Nowe monety kolekcjonerskie w ofercie Mennicy Polskiej

11 kwietnia 2022

W sklepie internetowym Mennicy Polskiej pojawiły się kolejne unikatowe monety kolekcjonerskie – Skarabeusz Kryształowy, Tryton, In Victoria oraz Alter Ego. Wykonane ze srebra najwyższej próby ucieszą zarówno kolekcjonerów, jak i osoby szukające oryginalnego pomysłu na prezent. Wszystkie nowości łączy dbałość o detale oraz zastosowanie najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Moneta - talizman na szczęście 

Najbardziej dekoracyjna moneta z numizmatycznych nowości to Skarabeusz Kryształowy. Posiada on niezwykle atrakcyjny dla oka rewers. Widzimy na nim skarabeusza z rozpostartymi skrzydłami, mistrzowsko udekorowanymi kryształami. Moneta, nawiązująca tematycznie do odrodzenia, została wyprodukowana w limitowanym nakładzie 500 sztuk. To ciekawa propozycja dla osób, które szukają ochronnego talizmanu, ale też dla tych, którzy życzą innym szczęścia i spełnienia w „nowym otwarciu”.
 

Prezent dla pasjonata antyku  

Każdego miłośnika kultury antycznej zachwyci Tryton, czyli 2-uncjowa srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 5 dolarów. Na rewersie możemy zobaczyć wizerunek syna Posejdona – Trytona. Atrybuty greckiego boga mórz, czyli korona oraz trójząb, wyróżniają się na tle oksydowanego kruszcu, dzięki zastosowaniu techniki selektywnego złocenia. Ponad postacią, wzdłuż otoku, znajduje się napis TRITON. Na awersie monety, wykonanej w limitowanym nakładzie 600 egzemplarzy, wytłoczono oryginalne zdobienie oraz nazwę emitenta i nominał.
 

In Victoria to kolejna srebrna moneta kolekcjonerska, która w swojej stylistyce nawiązuje
do tradycji starożytnej.
W centralnej części rewersu dwudolarówki widnieje gladiator – symbol wojownika, którym na co dzień, w różnych obszarach życia, jest każdy z nas. Otoczony wieńcem laurowym, zdobionym 24-karatowym złotem, symbolizuje sukces osiągnięty pomimo przeciwności. Moneta wybita
w limitowanej ilości 799 sztuk, sprawdzi się jako oryginalny prezent, podkreślając niezłomność oraz hart ducha obdarowanego.
 

Moneta z ważnym przesłaniem 

Alter Ego to 2-uncjowa moneta kolekcjonerska, która w atrakcyjny sposób eksponuje dualizm ludzkiej natury. Do ozdobienia lewej strony awersu zastosowano m.in. technikę miedziowania selektywnego. Oryginalne wykończenie antique finish, w połączeniu z nowoczesną stylistyką, zaowocowało bardzo ciekawym wizualnie efektem. Ponadczasowy przekaz o sile i słabości, jako przeciwnych stronach tego samego medalu, czyni z monety znakomity pomysł na prezent – nie tylko dla kolekcjonera. W centralnej części rewersu umieszczony został herb emitenta oraz nominał – 2000 franków CFA. Nakład tej monety to 600 egzemplarzy.

 


Mennica Polska – tu powstają wyjątkowe monety  

Mennica Polska, jako jedna z nielicznych na świecie, wykorzystuje praktycznie każdą nową technikę, jaka pojawia się na rynku. Jej znakiem rozpoznawczym jest najwyższa jakość i śmiałe koncepcje, przekładane na oryginalne i bardzo często nagradzane projekty. Z tego również powodu jest cenionym partnerem nie tylko na rynku krajowym, ale także dla wielu zagranicznych podmiotów. Moneta Alter Ego powstała na zlecenie Republiki Kamerunu. Emitentem monet Tryton, In Victoria oraz Skarabeusz kryształowy jest Niue.