Monety okolicznościowe – idealny prezent na rocznicę

12 września 2019

Prezenty na rocznicę ślubu lub związku coraz częściej mają praktyczny charakter. Monety okolicznościowe są jednak świetnym pomysłem dla tych, którzy uważają, że z tej okazji najlepiej sprawdzi się ponadczasowa, ekskluzywna pamiątka. Mennica Polska ma w ofercie piękne, oryginalne i kunsztownie wykonane monety z metali szlachetnych, idealne jako prezent na rocznicę. Sprawdź 4 ciekawe przykłady monet o tej tematyce.

Piękny, trwały i ponadczasowy prezent na rocznicę

Monety okolicznościowe to oryginalne prezenty na rocznicę ślubu lub związku, które zachwycą niejedną parę. Dlaczego taki upominek to dobry pomysł? Powodów jest co najmniej kilka.

Kruszce takie jak srebro i złoto najwyższej próby to ponadczasowe podarunki o nieprzemijającej wartości. Monety wykonane z metali szlachetnych są też wyjątkowo trwałe, więc będą pamiątką na całe życie. Ich ekskluzywny charakter pasuje do wyjątkowych okazji – a taką jest niewątpliwie ślub dwojga kochających się ludzi i rocznice, które mają o nim przypominać.

Prezent na rocznicę – dlaczego monety z Mennicy Polskiej?

Monety z Mennicy Polskiej cechują się oryginalnością projektów, kunsztownością wykonania i zastosowaniem najnowocześniejszych technik mincerskich. Nie bez powodu są regularnie nagradzane w najważniejszych konkursach branżowych, takich jak na przykład Coin of The Year Award czy Coin Constellation.

Zaletą monet są też krótkie nakłady, które podkreślają ich ekskluzywność. Cztery prezentowane poniżej przykłady powstały w ilości zaledwie 500 lub 999 sztuk. Również tematyka i symbolika monet sprawia, że sprawdzą się one znakomicie jako prezenty na rocznicę ślubu lub związku. Mincerze Mennicy Polskiej zrobili wszystko, by były tak piękne i trwałe, jak miłość, na cześć której są darowane.

1. Rocznica Ślubu, 1 dolar

Wyjątkowa moneta ze srebra, która będzie kunsztownym prezentem na rocznicę ślubu, szczególnie dla pary w starszym wieku, o długim stażu. Tematyczny rewers monety wykonano przy użyciu takich technik jak szlachetne zdobienie antique finish, selektywne złocenia i lustro.

Główny motyw na pierwszym planie to wizerunek dwojga starszych ludzi, którzy idą razem w objęciach, w tle zaś znajduje się zarys młodej pary. Całość uzupełniają elementy dekoracyjne takie ja serduszka, kwiaty i motyle, a także życzenia wypisane wzdłuż otoku („szczęścia, zdrowia, pomyślności z okazji ROCZNICY ŚLUBU”).

2. Moneta Weselna, 500 franków CFA

Nietuzinkowy pomysł na rocznicę związku małżeńskiego z radosnym wizerunkiem na rewersie, przypominającym ten dzień, gdy dwoje ludzi powiedziało sobie „tak”. Oryginalną monetę ozdobiono za pomocą druku cyfrowego i matowienia laserowego.

Widać na niej rozczulający wizerunek pary młodej w samochodzie ślubnym, splecione złote obrączki wewnątrz zarysu serca, a także motywy roślinne i czerwone serca.

3. Zestaw weselny, 1 dolar / 50 centów

Zamiast pojedynczej monety, można też postawić na zestaw dwóch monet, który symbolicznie przedstawia trwające w czasie uczucie. Zestaw zdobią druk cyfrowy, matowania oraz kryształy Swarovski Elements.

Rewers obu monet przedstawia obejmującą się parę podczas pocałunku. Na monecie 50 centów zakochana para stoi w romantycznej scenerii – most w świetle księżyca w kształcie serca. Na monecie 1 dolar dwoje ludzi ma już na sobie ślubne kreacje, a serce w tle jest czerwone.

Symbolika sprawia, że monety są świetnym prezentem na rocznicę. Przypominają o początkach miłości, która ciągle trwa.

4. Zestaw monet weselnych „Nowożeńcy”

Nazwa kolejnego zestawu monet sugeruje, że został pomyślany w pierwszej kolejności jako upominek ślubny. Monety sprawdzą się jednak także w charakterze prezentu na rocznicę związku małżeńskiego, który przypomni parze ten wyjątkowy dzień z ich życia. Zestaw składa się ze srebrnej monety 2 dolary nowozelandzkie i monety 50 centów platerowanej czystym złotem.

Misternie wykonany rewers pierwszej monety ma ciekawe znaczenie symboliczne. Nowożeńcy stoją w gondoli unoszącego się ponad nimi balonu, który wykonano z syntetycznego rubinu w kształcie serca. Kamień symbolizuje namiętność i miłość sprawiające, że para unosi się nad ziemią. Z kolei rewers pozłacanej monety 50 centów przedstawia zarys dwojga ludzi w miłosnym uścisku, otoczonych kwiatowymi dekoracjami.