„Mennica Legacy Tower” najlepsza w Europie

19 lutego 2021

„Mennica Legacy Tower” została uznana za najlepszą inwestycję nieruchomościową w Europie. Projekt zwyciężył w kategorii Commercial High-Rise Development for Poland w ramach prestiżowego konkursu „European Property Awards”. W ostatnim roku to już kolejna nagroda dla jednego z flagowych przedsięwzięć deweloperskich Mennicy Polskiej.

W ramach konkursu European Property Awards, organizowanego od 1994 roku, wyłaniane są najlepsze projekty nieruchomościowe w całej Europie. W tegorocznej edycji kompleks biurowy „Mennica Legacy Tower”, zrealizowany we współpracy z Golub GetHouse, zwyciężył w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”. Jury doceniło zarówno atrakcyjne rozwiązania architektoniczne, jak również zaawansowanie technologiczne obiektu. Warto w tym kontekście przypomnieć, że inwestycja została zrealizowana zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że tylko w ubiegłym roku w przedsięwzięciu Property Awards, którego częścią jest europejska odsłona, uczestniczyły inicjatywy ze 130 krajów, których łączna wartość przekroczyła 50 mld funtów. Ponadto, na etapie krajowym konkursu, którego wyniki zostały ogłoszone w październiku ub.r., inwestycja została wyróżniona również w kategorii „Commercial High-Rise Development for Poland”.

Zwycięstwo w konkursie European Propery Award to niejedyne wyróżnienie dla „Mennica Legacy Tower” w ostatnim roku. W sierpniu ub.r. ultranowoczesny kompleks biurowy został uznany za „Nową ikonę miasta” przez jury konkursu Real Estate IMPACTOR. Nagroda jest przyznawana od 2016 roku firmom, które mają znaczący wpływ na rozwój branży nieruchomości w Polsce. Takie kryterium spełniło wspólne przedsięwzięcie Mennicy Polskiej i Golub GetHouse.

Projekt architektoniczny „Mennica Legacy Tower” powstał w renomowanej pracowni Goettsch Partners z Chicago, której lokalnym partnerem jest firma Epstein. Za realizację odpowiadał Warbud S.A.