Mennica Polska ponownie na podium w międzynarodowym konkursie „Coin Constellation”

14 października 2021

Mennica Polska została nagrodzona w ramach 15 edycji prestiżowego konkursu „Coin Constellation”. Wybita przez nią srebrna moneta „Merry Christmas” zajęła zaszczytne 3 miejsce w kategorii „Moneta pamiątkowa”.

W organizowanym już po raz piętnasty branżowym konkursie „Coin Constellation” międzynarodowe jury oceniło ponad 200 projektów z 22 państw. Produkcja Mennicy Polskiej została doceniona w jednej z dziewięciu kategorii jako „Moneta pamiątkowa”.

– Na przestrzeni lat zdobywaliśmy liczne nagrody w tym prestiżowym konkursie branżowym. Tegoroczne wyróżnienie po raz kolejny potwierdziło naszą silną pozycję na arenie międzynarodowej oraz najwyższy poziom naszej produkcji – zarówno od strony estetycznej, jak i technologicznej – mówi Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny w Mennicy Polskiej.

Moneta „Merry Christmas” jest inspirowana jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Do produkcji wykorzystano innowacyjną technikę druku cyfrowego najwyższej jakości. Zwieńczeniem oryginalnego projektu jest zdobienie żywicą z brokatem.