Wygraliśmy! Sukces Mennicy Polskiej w konkursie „Coin Constellation 2020"

30 grudnia 2020

Mennica Polska została nagrodzona w trzech kategoriach konkursowych: „Oryginalna technologia”, „Unikalna koncepcja” i „Moneta klasyczna”. Wyróżnienia podczas konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Water Mark cieszą tym bardziej, że w 2020 roku o miejsca na podium walczyło aż 26 banków centralnych, mennic i dystrybutorów monet.

Pierwsze miejsce w kategorii „Unikalna technologia” to dla Mennicy Polskiej znaczące wyróżnienie i potwierdzenie wysokiej pozycji firmy na międzynarodowym rynku monetarnym. Najwyższe miejsce na podium przyznane monecie 3D „Ave Caesar!” potwierdza zaawansowanie technologiczne, które przekłada się na wyjątkowość oferowanych przez nas monet. To właśnie dzięki najwyższemu kunsztowi w dziedzinie mincerstwa i wcielaniu w życie śmiałych pomysłów kolekcjonerzy mogą cieszyć się takimi perełkami, jak moneta w kształcie Koloseum „Ave Caesar!”.

Zobacz monetę w naszym sklepie: Ave, Caesar!, 10 dolarów

„Stworzenie Świata” nie bez przyczyny zostało docenione w kategorii „Unikalna koncepcja”. Moneta ma wyjątkowy kształt dwóch przecinających się krążków. Obracając ją wzdłuż jednej z osi możemy podziwiać artystyczną interpretację poszczególnych dni biblijnego stworzenia świata. Rzeźba przeniesiona na relief monety została wykonana z niezwykłym pietyzmem, dzięki czemu uzyskano niepowtarzalny efekt wizualny.

Zobacz monetę w naszym sklepie: Genesis - Stworzenie Świata, 5 dolarów

Monety Mennicy Polskiej to nie tylko innowacje, które łamią stereotypy w dziedzinie numizmatyki. O kunszcie świadczy również prostota, która najpełniej przejawia się w klasyce. Moneta „Szóstak Jana III Sobieskiego” z serii „Historia monety polskiej” została wybita na zlecenie Narodowego Banku Polskiego. Wyróżnienie tej srebrnej monety kolekcjonerskiej w kategorii „Moneta klasyczna” potwierdza, że elegancja połączona z prostotą jest zawsze aktualna.

Zobacz monetę w naszym sklepie: Szóstak Jana Sobieskiego, 20 złotych, Seria: Historia Monety Polskiej

– „Przy produkcji monet wykazujemy się dbałością o każdy detal. Nasze śmiałe pomysły opracowywane przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, znajdują uznanie nie tylko u polskich i zagranicznych emitentów, ale także specjalistów w dziedzinie numizmatyki. Zdobycie nagród, w kolejnej już edycji „Coin Constellation”, i to w aż trzech kategoriach konkursowych, jest potwierdzeniem jakości i wyjątkowości naszych produktów. Cieszymy się, że nasza ciężka praca doceniana jest na międzynarodowej scenie numizmatycznej ” – powiedział Siemowit Kalukiewicz, Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny Mennicy Polskiej.

Wizerunki monet wraz z ich szczegółowym opisem zostały ocenione przez członków międzynarodowego jury, w skład którego weszli m.in.: eksperci muzeów, domów akcyjnych, stowarzyszeń numizmatycznych oraz autorzy specjalistycznych publikacji dotyczących monet. Zadaniem ekspertów było przyznanie nagród w dziewięciu kategoriach: „Unikalna koncepcja”, „Najlepsze rozwiązania artystyczne”, „Oryginalna technologia”, "Najlepsza moneta obiegowa", „Moneta klasyczna”, „Moneta pamiątkowa”, „Srebrna Moneta Roku”, „Złota Moneta Roku” i „Moneta Roku”.

 

 

***

Mennica Polska jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Międzynarodowa renoma połączona z najwyższymi kompetencjami projektantów i mincerzy pozwala nam systematycznie zdobywać nagrody na najbardziej prestiżowych konkursach numizmatycznych.