19 majamaj 2022

Mennica Polska połączy światłowodem Bliski Wschód z Europą

Grupa Kapitałowa Mennicy Polskiej, za pośrednictwem spółki zależnej, wchodzi w nowy perspektywiczny obszar działalności. 18 maja br. została podpisana umowa z firmą Alcatel Submarine Networks, częścią koncernu Nokia, której przedmiotem jest budowa podmorskiego światłowodu. To część planowanego systemu łączącego Europę z Bliskim Wchodem. Wartość umowy to 91,5 mln USD. Kolejne kontrakty będą podpisywane wkrótce, a szacowany koszt całego projektu to 190 mln USD. Gotowość systemu planowana jest na połowę 2024 roku.

Zobacz więcej
Do zobaczenia podczas kolejnej Nocy Muzeów!
18 majamaj 2022

Do zobaczenia podczas kolejnej Nocy Muzeów!

Tegoroczną Noc Muzeów podsumowujemy jako niezwykle udaną. Na stoisku Mennicy Polskiej w Łazienkach Królewskich w Warszawie przyjęliśmy wielu gości, z którymi świętowaliśmy dzień miłośników nauki i sztuki. Dziękujemy naszym sympatykom za bardzo aktywne uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach.

Zobacz więcej
17 majamaj 2022

Mennica Polska podsumowała pierwszy kwartał 2022

Grupa Kapitałowa Mennica Polska SA podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 460,6 mln zł i były o ponad 181 mln wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto to 22,9 mln zł, a EBITDA 30,5 mln zł.

Zobacz więcej
Spotkajmy się podczas warszawskiej Nocy Muzeów
4 majamaj 2022

Spotkajmy się podczas warszawskiej Nocy Muzeów

W Mennicy Polskiej odliczamy dni do kolejnej odsłony warszawskiej Nocy Muzeów. 14 maja, w godzinach wieczornych, zapraszamy na nasze stoisko w Łazienkach Królewskich. Miłym gościom zapewnimy chwilę wytchnienia w specjalnej strefie relaksu, zlokalizowanej tuż obok Stajni Kubickiego. Zaproponujemy również szereg ciekawych aktywności, które umilą Państwu czas.

Zobacz więcej
27 kwietniakwi 2022

Numizmatyczna pamiątka na lata. Złote i srebrne prezenty na chrzest, komunię i ślub

Srebrne i złote monety to piękne i wartościowe prezenty na długie lata. Niezwykła trwałość tych kruszców sprawia, że wykonane z nich przedmioty numizmatyczne będą pamiątką na całe życie. Z tych powodów, wyroby Mennicy Polskiej szczególnie chętnie wybierane są jako upominki na wyjątkowe okazje – chrzciny, pierwsza komunia, ślub i rocznice – związane z przełomowymi momentami w życiu.

Zobacz więcej
25 kwietniakwi 2022

Mennica Polska z kolejnym zleceniem od Centralnego Banku Dominikany

Centralny Bank Dominikany ponownie powierzył Mennicy Polskiej produkcję monet obiegowych. Łączna wartość kontraktu to ponad 12 milionów euro. W zakładzie na warszawskim Annopolu powstanie aż 110 milionów monet o różnych nominałach. Kolejny wygrany przetarg to potwierdzenie mocnej pozycji Mennicy Polskiej na rynkach zagranicznych.

Zobacz więcej
11 kwietniakwi 2022

Nowe monety kolekcjonerskie w ofercie Mennicy Polskiej

W sklepie internetowym Mennicy Polskiej pojawiły się kolejne unikatowe monety kolekcjonerskie – Skarabeusz Kryształowy, Tryton, In Victoria oraz Alter Ego. Wykonane ze srebra najwyższej próby ucieszą zarówno kolekcjonerów, jak i osoby szukające oryginalnego pomysłu na prezent. Wszystkie nowości łączy dbałość o detale oraz zastosowanie najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Zobacz więcej
4 kwietniakwi 2022

Bezpieczne płatności bezgotówkowe – Mennica Polska po raz kolejny z certyfikatem PCI DSS

Mennica Polska otrzymała certyfikat PCI Data Security Standard (PCI DSS) na kolejny rok. To dowód na to, że nasze innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają realizację szybkich i wygodnych płatności bezgotówkowych, są maksymalnie bezpieczne. Spełniają bowiem restrykcyjne wytyczne międzynarodowych organizacji płatniczych.

Zobacz więcej
29 marcamar 2022

Mennica Polska zaraportowała bardzo dobre wyniki za 2021 rok

Grupa Kapitałowa Mennica Polska S.A. (MPSA) opublikowała raport za IV kwartał oraz narastająco za cztery kwartały 2021 roku. Przychody wyniosły ponad 1,3 mld zł. W stosunku do bardzo wysokiej bazy z ubiegłego roku, po oczyszczeniu wyników ze zdarzeń nietypowych i jednorazowych, zysk netto był wyższy o 12,2 mln zł, wynik ze sprzedaży o 9 mln zł, a EBITDA o 11,9 mln zł.

Zobacz więcej
28 marcamar 2022

Mennica Polska zwyciężyła w konkursie Invest Cuffs

Mennica Polska została uznana za „Firmę inwestycji alternatywnych” w ramach 8. edycji konkursu Invest Cuffs. To już drugi raz, kiedy działalność jedynego krajowego producenta złotych sztabek została doceniona przez szerokie grono ekspertów oraz internautów. W otwartym głosowaniu udział wzięło ponad 100 tysięcy osób.

Zobacz więcej
Unikatowy numizmat na 500. rocznicę wygłoszenia traktatu „De aestimatione monetae”
21 marcamar 2022

Unikatowy numizmat na 500. rocznicę wygłoszenia traktatu „De aestimatione monetae”

Dziś mija 500 lat od wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika na Sejmiku Prus Królewskich w Grudziądzu traktatu „De aestimatione monetae” (O szacunku monety). Na tę okoliczność Mennica Polska, na zlecenie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, wyprodukowała srebrny numizmat. Od dziś jest dostępny w sprzedaży.

Zobacz więcej
Wspieraj z nami Ukrainę
17 marcamar 2022

Wspieraj z nami Ukrainę

Mennica Polska wyprodukowała numizmat-cegiełkę „Solidarni z Ukrainą”. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji niosącej pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących. Od dziś numizmat można zamówić telefonicznie. Na początku kwietnia zakup będzie możliwy również online.

Zobacz więcej
Mennica Polska sponsorem Motoru Lublin
10 marcamar 2022

Mennica Polska sponsorem Motoru Lublin

Mennica Polska to nowy sponsor klubu piłkarskiego Motor Lublin. Zgodnie z umową, podpisaną na początku marca, przekazane środki mogą zostać wykorzystane na realizację strategicznych celów klubu. Dotyczy to zarówno wzmocnienia aktualnej pozycji Motoru, jak i wsparcia rozwoju kadry zawodników.

Zobacz więcej
7 marcamar 2022

Visa potwierdziła najwyższy standard płatności realizowanych za pośrednictwem Mennicy Polskiej

Mennica Polska otrzymała certyfikat Visa Ready w kategorii Transit Back Office MTT. To kolejne potwierdzenie, że wszystkie usługi, związane z realizacją transakcji w transporcie publicznym w oparciu o popularne „zbliżeniówki”, spełniają wymogi lidera wśród międzynarodowych organizacji płatniczych. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności rozwiązań.

Zobacz więcej
24 lutegolut 2022

Mennica Polska uruchomiła pierwszy sklep na Dolnym Śląsku

Od dziś we Wrocławiu działa sklep firmowy Mennicy Polskiej. Jego szeroka oferta zaspokoi potrzeby zarówno osób zainteresowanych zakupem złotych produktów inwestycyjnych, kolekcjonerów, jak i tych, którzy szukają pomysłu na oryginalny prezent.

Zobacz więcej
Kolejny raz pobiliśmy rekord! Blisko ćwierć miliona złotych dla WOŚP od Mennicy Polskiej
15 lutegolut 2022

Kolejny raz pobiliśmy rekord! Blisko ćwierć miliona złotych dla WOŚP od Mennicy Polskiej

Prawie 250 tys. zł wesprze realizację celów Fundacji WOŚP dzięki zaangażowaniu Mennicy Polskiej w tegoroczny Wielki Finał. To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W ciągu ostatnich pięciu lat przekazaliśmy wspólnie z Państwem na tę szczytną inicjatywę już prawie pół miliona złotych!

Zobacz więcej
Lublin, Katowice, Białystok. Od początku roku Mennica Polska uruchomiła trzy nowe biura sprzedaży złota inwestycyjnego
14 lutegolut 2022

Lublin, Katowice, Białystok. Od początku roku Mennica Polska uruchomiła trzy nowe biura sprzedaży złota inwestycyjnego

Nowo otwarte biura sprzedaży złota inwestycyjnego Mennicy Polskiej to odpowiedź na ponadprzeciętne zainteresowanie klientów lokatą w żółtym kruszcu. Popyt na ten szlachetny metal od dłuższego czasu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nie bez powodu. W czasach niepewności szukamy możliwości zabezpieczenia kapitału z opcją zysku w dłuższej perspektywie.

Zobacz więcej
3 lutegolut 2022

Zagłosuj na Mennicę Polską w konkursie Invest Cuffs

Mennica Polska została nominowana przez kapitułę konkursu Invest Cuffs w kategorii „Firma Inwestycji Alternatywnych 2021”. Teraz czas na ruch internautów, którzy mają istotny wpływ na finalny wynik głosowania. Swoich faworytów można typować tylko do 6 marca.

Zobacz więcej
To już w tym tygodniu! Mennica Polska zaprasza na 30. Finał WOŚP
27 styczniasty 2022

To już w tym tygodniu! Mennica Polska zaprasza na 30. Finał WOŚP

W najbliższą niedzielę tradycyjnie zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Każdy rok potwierdza, że łącząc siły możemy zdziałać wielkie rzeczy. Tylko w ramach ubiegłorocznej edycji przekazaliśmy wspólnie z Państwem na rzecz tej ważnej i potrzebnej inicjatywy blisko 130 tys. zł. Czy i w tym roku razem pobijemy rekord? Zapraszamy na specjalne stoisko Mennicy Polskiej, zlokalizowane pod Pałacem Kultury i Nauki, oraz na specjalne aukcje internetowe.

Zobacz więcej
Wrocław przedłużył umowę z Mennicą Polską o kolejne dwa lata
20 styczniasty 2022

Wrocław przedłużył umowę z Mennicą Polską o kolejne dwa lata

Mennica Polska będzie świadczyć usługi dystrybucji biletów komunikacji miejskiej w ramach systemu URBANCARD Wrocławska Karta Miejska do września 2028 roku. Zgodnie z aneksem ze stycznia br., to o dwa lata dłużej niż zakładała umowa podpisana z Gminą Wrocław w 2017 roku. Jak pokazują analizy, szczególnym zainteresowaniem pasażerów cieszą się płatności w kasownikach Open Payment System – w ub.r. stanowiły one blisko 42 proc. wartości całej sprzedaży.

Zobacz więcej