Mennica Polska wśród 100 największych polskich eksporterów wg rankingu „Wprost”

29 maja 2018

Mennica Polska S.A. znalazła się na w prestiżowym gronie firm z listy „Polscy Ambasadorzy”, tworzonej przez ekspertów tygodnika „Wprost”. Zestawienie wyróżnia polskie przedsiębiorstwa o najwyższym udziale eksportu w przychodach ze sprzedaży, skutecznie przyczyniających się do budowania polskich marek na arenie międzynarodowej.

Grono 100 „Polskich Ambasadorów” wyselekcjonowano spośród 200 Największych Firm z polskim kapitałem na podstawie wolumenu eksportu i jego udziału w ogólnej sprzedaży. Mennica Polska, zajmując w tegorocznej edycji 65. miejsce, poprawiła swoją pozycję w rankingu o 22 miejsca w stosunku z rokiem ubiegłym, kiedy to po raz pierwszy została uwzględniona w omawianym zestawieniu firm docenionych przez rynek globalny. Ranking, wyróżniający wąską grupę przedsiębiorców, dzięki którym produkty i usługi z oznaczeniem marki polskiej zyskują nie tylko na popularności, ale również na prestiżu, został sporządzony przez tygodnik „Wprost” po raz trzeci.

Ostatni rok był niezwykle ważny dla Mennicy Polskiej S.A. w kontekście handlu zagranicznego i sprzedaży eksportowej. W przeciągu ostatnich miesięcy podpisano kilkanaście umów i przystąpiono do kilkudziesięciu przetargów pozakrajowych. Niezmiennie realizowane są dostawy monet obiegowych do banków centralnych m.in. Kolumbii, Gruzji, Libanu oraz Paragwaju. W obszarze monet kolekcjonerskich, Mennica Polska S.A. powiększyła swoje portfolio o takich klientów jak banki centralne Boliwii, Gwatemali, czy Luksemburgu. W 2017 r. niezwykle istotnym wydarzeniem w kategorii eksportu pozyskanie przez Mennicę Polską zlecenia na wybicie 149 tys. złotych medali dla Ministerstwa Finansów Tajlandii, którego wartość wraz z kruszcem opiewała na łączną kwotę 130,6 mln USD.


Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362