. 420 tys. biletów. Największym zainteresowaniem cieszyły się bilety 15-minutowe oraz 45-minutowe.

Zobacz więcej
23 listopadalis 2023

Bestsellery inwestycyjne z oferty Mennicy Polskiej

Od początku roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło prawie 1,5 tony złota, głównie pod postacią sztab i monet inwestycyjnych. Niezmiennie największy udział w sprzedaży miały produkty własne – to pond 50 proc. wartości całej sprzedaży złota inwestycyjnego. Co cieszyło się największym zainteresowaniem? Odpowiadamy! 

Zobacz więcej
22 listopadalis 2023

Mennica Polska wystawcą na ForFin 2023 – Forum Finansów i Inwestycji

Mennica Polska będzie obecna jako wystawca na Forum Finansów i Inwestycji – ForFin 2023. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi, zapraszamy do udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 24-25 listopada na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 

Zobacz więcej
20 listopadalis 2023

Nowe biuro sprzedaży Mennicy Polskiej w Olsztynie już otwarte!

Od 22  listopada zapraszamy mieszkańców Olsztyna i okolic do nowo otwartego biura sprzedaży Mennicy Polskiej. To miejsce, w którym klienci przy wsparciu doświadczonych doradców mogą kupić najwyższej jakości produkty inwestycyjne ze złota oraz srebra, takie jak sztabki czy monety bulionowe.

Zobacz więcej
31 październikapaź 2023

Mennica Polska zaraportowała wyniki za trzy kwartały 2023 r.

Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Mennica Polska SA za trzy kwartały br. potwierdzają jej stabilność finansową oraz potencjał dywersyfikacji biznesu. Pomimo silnej bazy roku poprzedniego Grupa wygenerowała wyższe zyski zarówno na poziomie wyniku ze sprzedaży, jak również na pozostałych poziomach rachunku wyników. Znaczące wzrosty odnotowano w obszarze działalności deweloperskiej, jak również w segmencie płatności elektronicznych. W raportowanym okresie płynność finansowa utrzymywała się na bardzo dobrym poziomie.

Zobacz więcej
3 październikapaź 2023

Mennica Polska partnerem prestiżowej konferencji Mint and Print w Dubaju

W Dubaju ruszyła właśnie szósta edycja międzynarodowej konferencji Mint and Print. W części panelowej Mennicę Polską będzie reprezentował Siemowit Kalukiewicz, Członek Zarządu ds. Produkcji Monetarnej i Logistyki oraz Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną również wybrane projekty mennicze, które wzbudzają zachwyt zarówno miłośników monet, jak i branżowych ekspertów.

Zobacz więcej
20 wrześniawrz 2023

Dzielimy się doświadczeniem w zakresie nowoczesnych płatności w transporcie publicznym

Jak zachęcić pasażerów do korzystania z transportu publicznego? Co zyskują władze miast i gmin na wdrożeniu autorskiego rozwiązania Mennicy Polskiej pod nazwą Open Payment System? Na to i inne pytania, podczas dyskusji panelowej zorganizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiedziała Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej
12 wrześniawrz 2023

Mała inwestycja wielkiej wagi – nowości w ofercie Mennicy Polskiej

W ofercie Mennicy Polskiej pojawiły się sztabki o wadze 0,5 i 0,25 g. Mniejsze gramatury to zaproszenie do systematycznego oszczędzenia nawet niewielkich kwot. Taka forma inwestycji to bowiem opcja na każdą kieszeń – prosta i zrozumiała dla każdego. Co więcej, ma ona szansę zaprocentować w czasie. Tylko w ciągu ostatniego roku kurs złota wzrósł o prawie 13 proc., a w ciągu ostatnich pięciu lat zmienił się in plus o blisko 62 proc. 

Zobacz więcej
18 sierpniasie 2023

Monety z Mennicy Polskiej dotarły do Stanów Zjednoczonych

W ostatnim czasie serce miłośników numizmatyki zabiło mocniej w Pittsburghu. To za sprawą World’s Fair of Money – prestiżowych targów branżowych, podczas których Mennica Polska zaprezentowała swoje małe dzieła sztuki. Największym zainteresowaniem cieszyły się monety ze specjalnymi wstawkami 3D i złoceniami oraz dukat z Kazimierzem Pułaskim.

Zobacz więcej
Kazimierz Pułaski
7 sierpniasie 2023

Pułaski w złocie i srebrze – Mennica Polska w hołdzie polsko-amerykańskiemu bohaterowi

Mennica Polska stworzyła złote dukaty oraz srebrnego talara z wizerunkiem generała Kazimierza Pułaskiego – patrioty ważnego dla rewolucji amerykańskiej oraz polskiej walki o niepodległość. Wyjątkowa inwestycja nie tylko upamiętnia bohatera i jego niezwykłą historię, ale stanowi też atrakcyjną formę lokaty kapitału.

Zobacz więcej
4 sierpniasie 2023

Wyniki za pierwsze półrocze potwierdzają silną pozycję Mennicy Polskiej

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała pierwsze dwa kwartały bieżącego roku. Zaraportowane wyniki, po uwzględnieniu wysokiej bazy porównawczej za rok ubiegły, potwierdzają silną pozycję i stabilność finansową Spółki. Przychody ze sprzedaży wyniosły 570,4 mln zł, zysk netto 36,4 mln zł, a EBITDA, uwzględniająca udział w wynikach inwestycji wycenianych metodą praw własności, 48,4 mln zł. 

Zobacz więcej
26 lipcalip 2023

Mennica Polska partnerem prestiżowego festiwalu filmu i sztuki

W najbliższą sobotę w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą rozpocznie się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego partnerem jest Mennica Polska. Projekcje filmowe doceniane w ramach międzynarodowych przeglądów filmowych, liczne wystawy i koncerty, spotkania z twórcami – to wszystko czeka na gości jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Święto miłośników ambitnej rozrywki potrwa do 6 sierpnia.  

Zobacz więcej
13 lipcalip 2023

Świętujemy 70. rocznicę odbudowy warszawskiej starówki

Perła stolicy obchodzi wyjątkową rocznicę. To już 70 lat, od kiedy warszawska starówka, pieczowicie odrestaurowana po wojnie, ponownie zaczęła cieszyć oczy mieszkańców stolicy i turystów. Z okazji święta powtórnych narodzin, w dniach 21-23 lipca, zapraszamy do udziału w licznych atrakcjach. Mennica Polska na swoim stoisku będzie wybijać pamiątkowe numizmaty. Dla najmłodszych przygotowaliśmy monetarne puzzle i morze balonów.

Zobacz więcej
12 lipcalip 2023

Nowe otwarcie w sprawie Mennica Legacy Tower

Mennica Polska złożyła wczoraj kolejną ofertę zakupu 50 proc. udziałów w inwestycji Mennica Legacy Tower. Wartość oferty, która obowiązuje przez 30 dni, to 135 mln euro za 50 proc. udziałów spółki oraz przejęcie długu o wartości ponad 110 mln euro. Jednym z kluczowych elementów propozycji, podobnie jak w przypadku poprzednich ofert, jest zabezpieczenie spłaty obligatariuszy detalicznych. 

Zobacz więcej
26 czerwcacze 2023

Wisława Szymborska upamiętniona w srebrze – Mennica Polska rozpoczyna serię „Polskie Noblistki”

Mennica Polska, we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej, stworzyła wyjątkową monetę upamiętniającą setne urodziny wybitnej polskiej poetki. To nie tylko małe dzieło sztuki, wykonane w srebrze z dbałością o każdy detal, ale także rozpoczęcie nowej serii monet kolekcjonerskich Mennicy Polskiej „Polskie Noblistki".

Zobacz więcej
20 czerwcacze 2023

Mennica Polska wybiła medale na Igrzyska Europejskie 2023

Dziś pełną parą ruszyły Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Mennica Polska miała przyjemność wybić medale dla najlepszych sportowców, których zmagania potrwają przez najbliższych kilka dni. Najwyższy kunszt i bogata symbolika pożądanych przez zawodników krążków czynią je absolutnie wyjątkowymi. 

Zobacz więcej
29 majamaj 2023

Mennica Polska fundatorem złotych statuetek podczas Polsat SuperHit Festiwal oraz oryginalnej monety dla zespołu „Mazowsze”

Niezapomniane wieczory z plejadą gwiazd na scenie Opery Leśnej w Sopocie za nami. W świętowanie 20 urodzin festiwalu aktywnie zaangażowała się Mennica Polska, która ufundowała złote statuetki dla artystów. Z okazji szczególnego jubileuszu wyjątkową pamiątkę dla „Mazowsza”, z rąk Katarzyny Budnickiej, prezes zarządu Mennicy Polskiej, odebrał Jacek Boniecki, znakomity dyrygent i dyrektor zespołu. 

Zobacz więcej
16 majamaj 2023

Mennica Polska podsumowała pierwszy kwartał 2023

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku. Wyniki osiągnięte w okresie sprawozdawczym potwierdzają stabilną sytuację finansową Grupy, pomimo, że są niższe w ujęciu r/r. Wysoka baza porównawcza za pierwszy kwartał ubiegłego roku była związana z ponadnormatywną sprzedażą złota, na którą wpływ miał wybuch wojny w Ukrainie. 

Zobacz więcej
Noc Muzeów 2023
11 majamaj 2023

Warszawska Noc Muzeów 2023 już za kilka dni – spędź ją z Mennicą Polską

Zapraszamy na kolejną odsłonę Nocy Muzeów, która już niebawem! Jak co roku nie zabraknie na niej Mennicy Polskiej. Tegoroczne świętowanie odbędzie się 13 maja o godzinie 19:00 w Stajni Kubickiego w Łazienkach Królewskich. Jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy? 

Zobacz więcej