Tradycyjnie gramy z WOŚP na szczytny cel

9 stycznia 2020

Już za kilka dni będziemy świętować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Mennica Polska, która jest partnerem inicjatywy od samego początku, wybiła m.in. Złote Serduszka przeznaczone na licytację. 12 stycznia czekamy natomiast na naszych Gości z okolicznościowymi żetonami i kubkami na Placu Bankowym w Warszawie.

Podczas ubiegłorocznego Finału zebraliśmy na rzecz specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce blisko 42 tys. zł, a licytacja specjalnego serduszka z numerem jeden zakończyła się rekordowo wysoką kwotą 1,2 mln zł. W tym roku mamy plan powalczyć o jeszcze więcej!

Spotkajmy się 12 stycznia
na Placu Bankowym
w Warszawie.

Środki ze zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy Mennicy Polskiej w całości zasilą konto WOŚP. Na naszym stoisku, po raz pierwszy w historii, wybijane maszynowo mosiężne żetony pojawią się w zupełnie nowej odsłonie. Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwoliło nam bowiem zmatowić laserowy fragment wizerunku, co podnosi wartość tej edycji. Nasi Goście, jak co roku, będą mogli zobaczyć również na żywo proces wybijania unikatowych miedzianych żetonów przez mincerzy.

Kolekcjonerów wspierających działalność Orkiestry ucieszą też kubki okolicznościowe z limitowanej edycji – to tylko 250 sztuk dostępnych tylko w dniu wielkiego finału na naszym stoisku. Gadżety będą dostępne samodzielnie bądź w specjalnym zestawie, na który składają się: kubek, żeton wybity ręcznie oraz żeton wybity maszynowo na prasach monetarnych Mennicy.

Zapraszamy do aktywnego udziału w 28. Finale WOŚP i … pobicia – wspólnymi siłami – wyniku Orkiestry z ubiegłego roku. Do zobaczenia 12 stycznia na Placu Bankowym w Warszawie, gdzie od godziny 12:00 będą kwestować wolontariusze Mennicy Polskiej.