Warszawska Noc Muzeów z Mennicą Polską

8 maja 2019

Już 18 maja, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, Mennica Polska ma przyjemność zaprosić do najpiękniejszego warszawskiego ogrodu – Łazienek Królewskich. Od godz. 19.00 będziemy czekać na gości przed tarasem Pałacu na Wyspie od strony wschodniej. Stoisko Mennicy będzie widoczne z daleka dzięki specjalnemu neonowi z naszym logotypem, który pokażemy po raz pierwszy właśnie podczas tegorocznej imprezy.

Prezentacja sztuki mincerskiej Mennicy Polskiej zasługuje na wyjątkową oprawę. Wybór Muzeum Łazienki Królewskie, jako miejsca ekspozycji podczas 16. edycji warszawskiej Nocy Muzeów, jest zatem nieprzypadkowy.  Zespół pałacowo-ogrodowy i Mennicę łączy bowiem nie tylko osoba założyciela, jakim jest król Stanisław August Poniatowski, ale przede wszystkim szczególne miejsce w historii stolicy i potencjał generowania wartościowych doznań estetycznych.

Dla naszych gości przygotowaliśmy atrakcyjne pamiątki. Podczas wizyty w Łazienkach Królewskich przybliżymy sekrety procesu wybijania numizmatów przez mincerzy Mennicy Polskiej. Do odwiedzających nasze stoisko trafią okolicznościowe żetony z wizerunkiem godła z okresu II Rzeczypospolitej Polskiej, a na najmłodszych będą czekać balony z logo Mennicy Polskiej. Jeszcze więcej niespodzianek przewidzieliśmy dla tych, którzy opublikują na Instagramie zdjęcie z żetonem i oznaczą je hasztagami #mennicapolska #nocmuzeów #królaugustponiatowski.

Ten wyjątkowy wieczór z kulturą uświetnią także atrakcje muzyczne. O godz. 21:30, pod pomnikiem Chopina, swój recital fortepianowy zagra Aleksandra Świgut. O 22:00 odbędzie się zaś koncert jazzowy Trio Marcina Wasilewskiego. To prawdziwa gratka dla melomanów.

W celu jak najpełniejszego udziału w Nocy Muzeów warto zerknąć na mapkę komunikacji miejskiej. Specjalne linie muzealne będą kursować od godz. 18:30 do 2:00.

Do zobaczenia!