Kolekcjonerska moneta Mennicy Polskiej na Piłkarskie Mistrzostwa Świata

15 czerwca 2018

Już wkrótce polska reprezentacja wyjdzie na murawę aby rozpocząć zmagania o tytuł Mistrza Świata w Piłce Nożnej. Dla wszystkich miłośników futbolu Mennica Polska S.A. wybiła niepowtarzalne monety kolekcjonerskie, które będą wyjątkową pamiątką tej emocjonującej sportowej imprezy.

Kolekcje okolicznościowych monet i numizmatów związanych z historycznymi wydarzeniami sportowymi i sukcesami polskich atletów to już tradycja Mennicy Polskiej. Tegoroczny mundial nie stanowi wyjątku i z jego okazji nakładem 500 sztuk ukazała się specjalna Moneta Piłkarska o nominale 1 dolara, wyemitowana przez Niue Island. Ze względu na ograniczoną liczbę wyprodukowanych egzemplarzy stanowi ona prawdziwą gratkę dla wszystkich kolekcjonerów. Wybita została z najwyższej próby srebra (Ag 999) i waży 17,5 grama. Jest nieco większa niż standardowa pięciozłotówka, a jej otok zdobią wielobarwne flagi trzydziestu dwóch państw, które biorą udział w mistrzostwach. Na jej rewersie umieszczono sylwetki kibiców. Wszystkie zdobienia zostały wykonane najwyższej jakości drukiem cyfrowym. Każdy nabywca monety otrzyma ją w eleganckim etui w formie ramki, które oprócz funkcji ochronnej pozwala również na odpowiednią ekspozycję.

- Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to wydarzenie, które gromadzi kibiców na całym świecie we wspólnym dopingowaniu narodowym drużynom. Moneta piłkarska Mennicy Polskiej zapewni, że wspomnienia niesamowitej atmosfery wokół imprezy oraz sięgające zenitu emocje podczas spotkań polskiej reprezentacji pozostaną w pamięci każdego jej posiadacza na długie lata - podkreśla Inga Kosim, Dyrektor ds. Marketingu Mennicy Polskiej S.A.

Moneta dostępna jest w oficjalnym sklepie internetowym Mennicy Polskiej.


Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek


  tel.: +48 604 262 362