Mennica Polska aktywnie rozwija sieć sprzedaży złota

15 lutego 2021

W dobie nisko oprocentowanych lokat i niepewnej sytuacji na rynku szukamy gwarancji ochrony swoich oszczędności z opcją zysku w dłuższym czasie. W ostatnim roku ulubieńcem inwestorów stało się złoto. Warto dodać, że żółty kruszec trafił nie tylko do portfeli inwestycyjnych dużych graczy, ale i osób zaczynających od relatywnie niskich kwot. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie klientów Mennica Polska uruchomiła sprzedaż złota w kolejnym, piątym już punkcie stacjonarnym.

Inwestorzy lubią indywidualne podejście

O ile zakupy internetowe są cenione za wygodę, to w przypadku salonów stacjonarnych klienci zwracają uwagę na możliwość bezpośredniego kontaktu oraz na indywidualne podejście do ich oczekiwań i możliwości finansowych. Mennica Polska, która jest jedynym krajowym producentem sztabek złota i największym dystrybutorem złota inwestycyjnego w Polsce, uruchomiła piąty punkt w ramach sieci sprzedaży stacjonarnej złota w Gdańsku. Równolegle firma rozbudowuje ofertę swojego sklepu online.

– Mamy uważność na potrzeby zróżnicowanych odbiorców naszych produktów. Z tego powodu konsekwentnie rozwijamy nie tylko sprzedaż w nowoczesnych kanałach. Wierzymy w siłę osobistego kontaktu w sklepach stacjonarnych, gdzie nasi klienci – z zachowaniem reżimu sanitarnego – mogą liczyć na fachową poradę i dopasowanie oferty do ich potrzeb. – mówi Bartosz Grad, Dyrektor Pionu Marketingu w Mennicy Polskiej.

Polacy kupują złoto na tony

Złoto to najbardziej stabilna inwestycja w czasach dynamicznych zmian. Do zakupu kruszcu zachęca również brak bariery wejścia (można zaczynać od małych kwot) oraz prostota inwestycji (konieczność śledzenia wyłącznie kursu złota w czasie). W ubiegłym roku do klientów Mennicy Polskiej trafiło ponad 1,8 tony złota – to o 50 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowe wyceny, w powiązaniu z gwarancją ochrony kapitału w niestabilnym otoczeniu rynkowym, zachęciły inwestorów do zwiększonej aktywności.

Gdzie można stacjonarnie kupić złote sztabki i monety bulionowe?

Uwzględnienie kruszców w portfelu inwestycyjnym zawsze stanowi doskonały balans w odniesieniu do oszczędności na lokatach bankowych czy akcji spółek notowanych na giełdzie. Co więcej, możemy zacząć np. od 1-gramowej sztabki i stosunkowo niewielkiego wkładu finansowego.
 

Mennica Polska prowadzi obecnie sprzedaż złotych sztabek
i monet bulionowych w pięciu lokalizacjach w różnych częściach Polski:

Warszawa – ul. Grzybowska 43A lok. 3
Warszawa – ul. Mokotowska 43
Kraków – Wawel 5
Poznań – ul. Półwiejska 42
Gdańsk – ul. Matejki 20/1


Jak inwestować w złoto?

W ubiegłym roku wyjątkowym zainteresowaniem wśród klientów Mennicy Polskiej cieszyły się jej firmowe sztabki o masie 100, 1000 i 250 gramów, jak również monety bulionowe – Filharmonicy Wiedeńscy i Krugerrandy. W tym kontekście warto pamiętać, że zakup złota uznanego producenta to dla kupującego pewność, że w przypadku sprzedaży bez problemu znajdzie kupca na posiadaną sztabkę lub monetę.

– 255 lat działalności to wystarczająco długo, by potwierdzić swoją wiarygodność i najwyższą jakość. Mennica Polska zawsze daje swoim klientom gwarancję, że dokonali najlepszego wyboru. Co więcej, ostatni rok w sposób szczególny potwierdził, że nabywcy mogą liczyć również na zapewnienie przez nas ciągłości dostaw nawet w najtrudniejszych warunkach rynkowych. – mówi Bartosz Grad.

W ofercie Mennicy Polskiej dostępne są sztabki złota oraz monety bulionowe produkcji własnej oraz uznanych zagranicznych partnerów z Niemiec (HERAEUS), z Belgii (UMICORE) i ze Szwajcarii (VALCAMBI).