„Mennica Legacy Tower” uznana za ikonę Warszawy

28 sierpnia 2020

„Nowa ikona miasta” – na takie miano zasłużyła, zdaniem jury konkursu Real Estate IMPACTOR, „Mennica Legacy Tower”. Nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej w Warszawie, to dziś charakterystyczny punkt na mapie nowego centrum biznesowego stolicy.

Nagroda Real Estate IMPACTOR jest przyznawana od 2016 roku firmom i osobom, które mają znaczący wpływ na rozwój branży nieruchomości w Polsce. Takie kryterium spełniło wspólne przedsięwzięcie Mennicy Polskiej i Golub GetHouse. Nowoczesny biurowiec „Mennica Legacy Tower”, wraz z atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzenią wokół, to nowy jasny punkt na mapie miasta. Lekka i dynamiczna forma w pełni oddaje ducha odmienionej warszawskiej Woli.

– Nasze projekty deweloperskie wyróżniają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, inspirujące przestrzenie, najwyższej jakości materiały oraz zaawansowane technologie. „Mennica Legacy Tower” jest tego doskonałym przykładem. – podsumowuje Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej

Za projekt odpowiadała renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, której lokalnym partnerem jest firma Epstein. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

W ub.r. w „Mennica Legacy Tower” podpisano największą w historii polskiego rynku nieruchomości umowę najmu. Aktualnie biurowiec jest wynajęty w całości. Inwestycja była realizowana w latach w latach 2016-2019.