Prestiżowe nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznane już po raz czternasty

15 listopada 2018

14 listopada br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród im. Andrzeja Woyciechowskiego - jednego z najcenniejszych wyróżnień środowiska dziennikarskiego w Polsce. Mennica Polska po raz kolejny objęła mecenatem to wyjątkowe wydarzenie.

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się najbardziej znamienici dziennikarze prasowi, telewizyjni, radiowi oraz publicyści internetowi i autorzy książek. Praca każdego z nich odznacza się odwagą w docieraniu do prawdy, wykraczaniem poza schematy oraz oryginalnością podejścia do trudnych tematów. Dla wszystkich finalistów wytypowanych przez Kapitułę Mennica Polska wybiła okolicznościowe medale, będące symbolem uznania przez dziennikarski świat.

Nazwiska tegorocznych laureatów zostały ogłoszone podczas Gali zorganizowanej w warszawskiej Zachęcie. Główną nagrodę przyznano Bertoldowi Kittelowi, Annie Sobolewskiej i Piotrowi Wacowskiemu za reportaż „Polscy neonaziści”. Zwycięzcy otrzymali także nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł, której fundatorem była Mennica Polska - sponsor i mecenas wydarzenia. Wyróżnienia honorowe zdobyli: Grzegorz Głuszak (TVN/TVN24) oraz Paweł Reszka („Newsweek Polska”).

Ze względu na wyjątkowy charakter tegorocznej edycji, która przypadła w rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Mennica Polska przygotowała pamiątkowe białoczerwone kotyliony, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom Gali.

 

 

Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362