Krugerrand 1 oz - Jubileuszowa edycja najsłynniejszej monety lokacyjnej wszechczasów

16 lutego 2017

Wielu inwestorów utożsamia inwestycję w złoto z posiadaniem Krugerrandów. W 2017 roku najpopularniejsza moneta bulionowa świata obchodzi swą 50. rocznicę.

Dziś kultowe Krugerrandy są dostępne w wyjątkowej jubileuszowej odsłonie, na której, obok wizerunku prezydenta Paula Krugera na awersie i charakterystycznej afrykańskiej antylopy na rewersie, widnieje jubileuszowa sygnatura „1967/2017/50 YEAR ANNIVERSARY”.

Kilka słów o Krugerrandzie

Kiedy powstały Krugerrandy? Najsłynniejsza złota moneta inwestycyjna została wybita w południowoafrykańskiej rafinerii Rand Refinery w 1967 roku i do dziś plasuje się w światowej czołówce monet lokacyjnych. Krugerrandy szybko zaczęły cieszyć się wielką popularnością wśród inwestorów na całym świecie. Szacuje się, że do roku 1980 południowoafrykańskie monety inwestycyjne zaspokajały 90 procent rynku monet bulionowych.

Czym się charakteryzują? Krugerrandy bite są z 22-karatowego złota (innymi słowy – złota próby 916). Monety zawdzięczają swą charakterystyczną czerwonawą barwę domieszce miedzi (8,3%), która zwiększa twardość stopu i chroni monetę przed uszkodzeniami. Każdy Krugerrand zawiera dokładnie jedną uncję złota (lub odpowiednio ½, ¼  lub 1/10  uncji złota), a jego masa całkowita jest zwiększona o ilość miedzi w stopie. Chociaż Krugerrand jest prawnym środkiem płatniczym na terytorium RPA, na jego awersie nie znajdziemy nominału. To celowy zabieg, celem którego jest podkreślenie, że wartość monety jest równa wartości zawartego w niej złota.
 

Krugerrandy 2017 – edycja limitowana

Bez zbędnego oczekiwania. Mennica Polska oferuje swym klientom Krugerrandy z limitowanej edycji jubileuszowej 2017. Nie musisz czekać tygodniami na dostawę – monety są dostępne ‘od ręki’. Zapraszamy wszystkich inwestorów do odwiedzenia strony internetowej Mennicy Polskiej i zapoznania się z naszą ofertą specjalną: https://inwestycje.mennica.com.pl/krugerrand-2017-1oz-gold-50year/

Dlaczego warto kupić jubileuszowe Krugerrandy?

  • każda moneta to uncja (31,10 g) złota
  • edycja jubileuszowa w limitowanym nakładzie
  • moneta bulionowa produkowana przez Rand Refinery – jedną z najbardziej znanych rafinerii świata
  • ekskluzywna jubileuszowa sygnatura
  • dostępność od ręki i szybka dostawa dla klientów Mennicy Polskiej
     

Monety bulionowe – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się, jak uchronić swój kapitał przed utratą siły nabywczej, możesz zainwestować zgromadzone pieniądze w metale szlachetne. Największą płynnością (możliwością szybkiego zbycia  po cenie rynkowej) charakteryzują się złote monety lokacyjne o masie jednej uncji. Jest to dobry sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego i zabezpieczenie posiadanego kapitału przed utratą wartości. Więcej informacji o monetach inwestycyjnych znajdziesz w naszym poradniku inwestora. https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-szczegoly?news_id=1500378-co-to-sa-monety-bulionowe