WOŚP 2020
9 styczniasty 2020

Tradycyjnie gramy z WOŚP na szczytny cel

Już za kilka dni będziemy świętować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Mennica Polska, która jest partnerem inicjatywy od samego początku, wybiła m.in. Złote Serduszka przeznaczone na licytację. 12 stycznia czekamy natomiast na naszych Gości z okolicznościowymi żetonami i kubkami na Placu Bankowym w Warszawie.

Zobacz więcej
Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji
8 styczniasty 2020

Mennica Polska zaprasza na Forum Finansów i Inwestycji

Dwa dni, bezpłatne spotkania z ekspertami w dziedzinie oszczędzania oraz inwestowania i  ogromna dawka wiedzy o skutecznym pomnażaniu kapitału. To wszystko czeka na uczestników Forum Finansów i Inwestycji, które odbędzie się w dniach 10-11 stycznia w Warszawie. Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić m.in. stoisko Mennicy Polskiej, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznej lokacie w złocie.

Zobacz więcej
11 grudniagru 2019

Mennica Polska z awansem wśród największych polskich firm

Mennica Polska awansowała o pięć pozycji w XVII Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – z miejsca 12. na 7. Nagrody oraz wyróżnienia dla największych firm w Polsce docenionych za efektywność i dynamikę rozwoju wręczono 10. grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz więcej
Cognac Coin
5 grudniagru 2019

Mennica Polska i Lux Coin „przedłużają życie” najstarszemu koniakowi na świecie

Artyści Mennicy Polskiej zaprojektowali i wybili monetę „Cognac Coin” ozdobioną kroplą Gautier z 1762 roku. To trunek wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy koniak na świecie. Ta moneta będzie gratką dla miłośników numizmatyki, ale także i dla znawców ekskluzywnych alkoholi.

Zobacz więcej
4 grudniagru 2019

Najwyższy poziom bezpieczeństwa płatności w transporcie miejskim

W ostatnim tygodniu Mennica Polska otrzymała certyfikat zgodności ze standardem PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza on spełnienie restrykcyjnych wymagań ustalonych przez międzynarodowe organizacje płatnicze w zakresie przetwarzania danych posiadaczy kart, a tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa transakcji zakupu biletu.

Zobacz więcej
2 grudniagru 2019

13. edycja międzynarodowego konkursu Coin Constellation

Przed nami 13 już edycja międzynarodowego konkursu Coin Constellation. W ramach inicjatywy nagradzane są najciekawsze i najbardziej wyróżniające się projekty numizmatyczne. Każdego, kto chciałby wesprzeć Mennicę Polską, zapraszamy do głosowania online, które potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do działania już dziś!

Zobacz więcej
4 listopadalis 2019

Mennica Polska po raz trzeci Mecenasem prestiżowej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Już 21 listopada br. poznamy laureatów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W ramach 15. edycji nominowano autorów dziewięciu materiałów – czterech publikacji prasowych oraz dwóch internetowych, reportażu telewizyjnego, filmu dokumentalnego i książki. Mennica Polska, która jest Mecenasem inicjatywy, przekaże na rzecz zwycięzcy 50 tys. zł.

Zobacz więcej
31 październikapaź 2019

Realizacja strategii w toku – Mennica Polska S.A. podsumowała pierwsze trzy kwartały 2019 r.

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. opublikowała skonsolidowany raport za III kwartał 2019 r. oraz za trzy kwartały narastająco w bieżącym roku. Najwyższe przychody w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br., mimo wysokiej bazy z roku poprzedniego, odnotowano w tradycyjnym obszarze działalności. Grupa konsekwentnie realizuje strategię łączącą stabilność w ramach core businessu z konsekwentnym rozwojem w perspektywicznych obszarach.

Zobacz więcej
14 październikapaź 2019

Komunikat

Informacja dotycząca planowanego połączenia spółki Mennica Polska S.A., jako Spółki Przejmującej, ze spółką Mennica Polska od 1766 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz ze spółką Skarbiec Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie jako Spółkami Przejmowanymi.

Zobacz więcej
14 październikapaź 2019

Wygodne płatności w „smart city” dzięki Mennicy Polskiej

Z końcem września zakończono instalację nowoczesnych mobilnych automatów biletowych we wszystkich warszawskich tramwajach. Od tej pory w każdym pojeździe możemy zapłacić kartą płatniczą i smartfonem. Możliwości rozwoju idei „smart city” w transporcie publicznym jest jednak znacznie więcej i są one dostępne dla miast każdej wielkości.

Zobacz więcej