Budowa

Budowa Hali rozpoczęła się w marcu 2015 roku i trwała niecały rok. Za dokumentację projektu odpowiedzialna jest firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o. oraz specjaliści z Mennicy Polskiej: Andrzej Jaworski, Piotr Kraszewski, Dariusz Cichowski, Marek Król i Lech Piasecki. Realizację budowy nadzorował inżynier Hubert Żdanuk. 

Budowa

Forma i funkcja

O formie obiektu zdecydowała jego funkcja przemysłowa. Większą powierzchnię działki zajęła część produkcyjna, wejście do której zostało usytuowane w bliskiej odległości istniejącego już kompleksu biurowego. Część magazynowa dostępna jest zarówno z wnętrza budynku, jak i z zewnątrz (od strony wschodniej). 

Forma i funkcja

Komfort

Okna znajdujące się na południowej i zachodniej ścianie doskonale doświetlają pomieszczenia budynku. Pozostałe stanowiska wyposażone zostały w świetliki dachowe, zapewniając pracownikom Mennicy komfortowe i bezpieczne warunki pracy. Nad strefą dostaw i spedycji powstało zadaszenie, ułatwiające załadunek i rozładunek samochodów dostawczych w trudnych warunkach atmosferycznych.

Komfort

Kuźnia

„Kuźnia” – tak została nazwana hala produkcyjna przy ul. Annopol 3 w plebiscycie przeprowadzonym wśród pracowników Mennicy Polskiej. Jest to serce firmy o powierzchni ponad 50 tysięcy metrów sześciennych. To właśnie tutaj realizujemy nasze projekty i tworzymy najbardziej zaawansowane technologicznie monety świata.

Kuźnia