Kolejny raz pobiliśmy rekord! Blisko ćwierć miliona złotych dla WOŚP od Mennicy Polskiej

15 lutego 2022

Prawie 250 tys. zł wesprze realizację celów Fundacji WOŚP dzięki zaangażowaniu Mennicy Polskiej w tegoroczny Wielki Finał. To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W ciągu ostatnich pięciu lat przekazaliśmy wspólnie z Państwem na tę szczytną inicjatywę już prawie pół miliona złotych!

Łączymy ludzi o złotych sercach

Jednym z filarów działalności Mennicy Polskiej jest wykorzystywanie mocnej pozycji rynkowej do wspierania inicjatyw, za którymi stoją pasja i chęć niesienia realnej pomocy potrzebującym. Z tego powodu od wielu lat aktywnie włączamy się m.in. w zbiórkę funduszy na rzecz realizacji celów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku, przy udziale Pracowników i naszych sympatyków, przekażemy rekordową kwotę – to blisko ćwierć miliona złotych! Efekty zaangażowania na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania.


Wyjątkowe aukcje, wyjątkowi Goście

Jak co roku, na specjalne aukcje trafiły produkowane przez nas kultowe Złote Serduszka. To z nr 1 wylicytowano za blisko 778 tys. zł.

Największy udział w tegorocznym wyniku Mennicy Polskiej miały natomiast pamiątkowe, personalizowane medale – to łącznie blisko 215 tys. zł, które wesprą Fundację WOŚP. Za najdroższy z egzemplarzy z limitowanej edycji nowy właściciel zapłacił blisko 41 tys. zł. Z okazji 30 Finału wyprodukowaliśmy 30 takich medali. Jeden z nich tradycyjnie trafił w Fundacji. Pozostała kwota to potwierdzenie wielkiego serca Gości, którzy odwiedzili nasze stoisko w dniu Wielkiego Finału, jak również efekt licytacji dwóch wycieczek po naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

30 stycznia na placu Defilad w Warszawie każdy mógł otrzymać pamiątkowy żeton wybity przez mincerza Mennicy Polskiej. Wesprzeć WOŚP można było również przez zakup jubileuszowego kubka. Szczęśliwcy, którzy odwiedzą nasz zakład na warszawskim Annopolu, samodzielnie wybiją swoją monetę. Będą mogli zabrać w tę niecodzienną podróż również osobę towarzyszącą.


Dziękujemy za wsparcie szczodrym darczyńcom

Tegoroczna kwota deklarowana 30. Finału to 136 282 25 zł. Na ostateczne podsumowanie musimy jednak poczekać do marca. My jednak już dziś dziękujemy za Państwa zaangażowanie i nieoceniony wkład we wspólne bicie rekordu.