9 styczniasty 2018

Mennica Polska wspiera WOŚP

To już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego Partnerem jest Mennica Polska. W tym roku Fundacja zbiera środki na dofinansowanie podstawowych oddziałów neonatologicznych pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Zobacz więcej
16 listopadalis 2017

Prestiżowe nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznane

15 listopada w warszawskiej Zachęcie zostały ogłoszone wyniki cenionego w środowisku dziennikarskim konkursu im. Andrzeja Woyciechowskiego. Mennica Polska, która była Mecenasem tej wartościowej inicjatywy, serdecznie gratuluje laureatowi i finalistom, którzy swoją codzienną pracą wyznaczają branżowe standardy.

Zobacz więcej
30 październikapaź 2017

Mennica Polska Mecenasem 13. edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

​Już 15 listopada w warszawskiej Zachęcie poznamy laureata jednej z najbardziej prestiżowych nagród świata mediów w Polsce. Kapituła nominowała 11 dziennikarzy, spośród których wyłoniony zostanie autor najlepszego materiału. Mecenasem Konkursu jest Mennica Polska S.A.

Zobacz więcej
Mennica Polska honorowym sponsorem „The Coin Conference” 2017
24 październikapaź 2017

Mennica Polska honorowym sponsorem „The Coin Conference” 2017

Międzynarodowa, prestiżowa konferencja „The Coin Conference” jest jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń branży monet obiegowych. W tym roku, po raz pierwszy w swojej historii, odbywa się w Polsce, a jej sponsorem honorowym jest Mennica Polska. To właśnie tutaj przedstawiciele banków centralnych, reprezentanci największych na świecie mennic i innych ważnych instytucji środowiska menniczego dyskutują na tematy związane z monetami obiegowymi poszczególnych krajów.

Zobacz więcej
19 październikapaź 2017

Open Payment System „Łódź” – pierwszy taki system w Polsce

Karta płatnicza zamiast biletu komunikacji miejskiej – Mennica Polska SA uruchomiła w Łodzi innowacyjny system płatności za przejazdy.

Zobacz więcej
26 wrześniawrz 2017

Mennica Polska gwiazdą konferencji „COINS 2017”

Mennica Polska została nagrodzona w konkursie numizmatycznym na prestiżowej 8. międzynarodowej konferencji „COINS 2017”,  która odbyła się w dniach 22-23 września 2017 r. w Moskwie. Spółka została wyróżniona w aż trzech kategoriach, w tym otrzymała nagrodę publiczności, uważaną za najważniejszą.

Zobacz więcej
Mennica Polska remontuje jedną z praskich szkół
18 wrześniawrz 2017

Mennica Polska remontuje jedną z praskich szkół

18 września br., w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, zostało podpisane porozumienie pomiędzy władzami dzielnicy, a przedstawicielami spółki zależnej Mennicy Polskiej S.A. (dalej: Mennica). Na jego mocy spółka wyremontuje za 8 mln złotych jedną z praskich szkół.

Zobacz więcej
Mennica Polska gra z WOŚP i TVN!
30 sierpniasie 2017

Mennica Polska gra z WOŚP i TVN!

W niedzielę, 3 września na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie odbędzie się charytatywny mecz piłkarski, w którym zmierzą się drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Skład zespołu WOŚP zasilą nasi zawodnicy z Mennicy Polskiej: Andrzej Stefaniuk i Łukasz Karda.

Zobacz więcej
4 sierpniasie 2017

103 mln zł zysku netto Mennicy Polskiej po I półroczu 2017 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za I półrocze 2017 roku.  Przychody ze sprzedaży wyniosły 380 mln zł, wynik EBITDA 119 mln zł, a zysk netto 103 mln zł. Bardzo wysoki wynik operacyjny, to w dużej mierze efekt dekonsolidacji spółki Mennica-Metale Szlachetne.

Zobacz więcej
24 lipcalip 2017

Medale The World Games 2017 od Mennicy Polskiej

Najlepsi zawodnicy 10. Światowych Igrzysk Sportowych otrzymają medale wybite przez Mennicę Polską. To niezwykłe sportowe wydarzenie, „The World Games 2017”, będzie okazją do tego, aby po raz pierwszy w Polsce podziwiać zmagania ponad 3,5 tys. reprezentantów dyscyplin nieolimpijskich.

Zobacz więcej