Mennica Polska na pokazach lotniczych Air Show 2018

20 sierpnia 2018

Jedna z większych imprez lotniczych w Polsce już wkrótce. Z okazji tegorocznej edycji pokazów Air Show w Radomiu, Mennica Polska przygotowała specjalny numizmat, którego tematyka będzie nawiązywała do 100-lecia istnienia lotnictwa polskiego. Unikatowa pamiątka będzie dostępna w sprzedaży na stoisku Mennicy Polskiej zlokalizowanym przy Alei Głównej lotniska 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Tegoroczne międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show, które odbędą się 25 i 26 sierpnia 2018 r., mają szczególny charakter ze względu na przypadające w tym roku 100-lecie lotnictwa polskiego. Najbliższa edycja wydarzenia skupiona jest wokół historii, patriotyzmu oraz tradycji, a przewidziane atrakcje zainteresują zarówno pasjonatów lotnictwa, wojska i militaryzmu, jak i miłośników polskiej historii.

Każdy, szukający unikatowej pamiątki z tegorocznych pokazów, znajdzie ją na stanowisku Mennicy Polskiej. Zaopatrzyć się tam będzie można w okolicznościowy numizmat wybity we współpracy z Siłami Powietrznymi RP z okazji Air Show dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia lotnictwa polskiego. Awers bimetalowego żetonu zdobi samolot Hansa-Brandenburg C.I. Oprócz wizerunku tej znanej wszystkim miłośnikom lotnictwa historycznej konstrukcji, umieszczono na nim również okolicznościowy napis. Natomiast na rewersie numizmatu widnieje majestatyczny orzeł a pod nim znajduje się hasło nawiązujące do okrągłej rocznicy lotnictwa wojskowego.

Stoisko Mennicy Polskiej będzie otwarte dla wszystkich gości:
w sobotę w godzinach 9:00 - 19:00.
w niedzielę w godzinach 9:00 - 18:00.

 


Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362