Mennica Polska aktywnie wspiera zbiórkę środków na budowę wyjątkowego muzeum

15 października 2021

Mennica Polska wybiła specjalne numizmaty-cegiełki w celu wsparcia zbiórki środków na budowę Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Miejsce pamięci tego zasłużonego dla polskiej historii duchownego powstanie na Podlasiu. 19 października br. przedstawiciele Mennicy wezmą udział w specjalnej konferencji prasowej poświęconej tej inwestycji.

Powstaje muzeum w hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce

Inicjatorem budowy Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki jest Fundacja „Dobro” imienia duchownego. Projekt to forma hołdu dla człowieka, który w sposób szczególny, swoją odwagą i niezłomnością, zapisał się na kartach historii jako jeden z budowniczych polskiej drogi do wolności.

Każdy może dołożyć swoją „cegiełkę”

Mennica Polska aktywnie włączyła się w zbiórkę środków na rzecz realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Cały dochód ze sprzedaży wybitych przez nią numizmatów-cegiełek zostanie przekazany na budowę miejsca pamięci tragicznie zmarłego kapłana. Można będzie je nabyć od listopada, w cenie 50 zł za sztukę w oddziałach Poczty Polskiej na terenie całej Polski.

Projekt z ważną misją

Nadrzędną ideą projektu jest stworzenie przestrzeni służącej upamiętnieniu zasług „duchowego przywódcy Solidarności” oraz popularyzacji wiedzy na temat jego wartościowej działalności. W ramach inwestycji zwiedzający będą mogli w jednym miejscu zobaczyć m.in. rekonstrukcję warszawskiego mieszkania ks. Popiełuszki, a także symboliczną tamę, nawiązującą do miejsca jego śmierci.

 

Uroczyste otwarcie Muzeum w Okopach, rodzinnej wsi księdza, jest planowane na jesień 2024 r.

Partnerami zbiórki są:
KGHM Polska Miedź, Poczta Polska, Fundacja Orlen, Totalizator Sportowy, Polskie Linie Lotnicze LOT, TVP, NSZZ SOLIDARNOŚĆ, IPN, Fundacja DOBRO im. Ks. JERZEGO Popiełuszki.