Monety z Mennicy Polskiej dotarły do Stanów Zjednoczonych

18 sierpnia 2023

W ostatnim czasie serce miłośników numizmatyki zabiło mocniej w Pittsburghu. To za sprawą World’s Fair of Money – prestiżowych targów branżowych, podczas których Mennica Polska zaprezentowała swoje małe dzieła sztuki. Największym zainteresowaniem cieszyły się monety ze specjalnymi wstawkami 3D i złoceniami oraz dukat z Kazimierzem Pułaskim.

Mennica Polska w czołówce najlepszych

W Światowych Targach Pieniądza (World’s Fair of Money), zorganizowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Numizmatyczne (ANA) w dniach 8-12 sierpnia w Pittsburghu, udział wzięło ponad 1200 dealerów oraz mennic z wielu zagranicznych krajów. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć także Mennicy Polskiej, która należy do czołówki najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Uczestnictwo w międzynarodowych targach, cieszących się tak dużym prestiżem, to okazja do zaprezentowania bogatego doświadczenia i unikatowych projektów, jak również budowania i wzmacniania relacji z obecnymi oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi.

W trakcie trwającego kilka dni święta miłośników numizmatyki uczestnicy mogli nie tylko „obejrzeć” miliony dolarów w rzadkich monetach i małych dziełach sztuki, ale także wziąć udział w aukcjach oraz wykładach i prezentacjach znanych numizmatyków.

Szczególnym zainteresowaniem wśród monet prezentowanych przez Mennicę Polską cieszyły się te ze specjalnymi wstawkami 3D i złoceniami, jak np. moneta „Odyn”. To jednak nie jedyne numizmatyczne perełki, które mogli zobaczyć odwiedzający targi.

Moneta z wyjątkową historią w tle

Dzięki obecności Mennicy Polskiej wielu Amerykanów miało okazję dowiedzieć się więcej o długiej tradycji polskiego mincerstwa, jak również o roli Kazimierza Pułaskiego w historii Stanów Zjednoczonych oraz Polski. W ostatnim czasie Mennica Polska wprowadziła bowiem do oferty produktów inwestycyjnych złote dukaty oraz srebrnego talara z wizerunkiem generała. To hołd dla człowieka, który walczył o wolność dwóch narodów, a podczas bitwy pod Brandywine w 1777 roku uratował życie przyszłego prezydenta USA. Złote dukaty z wizerunkiem generała Pułaskiego oraz inne dzieła sztuki mincerskiej dostępne są w sprzedaży w sklepie internetowym Mennicy Polskiej.