Mennica Polska uruchomiła pierwszy sklep na Dolnym Śląsku

24 lutego 2022

Od dziś we Wrocławiu działa sklep firmowy Mennicy Polskiej. Jego szeroka oferta zaspokoi potrzeby zarówno osób zainteresowanych zakupem złotych produktów inwestycyjnych, kolekcjonerów, jak i tych, którzy szukają pomysłu na oryginalny prezent.

Uznana marka, szeroka oferta

Sklep firmowy Mennicy Polskiej, zlokalizowany w centrum handlowym Tarasy Grabiszyńskie we Wrocławiu, to nowe miejsce, które warto poznać lepiej. Klienci mogą nabyć w nim złoto oraz – wykonane z dbałością o najmniejsze detale i zachwycające mnogością tematów – monety kolekcjonerskie.

W przypadku złota warte podkreślenia jest, że Mennica Polska to jedyny krajowy producent sztabek. W przeciwieństwie do wielu firm działających na rynku, które są tylko pośrednikami, posiada własny park maszynowy. To niekwestionowany wyróżnik jej działalności.

Na tych samych prasach, co złote sztabki, powstają również monety kolekcjonerskie. Są one cenione nie tylko przez klientów, ale też regularnie nagradzane przez branżowych ekspertów, m.in. za oryginale koncepty oraz innowacje w procesie realizacji. Warto jednocześnie wiedzieć, że Mennica Polska należy do światowej czołówki producentów, którzy mogą poszczycić się tak szerokim portfolio wykorzystywanych technik zdobniczych oraz zaawansowaniem projektów pod względem zastosowanych technologii. 

Niebanalny prezent i… dobra inwestycja

Sztabki i monety bulionowe, podobnie jak monety kolekcjonerskie, to coraz częściej pomysł na oryginalny podarunek. Złoto najczęściej wybierane jest jako pamiątka chrztu, I Komunii czy ślubu. Monety kolekcjonerskie ucieszą z kolei pasjonatów numizmatyki oraz osoby, dla których bliski będzie temat danej monety.

W przypadku złota warto wziąć pod uwagę również potencjał inwestycyjny. Żółty kruszec od długiego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób dbających o swoje finanse osobiste. Nie bez powodu. Ochrona oszczędności w czasie, w połączeniu z niską barierę wejścia, jasnymi zasadami zakupu i sprzedaży kruszcu, to patent na trafioną inwestycję w niepewnych czasach. Niezależnie od zasobności portfela.

Oferta Mennicy Polskiej stacjonarnie i online

Mennica Polska coraz dynamiczniej rozwija swoją sieć sprzedaży. Zakup złotych produktów inwestycyjnych i monet kolekcjonerskich jest możliwy w firmowych sklepach i punktach sprzedaży oraz online. Złoto można ponadto nabyć w czterech biurach sprzedaży oraz za pośrednictwem wszystkich placówek Banku PKO BP.