Medale The World Games 2017 od Mennicy Polskiej

24 lipca 2017

Najlepsi zawodnicy 10. Światowych Igrzysk Sportowych otrzymają medale wybite przez Mennicę Polską. To niezwykłe sportowe wydarzenie, „The World Games 2017”, będzie okazją do tego, aby po raz pierwszy w Polsce podziwiać zmagania ponad 3,5 tys. reprezentantów dyscyplin nieolimpijskich.

Zmagań będzie wiele, od biegów na orientację, po mecz kajak-polo, czy grę w bule. A medale wyprodukowane w polskiej manufakturze menniczej idealnie wkomponują się w to sportowe święto i je uświetnią.

Mennica Polska przygotowała dla uczestników Igrzysk dwa rodzaje medali - większe o średnicy 8 cm oraz mniejsze o średnicy 6 cm. Na awersie wszystkich medali znajduje się logo igrzysk, rewers natomiast powstał według projektu profesora Mateusza Dworskiego. Przedstawia on kulę ziemską, w której umieszczono wrocławski ratusz. Wokół tejże kuli znajdują się postaci sportowców reprezentujących poszczególne dyscypliny igrzysk.

Mennica Polska jest  dumna z tego, że polskie wyroby mennicze mają okazję szerokiej promocji na całym świecie poprzez zaangażowanie w tego typu wydarzenia sportowe. To zaszczyt i wyróżnienie, móc wyprodukować medale, które uhonorują wyjątkowe postaci świata sportu.

Medale dedykowane 10. Światowym Igrzyskom Sportowym, zostały zaprezentowane podczas specjalnego spotkania, w którym uczestniczyli między innymi wiceprezydent Wrocławia, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Kultury oraz prezydium zarządu PKOI, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk oraz projektanci medali z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

Tradycja Światowych Igrzysk Sportowych sięga 1981 r. Patronat nad wydarzeniem objął Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a jego celem jest promowanie dyscyplin nieolimpijskich. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w mieście Santa Clara w Stanach Zjednoczonych. Po trzydziestu sześciu latach igrzyska zawitały do Wrocławia, a widzowie z całego świata mają okazję podziwiać w akcji najlepszych zawodników z ponad stu krajów. Podczas igrzysk zaprezentowanych zostanie 31 dyscyplin sportowych.