Mennica Legacy Tower nominowana w plebiscycie BREEAM Awards 2018

20 lutego 2018

Mennica Legacy Tower została wyróżniona nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment. Wieżowiec podczas przeprowadzonej w 2017 r. certyfikacji otrzymał maksymalny wynik na poziomie „Outstanding” i jako jedyny wieżowiec w Polsce znalazł się w prestiżowym gronie wybranych obiektów.

Inwestycja została nominowana w kategorii „Regional Awards. Central and Eastern Europe” na podstawie oceny systemowych wymagań BREEAM International New Construction. Finaliści zostali wybrani przez niezależne jury spośród budynków, które uzyskały certyfikację w okresie od 1 grudnia 2016 r. do 30 listopada 2017 r.

- Mennicę Legacy Tower wyróżnia nie tylko zaawansowanie technologiczne samego budynku, ale również rozbudowana infrastruktura, przyjazne środowisku wykonanie, dogodna lokalizacja i dostępność komunikacji miejskiej, składające się na wyjątkową efektywność dla przyszłych najemców – i to wszystko docenili organizatorzy konkursu - mówi Grzegorz Zambrzycki, prezes zarządu Mennicy Polskiej S.A. - Tym samym, nasz projekt zapewnił sobie miejsce w elitarnym gronie nominowanych, uzyskując podczas certyfikacji BREEAM niespotykanie wysoki wskaźnik kryteriów równy 88%, a Mennica Legacy Tower znalazła się wśród sześciu najlepszych budynków certyfikowanych w 2017 r. w całej Europie Środkowo-Wschodniej. – dodaje.

Otrzymanie nominacji przez Mennica Legacy Tower dowodzi najwyższej jakości wdrażanych energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań. Projekt, składający się ze 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku, łączy wyjątkową architekturę z funkcjonalnością. Najlepszej jakości materiały i zaawansowane technologie, wykorzystane do budowy kompleksu, stanowią gwarancję efektywności i niezawodności pracy systemów, a także bezpieczeństwa i komfortu dla najemców.

Plebiscyt BREEAM Awards 2018 ma na celu wyłonienie budynków, określających nowe standardy w obszarze zrównoważonego budownictwa. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, 6 marca br., w Londynie.


Dodatkowe informacje: 
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362