Mennica Polska po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

7 stycznia 2019

Już wkrótce Polacy będą mieli okazję ponownie pokazać swoje wielkie serca podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już tradycyjnie Mennica Polska partneruje Fundacji w tej szczytnej inicjatywie, której tegorocznym celem jest zaopatrzenie specjalistycznych szpitali dziecięcych w niezbędny sprzęt medyczny.

Tegoroczny, już 27. Finał WOŚP, odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Oprócz zbiórek prowadzonych przez dzielnych wolontariuszy w miastach na mapie całej Polski, na ten niezwykły dzień zaplanowane są liczne atrakcje.

Mennica Polska, jako wieloletni partner wydarzenia, zaprasza całe rodziny na specjalnie przygotowane z tej okazji stoisko na Placu Defilad, gdzie w godzinach 12:00-20:00 będzie można na żywo podziwiać proces wybijania miedzianych żetonów. Tradycyjną metodę produkcji wyrobów numizmatycznych zaprezentują profesjonalni mincerze, posiadający wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Ponadto, wszyscy goście będą mogli nabyć mosiężne żetony tłoczone maszynowo na prasach monetarnych Mennicy. Każdy wyrób będzie posiadać okolicznościowy napis i elementy upamiętniające wyjątkowy cel, na rzecz którego zostały stworzone. Tak jak w zeszłym roku, na stoisku będą dystrybuowane także zaprojektowane na tę okoliczność pamiątkowe kubki. Kwota pozyskana ze sprzedaży wszystkich produktów Mennicy Polskiej  zostanie w całości przekazana na WOŚP.

- Jak co roku, Mennica Polska wytwarza dobrze znane już Złote Serduszka, których licytacja jest jednym z bardziej ekscytujących elementów każdego Finału. To właśnie produkcja tych pamiątkowych wyrobów rozpoczęła wieloletnią historię naszego zaangażowania w pomoc Fundacji Jurka Owsiaka. Pomysł wybicia Serduszek był rezultatem pokaźnej liczby jubilerskich wyrobów, które zostały podarowane podczas pierwszej edycji Orkiestry. Mennica Polska przetopiła uzyskane złoto i wybiła pierwszą serię Złotych Serduszek, które z biegiem lat zyskały rangę symbolu hojności Polaków. Każde z nich ma masę ok. 4,5 grama i posiada unikalny numer oraz grawer z informacją, z której edycji pochodzi - mówi Bartosz Grad, dyrektor marketingu Mennicy Polskiej.

W zeszłorocznej edycji z licytacji Serduszek z prestiżowymi numerami 1, 2 i 3 zebrano niemal 1 200 000 zł. Rekordowa kwota, za jaką wylicytowano pojedyncze Serduszko, padła w XVIII Finale, kiedy to osiągnięto wysokość 1 110 000 zł. Tradycją jest, że każde Złote Serduszko nr 13 pozostaje w rękach Fundacji.


Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362