Spotkajmy się podczas warszawskiej Nocy Muzeów

4 maja 2022

W Mennicy Polskiej odliczamy dni do kolejnej odsłony warszawskiej Nocy Muzeów. 14 maja, w godzinach wieczornych, zapraszamy na nasze stoisko w Łazienkach Królewskich. Miłym gościom zapewnimy chwilę wytchnienia w specjalnej strefie relaksu, zlokalizowanej tuż obok Stajni Kubickiego. Zaproponujemy również szereg ciekawych aktywności, które umilą Państwu czas.

Warto z nami być podczas Nocy Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów to święto, które już dziś warto wpisać do swojego kalendarza. 14 maja (sobota), w godzinach 18:30 – 23:00, mamy nadzieję spotkać się z Państwem przy Stajniach Kubickiego, zlokalizowanych we wschodniej części zespołu pałacowo-ogrodowego Łazienki Królewskie.

– Wracamy po trzech latach, więc przywitamy naszych gości iście po królewsku. Nie chcemy być nudni i przewidywalni – tym razem eksperymentujemy i stworzymy prawdziwą strefę relaksu. Leżaki, kolorowe światła, zabytkowe otoczenie – klimat iście dworski. Oczywiście nie może zabraknąć kultowych już żetonów, które będą wybijane na żywo. Ten menniczy spektakl będzie połączeniem tradycji oraz współczesnego podejścia do odwiedzających. Stawiamy na interakcje i dobrą zabawę. Sobotni wieczór trzeba spędzić jak dworzanie XXI wieku – mówi Bartosz Grad, Dyrektor Marketingu w Mennicy Polskiej.

Wybór Łazienek Królewskich na miejsce spotkania jest nieprzypadkowy. Z najpiękniejszym ogrodem w stolicy łączy nas nie tylko osoba założyciela, jakim był król Stanisław August Poniatowski, ale również poszanowanie dla tradycji i kulturowego dziedzictwa oraz trwałe miejsce w historii, która trwa przez pokolenia.

Moc wrażeń dla naszych gości

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów to wyjątkowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób wybijane są numizmaty. Tajniki sztuki mincerskiej zaprezentuje nasz ekspert, od 33 lat związany z Mennicą Polską.

– Tradycja bicia monet z wykorzystaniem specjalnego pieńka, to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. W czasach, gdy na co dzień korzystamy z nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań, warto pamiętać o tym, od czego zaczynaliśmy. Poza licznymi ciekawostkami, którymi wzbogacimy nasz pokaz, przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Każdy z naszych gości będzie mógł zabrać ze sobą oryginalny pamiątkowy żeton, tematycznie powiązany z miejscem naszego spotkania. W ten sposób będzie można wzbogacić swoją kolekcję o nowy egzemplarz lub zapoczątkować pierwszą, którą będziemy uzupełniać przy kolejnych wydarzeniach z naszym udziałem – mówi Zbigniew Zych, mincerz w Mennicy Polskiej.

W trakcie spotkania z doświadczonym mincerzem przypomnimy również ciekawe fakty z 255-letniej historii Mennicy Polskiej – od naszych początków, przez czasy licznych wyzwań, aż po współczesne osiągnięcia.

Na okoliczność tegorocznej edycji Nocy Muzeów do Państwa dyspozycji oddamy specjalne stelaże, które umożliwią zrobienie sobie ciekawej pamiątkowej fotografii. Okazja jedyna w swoim rodzaju – po raz pierwszy będziecie Państwo mogli stać się częścią naszych monet.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy również specjalne puzzle, które będą atrakcyjną alternatywą dla tych, do których mają dostęp na co dzień.

Warto zobaczyć w Łazienkach Królewskich

Obchody Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich to również sposobność, by odwiedzić wystawy czasowe. W Pałacu na Wyspie będzie można zobaczyć obraz Rembrandta „Jeździec Polski”, który znajdował się niegdyś w zbiorach króla Stanisława Augusta i po ponad 200 latach wrócił do Łazienek.

Najmłodsi będę mogli natomiast wziąć udział w akcji nocnego malowania w Starej Kordegardzie – części kompleksu pałacowego.

Zachęcamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku. Do zobaczenia 14 maja w Łazienkach Królewskich!