Mennica Polska fundatorem złotych statuetek podczas Polsat SuperHit Festiwal oraz oryginalnej monety dla zespołu „Mazowsze”

29 maja 2023

Niezapomniane wieczory z plejadą gwiazd na scenie Opery Leśnej w Sopocie za nami. W świętowanie 20 urodzin festiwalu aktywnie zaangażowała się Mennica Polska, która ufundowała złote statuetki dla artystów. Z okazji szczególnego jubileuszu wyjątkową pamiątkę dla „Mazowsza”, z rąk Katarzyny Budnickiej, prezes zarządu Mennicy Polskiej, odebrał Jacek Boniecki, znakomity dyrygent i dyrektor zespołu. 

20-lecie festiwalu w Sopocie z udziałem Mennicy Polskiej   

Mennica Polska miała ogromną przyjemność być partnerem tegorocznego Polsat SuperHit Festiwal. Umiejętność angażowania publiki w tak spektakularny sposób, jak w Sopocie, to talent na wagę złota! Dlatego też, z okazji okrągłej rocznicy święta muzyki, Mennica ufundowała dla artystów złote statuetki, za projekt których odpowiadał Marek Stankiewicz.

W trakcie wydarzenia widzowie niejednokrotnie mogli obejrzeć spot promocyjny Mennicy Polskiej – producenta złota inwestycyjnego, który może poszczycić się ponad 255-letnią tradycją.

Mennica Polska upamiętniła 75-lecie wyjątkowego zespołu

Szczególny jubileusz na scenie Opery Leśnej pierwszego dnia festiwalu świętował Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Z okazji 75 lat jego działalności Mennica Polska stworzyła królewską monetę, wykonaną ze szlachetnego kruszcu, z oryginalnymi insygniami Króla Augusta Poniatowskiego – założyciela Mennicy Polskiej.

Dziś wielki dzień zespołu Mazowsze. Zespołu, który łączy pokolenia. Zespołu, który nieustająco dba o to, by wrażliwość artystów, mogła nas przenosić do miejsca, w którym doświadcza się czegoś, co ciężko zamknąć w nawet najbardziej wyszukanych komplementach i słowach uznania – powiedziała ze sceny Katarzyna Budnicka, dyrektor naczelny i prezes zarządu Mennicy Polskiej.

Dziękując za konsekwentne utrwalanie pamięci o tym, co w polskiej muzyce najpiękniejsze
i najcenniejsze, Katarzyna Budnicka nawiązała do słów Jerzego Waldorffa, który powiedział
o zespole „Mazowsze”, że jest „perłą w koronie Rzeczypospolitej”.