Mennica Polska Partnerem spotkania Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych w Bydgoszczy

7 czerwca 2018

Dziś w Bydgoszczy odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Mennica Polska S.A. będąca dostawcą Systemu Bydgoskiej Karty miejskiej, jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Osią tematyczną dwudniowego spotkania będzie efektywność obsługi pasażerów z rejonów podmiejskich. W programie znajduje się m.in. prezentacja raportu o stanie komunikacji miejskiej w miastach na mapie Polski, czy omówienie szans wiążących się z systemami elektronicznego wsparcia przewozów podmiejskich. 

- Ogromy potencjał nowoczesnych rozwiązań w zakresie elektronicznych systemów poboru opłat powinien zostać dostrzeżony przez władze lokalne i wykorzystany w strategiach mających na celu poprawę dostępności komunikacji miejskiej na obszarach peryferyjnych. - podkreśla Jacek Sieński, Dyrektor Działu Handlowego Pionu Płatności Elektronicznych Mennicy Polskiej S.A.- Nasze doświadczenie pokazuje, że systemy dostarczane przez Mennicę Polską pozwalają na znaczną redukcję kosztów użytkowania, a zaoszczędzone pieniądze można przekazać choćby na rozszerzenie siatki połączeń czy rozbudowę niezbędnej infrastruktury - dodaje.

Tegoroczne spotkanie komisji połączone jest z hucznymi obchodami 130-lecia Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy. Dla uczestników uroczystości zaplanowano liczne atrakcje. W ramach uczczenia tej historycznej okazji zorganizowano dwie wystawy taboru, paradę autobusów oraz przejazdy zabytkowym pojazdami.


Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362