Katarzyna Budnicka laureatką nagrody Crystal Lady Prize 2023

28 marca 2023

Katarzyna Budnicka, prezes zarządu i dyrektor naczelny Mennicy Polskiej, otrzymała statuetkę Crystal Lady Prize 2023, przyznawaną przez redakcję Capital24.tv Polska jako wyróżnienie dla najlepszych polskich menadżerek. Uroczyste wręczenie nagród poprzedzone było debatą z udziałem Katarzyny Budnickiej na temat szans i wyzwań, przed jakimi obecnie stają kobiety w biznesie.

Wyróżniające się polskie menadżerki

Redakcja Capital24.tv, przyznając statuetki Crystal Lady Prize, chce nagradzać najbardziej przedsiębiorcze Polki, które z sukcesami realizują się w karierze menadżerskiej. Ich ścieżka rozwoju to pozytywny przykład i inspiracja, pokazująca że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Podczas tegorocznej uroczystości nagrodzonych zostało 10 wyróżniających się liderek biznesu. 

Wydarzenie było także przyczynkiem do debaty, podczas której topowe polskie menadżerki mogły dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi zarówno z zarządzaniem zdywersyfikowanymi przedsiębiorstwami, ale także świadomym planowaniem swojej ścieżki rozwoju.

Przez całą moją karierę w Mennicy Polskiej kultura organizacyjna pozwalała, by oceniano nas jako pracowników tylko przez pryzmat kompetencji i predyspozycji. Myślę, że posiadanie dookoła siebie ludzi, którzy będą nas budować i wyciągać z nas najlepsze cechy jest kluczowe w rozwoju. Potrzebujemy osób, które popchną nas do działania. Żebym mogła pochwalić się naszymi projektami, musi pracować nad nimi sztab ludzi. Firma to jeden organizm, który musi się nawzajem wspierać, aby był zdrowy – podkreślała podczas debaty Katarzyna Budnicka.

Wyzwania, które umocniły firmę

Katarzyna Budnicka objęła stanowisko prezesa zarządu w połowie 2022 roku, jednak z Mennicą Polską związana jest od ponad 10 lat, pełniąc m.in. funkcję dyrektora ds. płatności elektronicznych. Najpierw jako członek zarządu, a następnie prezes pomogła spółce dokonać transformacji, aby obronną ręką wejść w nową, po-pandemiczną rzeczywistość.

W czasie pandemii nie było wiele czasu na zastanawianie się. Musieliśmy podjąć natychmiastowe działania – oczywiście były to optymalizacje kosztowe. Ważne było jednak dla nas, że nie odbyły się one kosztem pracowników. Postawiliśmy sobie za cel przede wszystkim optymalizować procesy i dokonywać insourcingu usług, które dotychczas były świadczone przez zewnętrzne podmioty – wspominała prezes Mennicy Polskiej podczas debaty.

Zachęcamy do obejrzenia całości debaty, w której oprócz Katarzyny Budnickiej uczestniczyły Beata Drzazga, założycielka i prezes BetaMed SA oraz Iwona Kossmann, prezes Deni Cler Group - Dlaczego Polki podejmują się niemożliwego i osiągają sukces? - Capital24.tv

Gratulujemy wszystkim laureatkom nagrodzonym Crystal Lady Prize 2023, które poprzez swoje działania współtworzą nową dynamikę w świecie polskiego biznesu.