Niecodzienne aukcje Mennicy Polskiej na 29. Finał WOŚP

14 stycznia 2021

Trwają specjalne aukcje Mennicy Polskiej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na ich uczestników czeka 29 unikatowych medali z okazji 29. Finału oraz… dwie wyjątkowe wycieczki dla dwóch osób każda. Mimo pandemii Mennica Polska gra dalej i dzieli się tym, co robi najlepiej. Wspólnie możemy więcej!

Licytujemy i pomagamy

Od wielu lat, dzięki zaangażowaniu i unikalnym kompetencjom Mennicy Polskiej, na aukcje WOŚP trafiają m.in. dobrze rozpoznawalne Złote Serduszka. Dochód z ich licytacji – w tym rekordowa kwota 1,2 mln zł w 2019 roku za serduszko z nr 1 – trafia do najbardziej potrzebujących. Pracownicy Mennicy osobiście angażują się w zbiórkę również w dniu Wielkiego Finału na specjalnym stoisku, gdzie wybijane są pamiątkowe żetony.

Z uwagi na stan epidemiczny tegoroczna edycja akcji została przełożona na koniec stycznia. Mennica Polska postanowiła działać z wyprzedzeniem, by jeszcze mocniej wesprzeć szczytny cel i jednocześnie podzielić się swoim doświadczeniem. Na znanym portalu aukcyjnym z jej inicjatywy zostały uruchomione specjalne licytacje.

– Z okazji 29. Finału przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. Na nasze aukcje trafi m.in. limitowana edycja unikatowych medali oraz dwie wycieczki po zakładzie produkcyjnym Mennicy Polskiej – jednej z najbardziej innowacyjnych mennic świata. To właśnie w tym miejscu powstają monety obiegowe i kolekcjonerskie, które trafiają nie tylko na rynek polski, ale i do wielu zagranicznych, często bardzo odległych miejsc. – mówi Bartosz Grad, Dyrektor Działu Marketingu w Mennicy Polskiej.

Limitowana edycja 29 medali na 29. Finał WOŚP

W ramach tegorocznej edycji WOŚP na kolekcjonerów czekają pamiątkowe medale, po raz pierwszy wyprodukowane przez Mennicę Polską w takiej odsłonie. Każdy z 29 egzemplarzy, ręcznie ozdobiony czerwoną żywicą, ma na rancie indywidualną numerację. Dodatkowo na dębowej desce, będącej oprawą medalu, będzie widnieć imię i nazwisko osoby (lub nazwa firmy), która go wylicytuje.

– Na medalach wybito datę 10 stycznia jako pierwotnie planowaną na doroczny Wielki Finał. To pierwszy raz w historii – i wszyscy mamy nadzieję, że ostatni – kiedy wspólne świętowanie będzie musiało poczekać. Data ta jest więc symboliczna. Orkiestra, zgodnie z dobrze znanym motto WOŚP, gra jednak nieprzerwanie – mówi Bartosz Grad.

Jedna okazja, by na własne oczy zobaczyć produkcję monet

Nie wszyscy wiedzą, że Mennica Polska produkuje monety obiegowe i kolekcjonerskie na rynki zagraniczne. Trafiają one do miejsc często odległych od Polski, jak np.: Dominikana, Tajlandia, Paragwaj, Argentyna, Oman, Kostaryka, Nikaragua czy Tadżykistan. Z tego też powodu niezwykłą gratką dla licytujących będzie możliwość uczestnictwa w dwugodzinnym zwiedzaniu jedynej mennicy w Polsce, a zarazem jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Na specjalne aukcje trafiły bowiem dwie wycieczki, a każda dla dwóch osób.

W trakcie zwiedzania uczestnicy będą mogli zapoznać się z procesem wytwarzania monet – począwszy od projektu, przez realizację modeli 3D, tworzenie narzędzi, obróbkę krążków, aż po proces wybijania i zdobienia. Niecodzienny widok monet, które wysypują się z maszyny wprost na naszą dłoń, to niejedyne wyjątkowe doświadczenie, które czeka na Gości. Każdy z nich będzie mógł wcielić się w rolę mincerza i samodzielnie wybić swoją monetę. Wizyta będzie możliwa do końca bieżącego roku. Szczegółowy regulamin został udostępniony na stronie aukcji.

Razem możemy więcej!

KKażda okazja, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jest na wagę złota. Pobijmy wspólnie rekord! Zapraszamy do licytowania (link).