Kolejne cztery budynki w ramach inwestycji „Bulwary Praskie” mają generalnego wykonawcę

12 kwietnia 2021

Na terenie inwestycji „Bulwary Praskie”, zlokalizowanej na warszawskim Żeraniu, powstaje osiedle ośmiu nowoczesnych budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich został oddany do użytku w ub.r. Cztery kolejne wybuduje FB Antczak – firma, z którą Mennica Polska podpisała w ostatnim czasie umowę o generalne wykonawstwo. W efekcie współpracy powstanie 179 mieszkań.

Kontrakt o generalne wykonawstwo, podpisany z FB Antczak z końcem marca br., obejmuje budowę czterech budynków wielorodzinnych (R2, R3, S2, S3) o łącznej powierzchni użytkowej około 12,3 tys. m kw., wraz z garażami podziemnymi oraz infrastrukturą towarzyszącą. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz przekazanie obiektów inwestorowi powinno nastąpić w czwartym kwartale 2022 roku. 

Więcej niż osiedle mieszkaniowe

Głównym założeniem projektu „Bulwary Praskie” jest stworzenie nowoczesnego zespołu mieszkaniowego, zaspokajającego potrzeby zróżnicowanych grup użytkowników oraz w pełni wykorzystującego walory niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Za tą myślą podąża projekt zielonych wnętrz urbanistycznych, otwierających się w kierunku Wisły, uwzględniający kameralne przestrzenie poszczególnych kwartałów oraz kaskadowy sposób kształtowania zabudowy. Między budynkami znajdą się m.in. rozlegle tereny zielone i spacerowe, które będą prowadzić do miejsc widokowych otwartych na Wisłę i panoramę miasta.

Unikalny projekt urbanistyczny

Za cel nadrzędny swojej działalności deweloperskiej Mennica Polska postawiła sobie przekraczanie rynkowych standardów. „Bulwary Praskie” to dobry przykład na to, w jaki sposób założenia materializują się w postaci konkretnych projektów.  

– W ramach każdego realizowanego przez nas przedsięwzięcia deweloperskiego stawiamy na to, by zmieniać na lepsze architekturę Warszawy. Bulwary Praskie to nasza inwestycja w proces rewitalizacji prawobrzeżnej strony miasta i pełne wykorzystywanie potencjału bardzo atrakcyjnych lokalizacji – takich, na które jeszcze do niedawna nie było sensownego pomysłu – mówi Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest połączenie otoczenia niosącego wytchnienie od zgiełku miasta z dobrą komunikacją z centrum Warszawy. Bliskość stacji Dworzec Gdański i Dworzec Wileński to w praktyce łatwy dostęp do obu linii metra. Nie bez znaczenia jest także bezpośrednie sąsiedztwo przystanku kolei miejskiej Warszawa Toruńska. W pobliżu osiedla zlokalizowane są m.in. Bulwary Wiślane, Ogród Zoologiczny, Park Praski i Stadion Narodowy.