Mennica Polska S.A. w programie Visa Global Transit Solutions

12 marca 2018

12 marca 2018 r. Visa zakomunikowała o przystąpieniu 14 firm technologicznych w charakterze partnerów programu Visa Ready for Transit. Mennica Polska S.A została jedyną polską instytucją biorącą udział w tej globalnej inicjatywie.

Program stworzony przez światowego lidera płatności cyfrowych ma na celu upowszechnienie płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym, co przyczyni się do prostszej i bezpieczniejszej obsługi pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Partnerzy przedsięwzięcia to dostawcy rozwiązań technologicznych, które przyspieszają i ułatwiają użytkowanie transportu publicznego.

Program miał swoją premierę w listopadzie 2017 r. - Od startu programu Visa Ready for Transit dołączyło do nas 16 światowej klasy firm technologicznych, zarówno małych, jak i dużych, działających w skali międzynarodowej. Każdy z tych partnerów ma odpowiedni potencjał do tego, by upowszechnić korzyści, jakie dają cyfrowe rozwiązania płatnicze Visa wśród organizatorów transportu publicznego na całym świecie –powiedział Jason Blackhurst, senior vice president, innovation and strategic partnerships, Visa. Dla Mennicy Polskiej S.A. jako lidera w dziedzinie dystrybucji biletów i systemów poboru opłat w transporcie publicznym na rynku polskim, udział w inicjatywie to dostęp do technologii najwyższej jakości oraz wieloletniej wiedzy specjalistów w tej dziedzinie.

- Mennica Polska pragnie aktywnie przyczynić się do realizacji postulowanych założeń programowych. Ich wdrażanie ma już miejsce poprzez implementacje Open Payment System w miastach na terenie Polski. Co więcej, dotychczasowe doświadczenia we wdrażaniu systemów mogą z powodzeniem służyć jako źródło wiedzy w trakcie międzynarodowej wymiany informacji.- podkreśla Jacek Sieński, dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych Mennicy Polskiej.