Niepodległościowe produkty inwestycyjne Mennicy Polskiej

18 września 2018

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, w której świętowanie zaangażowani są wszyscy Polacy. Chcąc podkreślić ważność jubileuszu, Mennica Polska wprowadziła na rynek nowe produkty inwestycyjne upamiętniające to przełomowe wydarzenie.

Z początkiem września Mennica Polska rozszerzyła swoją ofertę inwestycyjną o cztery nowe produkty o tematyce patriotycznej. Wśród nich znajdują się wykonane ze złota próby Au 999,9 monety bulionowe. Ich rewers zdobi symboliczny wizerunek orła w dwóch odsłonach. Nałożone na siebie sylwetki pochodzą ze współczesnego oraz minionego godła Polski. Na otoku widnieje okolicznościowy napis „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Dostępne są w trzech gramaturach: ¼ oz, ½ oz i 1 oz. Wymiary poszczególnych wersji to odpowiednio: 22 mm, 27 mm i 32 mm.

Kolejnym produktem, jest pamiątkowa sztabka złota Au 999,9. Jego nakład został ograniczony do symbolicznych 100 sztuk. Sztabki o wadze 100 g. ozdobiono wizerunkiem orła, a na każdej z nich widnieje unikalny numer. Są one sprzedawane w okrągłej kapsule zabezpieczającej, której kolorystyka nawiązuje do barw narodowych. Do wszystkich sztabek dołączany jest certyfikat potwierdzający autentyczność.

Nowe niepodległościowe produkty inwestycyjne dostępne są w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych.