Mennica Polska sponsorem Motoru Lublin

10 marca 2022

Mennica Polska to nowy sponsor klubu piłkarskiego Motor Lublin. Zgodnie z umową, podpisaną na początku marca, przekazane środki mogą zostać wykorzystane na realizację strategicznych celów klubu. Dotyczy to zarówno wzmocnienia aktualnej pozycji Motoru, jak i wsparcia rozwoju kadry zawodników.

Nowa umowa, nowe możliwości

Mennica Polska to jeden z głównych sponsorów piłkarskiego klubu Motor Lublin. Zgodnie z podpisaną umową, środki finansowe mogą być przeznaczone na: realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu, pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia, stypendia sportowe i wynagrodzenia dla kadry szkoleniowej.

Mennica Polska wspiera sport

Mennica Polska od wielu lat aktywnie wspiera sportowców, ale też inicjatywy, w ramach których sport łączy ludzi na rzecz ważnych społecznie akcji. W przeszłości spółka była zaangażowana w sponsoring sportowy m.in. klubu siatkarskiego AZS Częstochowa oraz klubu piłkarskiego WKS Zawisza Bydgoszcz. Mennica Polska wspierała także organizację XVI i XVII Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym ITKF oraz dwukrotnie Puchar Europy Dzieci. Pracownicy Mennicy byli kilkukrotnie członkami drużyny WOŚP podczas charytatywnych meczy, osiągając imponujące wyniki na boisku. Od trzech lat Mennica jest także partnerem biegu charytatywnego pod nazwą „Wybiegaj krew i szpik”, którego nadrzędną ideą jest promocja krwiodawstwa.

Wspólnie kibicujemy Motorowi Lublin

Lubelski klub ma już za sobą pierwszy mecz w tym roku, zakończony zwycięstwem, które zagwarantowało Motorowi 4. miejsce w rozgrywkach II ligi. Kolejna rozgrywka na Arenie Lublin podczas której niebiescy zmierzą się z Olimpią Elbląg już w sobotę (12 marca) o godzinie 16:00.