Trzy monety Mennicy Polskiej nagrodzone w Moskwie

27 września 2013

Podczas jednego z najważniejszych na świecie konkursów dla najpiękniejszych monet kolekcjonerskich – nagrody dla Mennicy Polskiej!

Mennica Polska była już wielokrotnie nagradzana podczas Międzynarodowej Konferencji i jednocześnie wystawie monet w Moskwie („Coin Constellation”). W tym roku produkowane przez Mennicę Polską na zlecenie emitentów – banków centralnych - monety także zdobyły laury. Wśród zwycięskich: moneta Narodowego Banku Polskiego, na zlecenie którego Mennica Polska wykonuje wszystkie polskie monety powszechnego obiegu i monety kolekcjonerskie.

Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali 26 września w Moskwie. Nagrody otrzymały:

1. zestaw czterech monet Narodowego Banku Polskiego o nominale 10 zł "Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12" - II miejsce  w kategorii unikalnej koncepcji.

2. moneta białoruska o nominale 20 rubli "Rok Węża" - I miejsce w kategorii monet podarunkowych.

3. zestaw monet Narodowego Banku Polskiego: "Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12" o nominałach 10 złotych i 10 hrywien - I miejsce w głosowaniu internetowym miłośników numizmatyki.

- Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkich nagród i dziękujemy po raz kolejny za uznanie efektów naszej ciężkiej, codziennej pracy. Przede wszystkim to efekt doskonałej współpracy pomiędzy firmą a emitentem, Narodowym Bankiem Polskim, na zlecenie którego Mennica Polska produkuje monety kolekcjonerskie – w tym zwycięski zestaw monet o nominale 10 zł: "Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12" . W efekcie tworzymy niezwykłe monety, które zdobywają serca - klientów i jurorów konkursu. Trzeba pamiętać, że monety produkowane przez Mennicę Polską konkurują z najpiękniejszymi z całego świata. Tym bardziej jesteśmy dumni, że za najpiękniejszą monetę podarunkową uznano tę wykonaną przez Mennicę Polską. Oferujemy coraz więcej niezwykłych monet, które stanowią doskonałe, wartościowe prezenty. Dziękujemy także wszystkim internautom – według nich wyprodukowana przez Mennicę Polską moneta "Rok Węża" jest najpiękniejszym podarunkiem – wskazuje Leszek Kula, dyrektor operacyjny Mennicy Polskiej, który odebrał w Rosji nagrody w imieniu Mennicy Polskiej.

Organizowany w Moskwie konkurs w tym roku zgromadził rekordową liczbę zgłoszeń: ponad 270 monet i 28 serii monet kolekcjonerskich wybitych pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2012 roku, reprezentujących aż 30 krajów. W konkursie brały udział także banki centralne i najbardziej prestiżowe mennice na świecie.

Mennica Polska od lat bierze udział w najważniejszych wydarzeniach dotyczących numizmatyki w kraju i za granicą. W międzynarodowych konkursach umiejętność łączenia przez Mennicę Polską tradycyjnego kunsztu menniczego ze stosowaniem najnowszych technologii, wraz z zawsze najwyższą jakością techniczną i artystyczną naszych produktów - od lat przynosi MP najwyższe wyróżnienia.

Organizatorem konkursu „Coin Constellation” jest rosyjskie wydawnictwo “Water Mark”, wydawca m.in. Gold Chervonets Magazine, jednego z najbardziej liczących się tytułów w międzynarodowej numizmatyce.

Więcej o konkursie i nagrodzonych monetach: www.Gold10.ru.