15 czerwcacze 2016

Mennica Polska fundatorem medali - „Szabla Kilińskiego”.

Realizując strategię wspierania wartościowych projektów o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym, Mennica Polska po raz kolejny wesprze szermierczy turniej na wózkach „Szabla Kilińskiego”, fundując medale dla jego uczestników.

Pobierz pełną treść
13 czerwcacze 2016

„Szczęśliwe Dukaty” już po raz trzeci wesprą dzieci (działalność mennicza)

Rusza kolejna odsłona akcji pod hasłem „Cała reszta to szczęście”. Po raz pierwszy wsparcie trafi do trzech organizacji: Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO”, UNICEF Polska oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Ambasadorami edycji 2016 zostali Marcin Gortat, Robert Lewandowski i Rafał Sonik.

Pobierz pełną treść
29 lutegolut 2016

Mennica Polska wspiera chorych na mukowiscydozę

Mennica Polska po raz kolejny wybije medale okolicznościowe, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na mukowiscydozę MATIO. Od 15 lat Fundacja organizuje „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”, a jej działania służą upowszechnianiu wiedzy o tej chorobie. Hasło tegorocznej edycji, brzmi – „Od 20 lat pomagamy dorosnąć chorym na mukowiscydozę”.

Pobierz pełną treść
Mennica Polska prezentuje monetę 3D w innowacyjnym kształcie jaja
23 lutegolut 2016

Mennica Polska prezentuje monetę 3D w innowacyjnym kształcie jaja

Mennica Polska do serii najbardziej innowacyjnych produktów dołączyła monetę przestrzenną „Jajo Kolej Transsyberyjska”, której oficjalna premiera miała miejsce na najbardziej prestiżowych targach branży numizmatycznej, czyli „World Money Fair 2016”. Polskie dzieło wzbudziło szerokie zainteresowanie uczestników wystawy swoją oryginalną formą, jak również technologią wykonania.

Pobierz pełną treść
Mennica Warszawska
19 styczniasty 2016

Poczta Polska na 250-lecie Mennicy Warszawskiej (działalność mennicza)

Wielkimi krokami zbliża się święto Mennicy Polskiej, która już 10 lutego br. zainauguruje obchody 250-lecia swojej działalności. Specjalnie na tę okoliczność Poczta Polska nakładem 270 tys. sztuk wydała znaczek pocztowy oraz kopertę „250-lecie Mennicy Warszawskiej”.

Zdjęcie źródło: Poczta Polska

Pobierz pełną treść
EHF EURO 2016
5 styczniasty 2016

Mennica Polska wybiła medale na EHF EURO 2016 (działalność mennicza)

Zbliża się kolejna edycja Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2016 r. odbędą się w Polsce. Produkcję medali dla najlepszych europejskich drużyn powierzono Mennicy Polskiej, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Krążki zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie polskiej kadry narodowej w Krakowie.

Pobierz pełną treść
100 rocznica
16 listopadalis 2015

Moneta Narodowego Banku Polskiego, wybita przez Mennicę Polską, zainspirowała świat na Coin of the Year 2016 (działalność mennicza)

Międzynarodowe jury konkursu Coin of The Year Award 2016 przyznało tytuł Most Inspirational Coin srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego”, upamiętniającej wizerunek legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Moneta z Polski o nominale 10 zł pokonała w swojej kategorii aż dziewięć innych monet, m.in. z Kanady, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Pobierz pełną treść
2 lipcalip 2015

Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej (działalność mennicza)

Mennica Polska zrealizowała zamówienie dla Narodowego Banku Gruzji, opiewające na 3 000 sztuk monet upamiętniających 13. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (ang. EYOF), który w tym roku odbędzie się w Tbilisi. Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 10 lari to kolejne zlecenie Spółki w ostatnim czasie, zrealizowane dla zagranicznego banku centralnego.

Pobierz pełną treść
30 czerwcacze 2015

Mennica Polska wybiła ponad 124 mln monet obiegowych dla Kolumbii (działalność mennicza)

Mennica Polska S.A. zrealizowała umowę na wybicie kolejnych zagranicznych monet obiegowych. Po zamówieniu dla Narodowego Banku Gruzji przyszedł czas na Narodowy Bank Kolumbii. Kontrakt na prawie 125 mln monet – 60,5 mln sztuk o nominalne 200 pesos i 64 mln o nominale 500 pesos – to jedna z większych umów zagranicznych Spółki w ostatnim czasie. Obie monety trafiły do systemu obiegowego emitenta.

Pobierz pełną treść
26 czerwcacze 2015

Moneta sferyczna „Siedem Nowych Cudów Świata” z serii „Tajemnice świata”

„Siedem Nowych Cudów Świata” to pierwsza na świecie moneta w kształcie kuli, powstała w oparciu o wizerunek XVII-wiecznej mapy wybitnego holenderskiego kartografa Willema Janszoona Blaeu. Autorką monety jest uznana artystka Urszula Walerzak, która w swym projekcie w mistrzowski sposób dokonała połączenia przeszłości z teraźniejszością.

Pobierz pełną treść
26 czerwcacze 2015

Mennica Polska z trzema nagrodami po konkursie „Coin Constellation - 2015” w Moskwie

25 czerwca, podczas szóstej edycji gali międzynarodowego konkursu numizmatycznego „Coin Constellation” w Moskwie, Mennica Polska S.A. została wyróżniona aż trzema nagrodami w kategoriach: „Moneta Klasyczna”, „Seria Roku” oraz „Oryginalna Technologia”. O wygraną walczyło 240 monet okolicznościowych oraz 23 serie.

Pobierz pełną treść
4 majamaj 2015

30 mln monet obiegowych dla Narodowego Banku Gruzji

Mennica Polska S.A., w ramach umowy z Narodowym Bankiem Gruzji, wybiła 15 milionów sztuk monet o nominale 1 lari oraz 15 milionów sztuk monet o nominale 20 tetri. Obie monety trafiły do systemu obiegowego emitenta. W 2014 roku w Mennicy Polskiej wyprodukowano ponad 380 mln monet obiegowych i ponad 560 tys. monet kolekcjonerskich.

Pobierz pełną treść
31 marcamar 2015

Nowy rekord Mennicy Polskiej – pierwsza na świecie 10-kilogramowa moneta z wizerunkiem Jana Pawła II! (działalność mennicza)

Na konferencji prasowej 30 marca br., Mennica Polska zaprezentowała wyjątkową srebrną monetę okolicznościową „PRO MEMORIA”, upamiętniającą 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Jej masa wynosi 10 kilogramów, a wybita została w nakładzie jedynie 10 egzemplarzy. Jest to jak dotąd największa i najbardziej unikatowa na świecie moneta z wizerunkiem Papieża Polaka.

Pobierz pełną treść
12 lutegolut 2015

Królowa monet na World Money Fair 2015

Podczas prestiżowych targów numizmatycznych „World Money Fair 2015” w Berlinie Mennica Polska S.A. zaprezentowała swój innowacyjny produkt – monetę „Siedem Nowych Cudów Świata” w kształcie kuli. Pierwsza na świecie moneta sferyczna o tak rozbudowanym wizerunku wzbudziła szerokie zainteresowanie wśród uczestników wystawy.

Pobierz pełną treść
25 listopadalis 2014

Sukces monety Mennicy Polskiej w międzynarodowym konkursie „Coin of the Year 2015” (działalność mennicza)

Moneta „90 lat BPS Sberbank” wyprodukowana przez Mennicę Polską otrzymała nagrodę w pierwszym etapie prestiżowego konkursu „Coin of the Year 2015”. Konkurs jest organizowany przez amerykańskie wydawnictwo Krause Publications.

Pobierz pełną treść
19 wrześniawrz 2014

Mennica Polska na „Coin Constellation 2014” (działalność mennicza)

18 września br. podczas uroczystej gali konkursu „Coin Constellation 2014” w Moskwie, Mennica Polska zajęła drugie miejsce w kategorii „Unikalna koncepcja” za innowacyjną monetę „Fortuna Redux”. Do konkursu „Coin Constellation” zgłoszono ponad 260 monet okolicznościowych i 25 serii monet kolekcjonerskich z 31 krajów.

Pobierz pełną treść
28 majamaj 2014

Monety Mennicy Polskiej nagrodzone podczas prestiżowej Konferencji Dyrektorów Mennic w Meksyku 2014 (działalność mennicza)

W dniu 13 maja 2014 w Meksyku odbyło się wręczenie nagród w konkursie towarzyszącym 28. międzynarodowej Konferencji Dyrektorów Mennic. Mennica Polska zdobyła dwie główne nagrody spośród ośmiu przyznanych w tym prestiżowym konkursie.

Pobierz pełną treść
9 kwietniakwi 2014

„Święty wśród Świętych” - 4 kg srebra! (działalność mennicza)

Takiej monety w historii Mennicy Polskiej jeszcze nie było. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II, Mennica Polska wybiła jedyne w swoim rodzaju srebrne monety i złote numizmaty.

Pobierz pełną treść
29 styczniasty 2014

Mennica Polska na World Money Fair 2014 w Berlinie (działalność mennicza)

W Mennicy Polskiej trwają ostatnie przygotowania przed największymi targami numizmatycznymi na świecie, które w dniach 7-9 lutego odbędą się w Berlinie. Corocznie za targach obecnych jest blisko 300 wystawców – mennic, banków centralnych, dystrybutorów oraz firm współpracujących z branżą numizmatyczną. Jak szacują organizatorzy w roku 2013 targi odwiedziło ponad 150 000 osób.

Pobierz pełną treść
27 październikapaź 2013

Monety Mennicy Polskiej nagrodzone w Moskwie

Mennica Polska wróciła z nagrodami z jednego z najważniejszych na świecie konkursów dla najpiękniejszych monet kolekcjonerskich – „COIN CONSTELLATION 2013”. W bieżącym roku Mennica Polska kolejny raz została nagrodzona za monety wyprodukowane na zlecenie emitentów – banków centralnych.

Pobierz pełną treść

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6
00-232 Warszawa