Mennica Polska na Wawelu – już 2 lata!

16 lipca 2013

Najpiękniejsze polskie monety i numizmaty w historycznej stolicy Polski, na Zamku Królewskim na Wawelu.

Sklep firmowy Mennicy Polskiej w Krakowie to pierwszy ze sklepów Mennicy Polskiej otwarty poza jej warszawską siedzibą. W ciągu dwóch lat obecności na Wawelu największą popularnością cieszyły się monety i numizmaty tematyką związane bezpośrednio z Krakowem. Są wśród nich m.in.: seria srebrnych numizmatów z wizerunkami Arrasów Wawelskich czy pierwsza z monet Arcydzieła Renesansu „Dama z gronostajem”. Gratką dla kolekcjonerów były także perełki wśród monet kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski, m.in. seria Skarby Stanisława Augusta.

- Po dwóch latach działania sklepu firmowego Mennicy Polskiej na Wawelu, wpisaliśmy się na stałe ze swoimi najpiękniejszymi monetami i numizmatami w krajobraz Wawelu i Krakowapodkreśla Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy PolskiejDzięki temu nie tylko mieszkańcy Krakowa mogą łatwo budować swoje kolekcje numizmatyczne albo sięgać po monety jako wartościowe prezenty, ale także nasze produkty stają się prawdziwą wizytówką wszystkiego tego, co mamy najlepsze dla turystów i odwiedzających z całego świata: polskiej historii, kultury i sztuki.

W ciągu 24 miesięcy działania sklepu firmowego Mennicy Polskiej na Wawelu odwiedziło go już ponad 50 tysięcy klientów. Oprócz systematycznie rosnącej liczby stałych klientów z Krakowa i całego regionu południowej Polski, znaczącą grupę stanowi turyści z całego świata przyjeżdżający na Wzgórze Wawelskie. Turyści z zagranicy często wyjeżdżająą z Wawelu z numizmatycznymi symbolami szczęścia, np. dukatami.

Miłośnicy numizmatyki na Wawelu znajdą już ponad 500 różnych produktów menniczych. W sprzedaży dostępne jest również złoto inwestycyjne produkowane w jedynej rafinerii złota w Polsce, należącej do grupy Mennicy Polskiej.

Mennica Polska SA to jedyna prawdziwa mennica w Polsce – oprócz blisko 250 letniej tradycji produkcji menniczej, obecnie jest jedynym wykonawcą wszystkich monet dla Narodowego Banku Polskiego (obiegowych i kolekcjonerskich) oraz jedyną firmą, posiadającą prawdziwy zakład menniczy – w Warszawie na ul. Żelaznej  produkuje najpiękniejsze polskie monety i numizmaty.

Oprócz sklepu na Wawelu, produkty Mennicy Polskiej są dostępne w Skarbcu Mennicy Polskiej w sprzedaży online (www.skarbiecmennicy.pl) oraz w Starym Browarze w Poznaniu, w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie  i siedzibie Mennicy Polskiej na ul. Waliców 11.