Mennica Polska to „Najlepszy Innowator”

7 grudnia 2020

Mennica Polska została laureatem w konkursie „Dobra Firma” w województwie mazowieckim. Przyznano jej tytuł „Najlepszego Innowatora” w kategorii Firma duża i średnia. Inicjatywę Związku Przedsiębiorców i Pracodawców swoim patronatem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta st. Warszawy.

Zdywersyfikowany biznes Mennicy Polskiej opiera się mocnych fundamentach – unikalnych kompetencjach, szerokiej ekspertyzie i umiejętności identyfikacji szans na rozwój, wykraczających poza flagową działalność. W każdym z trzech segmentów firma umacnia swoją pozycję rynkową poprzez wdrażanie i konsekwentną promocję innowacyjnych rozwiązań. Potwierdza to codzienna praktyka, a także branżowe wyróżnienia.

„Najlepszy Innowator” według ekspertów

W ostatnim czasie eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) przyznali Mennicy Polskiej nagrodę główną „Najlepszego Innowatora” w grupie Duże i średnie firmy w ramach inicjatywy „Dobra Firma” w województwie mazowieckim. Jak czytamy w liście gratulacyjnym: „(…) Przykład Państwa firmy – lidera biznesu pokazuje, jak efektywne działania i potencjał pracowniczy przyczyniają się do rozwoju regionu i tworzą miejsca pracy.”

Eksperci ZPP przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe firm z regionu, dostarczone przez wywiadownię Info Veriti. Pod uwagę wzięto również potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację kandydatów. Z grona 84 najprężniej działających przedsiębiorstw Mazowsza, finalnie wybrano 10 zwycięzców w czterech kategoriach: Najlepszy Innowator, Najlepszy Inwestor, Najlepszy Pracodawca oraz Efektywna Firma. Pełna lista finalistów i laureatów znajduje się pod linkiem Warszawa – ZPP.

Mennica Polska – więcej niż monety

W podstawowym segmencie swojej działalności Mennica Polska, jako jedna z nielicznych na świecie, wykonuje monety kolekcjonerskie w praktycznie każdej technologii, jaka pojawia się na rynku. W Polsce, poza produkcją monet obiegowych i kolekcjonerskich, jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego. W tym kontekście warto podkreślić, że w ostatnich, bardzo wymagających, miesiącach Mennica Polska utrzymała ciągłość dostaw. Klienci mogli bezproblemowo dokonać zakupu złotych sztabek oraz monet bulionowych, m.in. dzięki konsekwentnemu rozwojowi przez firmę nowoczesnych kanałów sprzedaży.

W segmencie płatności elektronicznych Mennica Polska jest liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju oraz cenionym innowatorem w tym zakresie. W tym roku pionierskie rozwiązania zaimplementowano m.in. w Łodzi i w Bydgoszczy.

Od grudnia pasażerowie komunikacji miejskiej w Łodzi jako pierwsi w Polsce, korzystają z preferencyjnego sposobu naliczania opłat za przejazd przy przesiadaniu się z jednej linii tramwajowej na drugą. Opcja jest dostępna dla podróżnych regulujących należności popularną „zbliżeniówką” w mobilnych kasownikach, które działają w ramach autorskiego, wielokrotnie nagradzanego, rozwiązania pod nazwą Open Payment System. Wcześniej, również jako pierwszy podmiot na rynku, Mennica Polska umożliwiła pasażerom transportu publicznego w Bydgoszczy potwierdzanie uprawnienia do przejazdu autobusem lub tramwajem na podstawie biletu okresowego zbliżeniową kartą płatniczą.

Od kilku lat firma coraz prężniej angażuje się również w inwestycje w segmencie nieruchomości, zarówno o charakterze biurowym, jak i mieszkaniowym. W portfolio projektów firmowanych przez nią znajdują się: zaawansowany technologicznie kompleks „Mennica Legacy Tower” i apartamentowiec „Mennica Residence” – oba zlokalizowane w sercu stołecznej Woli – czy projekt „Bulwary Praskie”, realizowany na warszawskim Żeraniu.