Dziękujemy za wspólną akcję - Mennica Polska dla Orkiestry Owsiaka

16 stycznia 2013

100 Złotych Serduszek, ponad 6 tys. żetonów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 600 kubków – Mennica Polska po raz kolejny grała razem z Jurkiem Owsiakiem – tym razem dla ratowania dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Dzięki Państwa hojności za żetony i kubki grupa wspólnie zebrała blisko 25 tysięcy złotych.

Jak zwykle, jednym z najważniejszych elementów Wielkiego Finału była licytacja Złotych Serduszek, które od samego początku Mennica Polska wykonuje dla Orkiestry. W tym roku było to kolejnych 100 prawie 5 gramowych serduszek, w sumie od początku akcji powstało ich ponad 9 tysięcy.  W tym roku serduszko z numerem jeden zostało wylicytowane za 150 tysięcy złotych - gratulujemy!

Dla wszystkich, którzy nie brali udziału w licytacji serduszek, Mennica Polska przygotowała dodatkowo żetony Wielkiej Orkiestry, które na żywo wybijane przez były przez mincerza na  stoisku na Placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki. Także wszystkie przygotowane przez Mennicę Metale Szlachetne kubki pomalowane farbami z zawartością prawdziwego złota znalazły nabywców.

Dziękujemy za wspólną akcję i do zobaczenia podczas kolejnego Finału!

Więcej o udziale Mennicy Polskiej w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy mżna przeczytac w artykule "Gdzie biją serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W Mennicy Polskiej!"