32. Finał WOŚP już za kilka dni!

24 stycznia 2024

Pamiątkowe żetony, wycieczka po jednym z najnowocześniejszych menniczych zakładów produkcyjnych czy kultowe już Złote Serduszka – tak wygląda 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego Mennica Polska po raz kolejny jest częścią. Każda złotówka zbliża nas do osiągnięcia szczytnego celu wsparcia oddziałów pulmonologicznych, dla którego gra tegoroczna WOŚP!

Orkiestra, która gra dla służby zdrowia

Tegoroczna Orkiestra gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zgormadzone środki posłużą zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Już od kliku lat Mennica Polska dodaje swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy, dzieląc się najwyższym kunsztem polskiej sztuki menniczej.

Wyjątkowa pamiątka z 32. Finału

Wszystkie osoby o wielkich sercach, które będą uczestniczyć w Finale WOŚP, zapraszamy na specjalne stoisko Mennicy Polskiej. Nasz Mincerz będzie wybijać tam wyjątkowe żetony, dedykowane 32. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie tylko doskonała pamiątka z wydarzenia, które rokrocznie łączy wszystkich Polaków, ale także prosty sposób na wsparcie działań Orkiestry.

Kulisy sztuki menniczej

Po raz kolejny Mennica Polska przekazała na licytację WOŚP unikatową aukcję - zwiedzanie swojego zaawansowanego technologicznie zakładu produkcyjnego na warszawskim Annopolu. To miejsce, gdzie powstają nie tylko złotówki, które nosimy w naszych portfelach, ale także monety kolekcjonerskie oraz produkty inwestycyjne, takie jak sztabki czy monety bulionowe. Licytacja obejmuje nie tylko możliwość zobaczenia procesu produkcji monet, ale także możliwość wybicia własnej. Licytacja trwa do 9 lutego.

Serca ze Złota

Podczas Wielkiego Finału 28 stycznia odbędzie się także moment wyczekiwany przez wszystkich – licytacja kultowych złotych serduszek, które są częścią WOŚP od 1994 roku, czyli jej drugiego Finału. Mennica Polska przygotowała 100 wyjątkowych serc, które są symbolem zaangażowania społecznego i chęci niesienia pomocy. Serduszko nr 1 podczas zeszłorocznego Finału zostało wylicytowane za zawrotną kwotę 888 888 złotych!

Czekamy na Was podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!