15 czerwcacze 2016

Mennica Polska fundatorem medali - „Szabla Kilińskiego”.

Realizując strategię wspierania wartościowych projektów o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym, Mennica Polska po raz kolejny wesprze szermierczy turniej na wózkach „Szabla Kilińskiego”, fundując medale dla jego uczestników.

Pobierz pełną treść
13 czerwcacze 2016

„Szczęśliwe Dukaty” już po raz trzeci wesprą dzieci (działalność mennicza)

Rusza kolejna odsłona akcji pod hasłem „Cała reszta to szczęście”. Po raz pierwszy wsparcie trafi do trzech organizacji: Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO”, UNICEF Polska oraz Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Ambasadorami edycji 2016 zostali Marcin Gortat, Robert Lewandowski i Rafał Sonik.

Pobierz pełną treść
29 lutegolut 2016

Mennica Polska wspiera chorych na mukowiscydozę

Mennica Polska po raz kolejny wybije medale okolicznościowe, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na mukowiscydozę MATIO. Od 15 lat Fundacja organizuje „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”, a jej działania służą upowszechnianiu wiedzy o tej chorobie. Hasło tegorocznej edycji, brzmi – „Od 20 lat pomagamy dorosnąć chorym na mukowiscydozę”.

Pobierz pełną treść
Mennica Polska prezentuje monetę 3D w innowacyjnym kształcie jaja
23 lutegolut 2016

Mennica Polska prezentuje monetę 3D w innowacyjnym kształcie jaja

Mennica Polska do serii najbardziej innowacyjnych produktów dołączyła monetę przestrzenną „Jajo Kolej Transsyberyjska”, której oficjalna premiera miała miejsce na najbardziej prestiżowych targach branży numizmatycznej, czyli „World Money Fair 2016”. Polskie dzieło wzbudziło szerokie zainteresowanie uczestników wystawy swoją oryginalną formą, jak również technologią wykonania.

Pobierz pełną treść
Mennica Warszawska
19 styczniasty 2016

Poczta Polska na 250-lecie Mennicy Warszawskiej (działalność mennicza)

Wielkimi krokami zbliża się święto Mennicy Polskiej, która już 10 lutego br. zainauguruje obchody 250-lecia swojej działalności. Specjalnie na tę okoliczność Poczta Polska nakładem 270 tys. sztuk wydała znaczek pocztowy oraz kopertę „250-lecie Mennicy Warszawskiej”.

Zdjęcie źródło: Poczta Polska

Pobierz pełną treść
EHF EURO 2016
5 styczniasty 2016

Mennica Polska wybiła medale na EHF EURO 2016 (działalność mennicza)

Zbliża się kolejna edycja Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2016 r. odbędą się w Polsce. Produkcję medali dla najlepszych europejskich drużyn powierzono Mennicy Polskiej, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Krążki zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie polskiej kadry narodowej w Krakowie.

Pobierz pełną treść
100 rocznica
16 listopadalis 2015

Moneta Narodowego Banku Polskiego, wybita przez Mennicę Polską, zainspirowała świat na Coin of the Year 2016 (działalność mennicza)

Międzynarodowe jury konkursu Coin of The Year Award 2016 przyznało tytuł Most Inspirational Coin srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego”, upamiętniającej wizerunek legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Moneta z Polski o nominale 10 zł pokonała w swojej kategorii aż dziewięć innych monet, m.in. z Kanady, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Pobierz pełną treść
2 lipcalip 2015

Gruziński kontrakt Mennicy Polskiej (działalność mennicza)

Mennica Polska zrealizowała zamówienie dla Narodowego Banku Gruzji, opiewające na 3 000 sztuk monet upamiętniających 13. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (ang. EYOF), który w tym roku odbędzie się w Tbilisi. Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 10 lari to kolejne zlecenie Spółki w ostatnim czasie, zrealizowane dla zagranicznego banku centralnego.

Pobierz pełną treść
30 czerwcacze 2015

Mennica Polska wybiła ponad 124 mln monet obiegowych dla Kolumbii (działalność mennicza)

Mennica Polska S.A. zrealizowała umowę na wybicie kolejnych zagranicznych monet obiegowych. Po zamówieniu dla Narodowego Banku Gruzji przyszedł czas na Narodowy Bank Kolumbii. Kontrakt na prawie 125 mln monet – 60,5 mln sztuk o nominalne 200 pesos i 64 mln o nominale 500 pesos – to jedna z większych umów zagranicznych Spółki w ostatnim czasie. Obie monety trafiły do systemu obiegowego emitenta.

Pobierz pełną treść
26 czerwcacze 2015

Moneta sferyczna „Siedem Nowych Cudów Świata” z serii „Tajemnice świata”

„Siedem Nowych Cudów Świata” to pierwsza na świecie moneta w kształcie kuli, powstała w oparciu o wizerunek XVII-wiecznej mapy wybitnego holenderskiego kartografa Willema Janszoona Blaeu. Autorką monety jest uznana artystka Urszula Walerzak, która w swym projekcie w mistrzowski sposób dokonała połączenia przeszłości z teraźniejszością.

Pobierz pełną treść

Kontakt
dla mediów

Kamila Bidzińska

tel.: +48 882 358 323

Mennica Polska S.A.
ul. Ciasna 6
00-232 Warszawa