Mennica Polska po raz kolejny partnerem biegu o życie

10 września 2020

Już 13 września od godziny 11.00 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie kolejna odsłona akcji „Wybiegaj krew i szpik”. Dzięki imprezie w ubiegłym roku zostało oddane kilkaset litrów krwi, a 1500 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Tę wartościową inicjatywę po raz drugi z rzędu wspiera Mennica Polska.

„Wybiegaj krew i szpik” to akcja propagująca dobrowolne oddawanie krwi oraz promująca rejestrację w bazie dawców szpiku. W ubiegłej edycji udział wzięło ponad 700 osób, a dzięki szerokiej promocji wydarzenia – według danych Narodowego Centrum Krwi w Polsce – w minionym roku oddano kilkaset litrów krwi, a 1500 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy bieg został uznany za Najlepszą Sportową Imprezę Roku 2019.

W ramach tegorocznej odsłony liczba biegaczy, ze względów bezpieczeństwa, została ograniczona – zarejestrowanych zostało 268 osób. Uczestnicy wystartują w dwóch turach: w pierwszej pobiegnie 162 osób, a w kolejnej 106. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w biegu, Mennica Polska ufundowała pamiątkowe medale z patynowanego tombaku.

Dystans do przebycia to od 1 do 5 km (to ok. 1-5 okrążeń po koronie PGE Narodowego). Czas nie będzie mierzony – liczy się przede wszystkim chęć niesienia pomocy. Dzięki temu każdy, kto chciałby wesprzeć przedsięwzięcie, może to zrobić. W 2019 roku na mecie zameldowali się m.in.: rodziny z małymi dziećmi, uczestnicy uprawiający nordic walking, osoby poruszające się na wózkach lub o kulach, niewidomi oraz seniorzy. Relacja z wydarzenia dostępna jest pod linkiem.

Mennica Polska od kilku lat wspiera organizatora wydarzenia, Stowarzyszenie „Dać siebie innym”, w realizacji ambitnych celów i działań na rzecz najbardziej potrzebujących.