Mennica Polska z tytułem „Firma inwestycji alternatywnych 2019”

18 września 2020

W ramach 6. edycji konkursu Invest Cuffs, Mennica Polska została uznana za „Firmę inwestycji alternatywnych 2019”. Przyznane wyróżnienie to potwierdzenie atrakcyjności spółki w niezwykle wymagających czasach, pełnych wielu wyzwań biznesowych. Zwycięzców wyłonili bowiem sami inwestorzy.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 18 września na stadionie PGE Narodowy. Mennicę Polską doceniono w kategorii Firma inwestycji alternatywnych 2019. W ramach inicjatywy Invest Cuffs, już od sześciu lat, honorowane są podmioty i osoby, które swoją działalnością przyczyniły się do wzrostu świadomości inwestorów, jak również dostarczały najwyższej jakości produkty i usług.

„Złoto jest doskonałym wyborem w stosunku do wielu tradycyjnych, ale i alternatywnych form zabezpieczania oraz pomnażania kapitału. Szczególnie w okresie ostatnich miesięcy tego typu lokaty cieszyły się niezwykłą popularnością. Ten trend się cały czas utrzymuje.” – powiedział odbierając nagrodę Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej„Wierzymy bardzo mocno w dywersyfikację portfela inwestycyjnego w taki sposób, aby uwzględniać m.in. złoto i srebro, jak i inne metale szlachetne. Stanowi to znakomity balans w odniesieniu do akcji spółek notowanych na giełdzie czy oszczędności lokowanych na kontach bankowych.” – dodał.

W bieżącym roku Fundacja Invest Cuffs, która jest organizatorem wydarzenia, zmieniła formę konkursu – decyzję o przyznaniu nagród podjęli inwestorzy na bazie wcześniejszych nominacji kapituły. Obok Mennicy Polskiej, w jej kategorii, nominowano również takie podmioty, jak: Desa Unicum, Dom Aukcyjny Art in House, Galeria Kolekcji Fibak, Goldenmark oraz Wealth Solutions. Kompletna lista laureatów została opublikowana tutaj.

Gala wręczenia nagród została zorganizowana na finał dwudniowej konferencji ABC Inwestowania. W trakcie części merytorycznej – po raz pierwszy realizowanej w formule online – można było wysłuchać kilkunastu prelekcji z ekspertami szeroko pojętego rynku finansowego.