Prezent na chrzest dla dziewczynki

20 sierpnia 2019

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców – warto upamiętnić je w oryginalny sposób. Szukasz niepowtarzalnego prezentu na chrzciny dla dziewczynki? W ofercie Mennicy Polskiej znajdziesz medaliki i numizmaty wykonane ze szlachetnych kruszców.

Pierwszy sakrament

W Kościele katolickim chrzest to jeden z siedmiu sakramentów świętych, czyli obrzędów, który stanowią widoczną oznakę łaski Bożej. W efekcie chrztu dziecko zostaje oczyszczone z grzechu pierworodnego i włączone do wspólnoty Kościoła. Osoby, które nie zostały ochrzczone, nie mogę przystępować do innych sakramentów – chociażby do pierwszej komunii czy bierzmowania. W trakcie chrztu rodzice oraz rodzice chrzestni zobowiązują się do tego, że wychowają dziecko w wierze katolickiej. Najważniejszym momentem obrzędu jest polanie głowy dziecka wodą święconą. W trakcie tego symbolicznego gestu prowadzący ceremonię ksiądz wypowiada znamienne słowa: „Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. W trakcie chrztu dziecku nadane zostaje również imię.

Oryginalny prezent chrzciny

Chrzciny to nie tylko ceremonia religijna, to również uroczystość o wymiarze świeckim. Stanowi doskonałą okazję do odnowienia kontaktów z dawno niewidzianymi krewnymi i zacieśnienia rodzinnych więzi. W takiej chwili warto podarować dziecku przedmiot, który będzie stanowił pamiątkę tego wydarzenia. Mennica Polska przygotowała oryginale, ale jednocześnie gustowne numizmaty, które można podarować ochrzczonej dziewczynce: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/prezenty/na-chrzciny-i-komunie/. Podarunki, które dostępne są w ofercie Mennicy Polskiej, wyszły spod rąk mistrzów sztuki mincerskiej, którzy sprawnie łączą tradycyjne tajniki sztuki złotniczej z najnowszymi osiągnięciami technologii metalurgicznej. Każdy z numizmatów stanowi miniaturowe dzieło sztuki, które poza wartością pamiątkową, posiada również wymierną wartość kolekcjonerską.

Srebrny krzyżyk  – klasyczny prezent na chrzciny

Trudno wyobrazić sobie bardziej tradycyjny podarunek niż medalik z krzyżykiem. Prezent ten od dekad jest wręczany, by uczcić najważniejsze ceremonie religijne – chrzciny czy pierwszą komunię świętą. Medalik na łańcuszku jest czymś więcej niż elegancką ozdobą – stanowi on widoczny znak przywiązania do wartości katolickich zawartych w dekalogu.

W ofercie Mennicy Polskiej dostępny jest tradycyjny srebrny medalik na łańcuszku. Zarówno krzyżyk, jak i łańcuszek wykonane zostały ze szlachetnego metali najwyższej próby (999). Do medalika dołączona jest gustowne, drewniane puzderko, które pozwoli bezpiecznie przechowywać ozdobę.

Złota moneta Anioł Stróż

Anioł Stróż to istota doskonale znana wszystkim chrześcijanom. Jest to niematerialny byt, który na co dzień roztacza opiekę nad człowiekiem, towarzyszy mu podczas doczesnych trudów, a ponadto spełnia funkcję pośrednika między nim a samym Bogiem. Złota moneta z wizerunkiem Anioła Stróża będzie więc doskonałym prezentem z okazji chrztu. Wyprodukowany przez Mennicę Polską numizmat zachwyca misternym wykonaniem i bogatymi zdobieniami. Umieszczona na monecie podobizna Anioła Stróża ozdobiona została gustownym kryształem Swarovski Elements. Numizmat wykonany został ze złota o najwyższej próby (999,9) – jest więc nie tylko doskonałym prezentem, ale również przemyślaną inwestycją. Stabilne ceny złota oraz niemalejący popyt na ten szlachetny metal sprawiają, że złote monety doskonale nadają się do długoterminowego lokowania pieniędzy.

Srebrna moneta Twoje Aniołki

Innym oryginalnym prezentem dla dziewczynki może być moneta Twoje Aniołki. Na numizmacie umieszczony jest wizerunek czterech aniołków, które przygrywają na instrumentach muzycznych, a także złote i srebrne zdobienie, umieszczone pod transparentnymi kopułkami. Piękne wzornictwo, staranne wykonanie i limitowany nakład sprawiają, że moneta posiada unikalną wartość kolekcjonerską. Do numizmatu dołączone jest eleganckie opakowanie, które pozwala w efektywny sposób wyeksponować podarunek.

„Pamiątka chrztu” w kształcie serca

Srebrna moneta w kształcie serca to trochę nieoczywisty, oryginalny podarunek z okazji chrzcin. Na rewersie umieszczona jest okolicznościowa inskrypcja „Pamiątka chrztu świętego” oraz podobizna anioła, który czuwa nad odpoczywającym dzieckiem. Moneta wykonana została ze srebra najwyższej próby (999). Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii druku cyfrowego moneta prezentuje się niezwykle intrygująco, a gustowne etui dodaje jej stylu.

Jak zatem widać wybór upominków dla dziewczynki z okazji chrztu jest bogaty i ciekawy. Wszystkie zaprezentowane możliwości łączą w sobie zarówno nawiązanie do religijnego oraz symbolicznego wymiaru uroczystości, jak i prezentują też wymierną wartość, która w takich okolicznościach jest również istotna.