„Akademia Pana Kleksa” łączy pokolenia – ruszyła sprzedaż jedynej licencjonowanej monety

5 stycznia 2024

W ofercie Mennicy Polskiej pojawiła się moneta kolekcjonerska z tytułowym bohaterem najnowszej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa”. To prawdziwa gratka zarówno dla pasjonatów numizmatyki, jak i dla miłośników kina. Mimo, że oficjalna premiera filmu ma miejsce dziś, to uwspółcześniona wersja opowieści Jana Brzechwy już zdążyła podbić serca widzów w ramach pokazów przedpremierowych. 

„Witajcie w naszej bajce!”

Moneta „Akademia Pana Kleksa” została wybita w limitowanym nakładzie 700 sztuk. Wykonana jest ze srebra najwyższej próby i ma nominał 1 dolara. Można ją nabyć na stronie: kleks.mennica.com.pl. Warto zaznaczyć,  że Mennica Polska ma wyłączność na sprzedaż monety z wizerunkiem głównego bohatera kinowego hitu w reżyserii Macieja Kawulskiego. Do tej pory, jeszcze przed oficjalną premierą, film obejrzało blisko 440 tys. widzów.

Moneta „Akademia Pana Kleksa” to oryginalny podarunek nie tylko dla kinomanów. Pasjonaci numizmatyki docenią oryginalny koncept oraz – jak zawsze w przypadku Mennicy Polskiej – dbałość
o najdrobniejsze detale. Zastosowanie matowienia laserowego, mikrodruku i druku cyfrowego pozwoliło wiernie odwzorować postać odtwarzaną w filmowej wersji przez Tomasza Kota.


Pan Kleks łączy pokolenia

Mennica Polska konsekwentnie angażuje się w inicjatywy, które mają na celu promocję kultury i sztuki. Najnowsza premiera monetarna, powiązana z tą kinową, to nie tylko atrakcyjny element kolekcji. To również zaproszenie do świata fantazji i przygód oraz pretekst do dzielenia się emocjami po obejrzeniu filmu przez przedstawicieli różnych pokoleń.

Moneta „Akademia Pana Kleksa” to łącznik między starszymi widzami, którzy pamiętają poprzednią ekranizację oraz książkę autorstwa Jana Brzechwy, z młodszymi odbiorcami tej pasjonującej opowieści. Wielowymiarowość historii, atrakcyjna oprawa wizualna oraz muzyczna to przepis na to, by na długo zapaść nam wszystkim w pamięć, niezależnie od tego, jakie pokolenie reprezentujemy – mówi Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.

Promocji filmu towarzyszą piosenki „Jestem twoją bajką” w wykonaniu sanah oraz „Całkiem nowa bajka”, którą wspólnie zaśpiewali IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes i Sokół.