Bestsellery inwestycyjne z oferty Mennicy Polskiej

23 listopada 2023

Od początku roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło prawie 1,5 tony złota, głównie pod postacią sztab i monet inwestycyjnych. Niezmiennie największy udział w sprzedaży miały produkty własne – to pond 50 proc. wartości całej sprzedaży złota inwestycyjnego. Co cieszyło się największym zainteresowaniem? Odpowiadamy! 

Złote produkty inwestycyjne

W ostatnich miesiącach największym bestsellerem z oferty produktów inwestycyjnych Mennicy Polskiej okazały się złote dukaty oraz srebrne talary z wizerunkiem generała Kazimierza Pułaskiego. Klienci docenili je nie tylko jako inwestycję, której wartość możne rosnąć w czasie, ale również z uwagi na atrakcyjny temat. W sklepie internetowym Mennicy Polskiej złoty dukat można nabyć obecnie w trzech wersjach (1 uncja, ½ uncji, ¼ uncji). Jest dostępny również jednouncjowy srebrny talar.

Wśród sztabek z żółtego kruszcu największym zainteresowaniem cieszyły te z logotypem Mennicy Polskiej: 2-gramowe (najwyższy wynik pod względem ilości) oraz 100-gramowe (najwyższy wynik pod względem przychodów). Na kolejnych miejscach pod względem liczby sprzedanych sztuk znalazły się sztabki marki własnej o wadze 1 i 5 gram, a pod względem przychodów 31,1 i 50 gram.

Fizyczne złoto inwestycyjne to atrakcyjna lokata na każdą kieszeń. W ostatnim czasie Mennica Polska wprowadziła do oferty sztabki o gramaturze 0,5 i 0,25 gram. To odpowiedź na potrzeby osób, które w ramach tzw. bezpiecznej przystani chcą systematycznie inwestować nawet niewielkie kwoty. Zakup najmniejszej sztabki z żółtego kruszcu to dziś koszt w okolicach 105 zł.


Inwestycje w srebrne sztabki i monety

W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło około 800 kilogramów srebra pod postacią sztab i monet bulionowych. Srebrnym hitem sprzedażowym był jednouncjowa moneta Filharmonicy Wiedeńscy (najwyższy wynik pod względem ilości) oraz sztabka 500 gram z logotypem Mennicy Polskiej (najwyższy wynik pod względem przychodów).

Gratką dla osób, które szukały srebrnej monety w wyjątkowej oprawie, okazał się projekt upamiętniający wybitną poetkę. Jednouncjowa moneta, wykonana z kruszcu najwyższej próby, została wybita z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej w limitowanym nakładzie 700 egzemplarzy.