Mennica Polska partnerem prestiżowej konferencji Mint and Print w Dubaju

3 października 2023

W Dubaju ruszyła właśnie szósta edycja międzynarodowej konferencji Mint and Print. W części panelowej Mennicę Polską będzie reprezentował Siemowit Kalukiewicz, Członek Zarządu ds. Produkcji Monetarnej i Logistyki oraz Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną również wybrane projekty mennicze, które wzbudzają zachwyt zarówno miłośników monet, jak i branżowych ekspertów.

Trendy i nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji pieniądza

Mennica Polska bardzo aktywnie eksponuje swoje przewagi konkurencyjne w zakresie produkcji menniczej w ramach ważnych wydarzeń branżowych. Nie mogło jej zatem zabraknąć podczas międzynarodowej konferencji Mint and Print, która integruje banki centralne, mennice, papiernie, firmy poligraficzne i przetwórcze z całego świata.

W programie szóstej edycji wydarzenia, które odbywa się w dniach 3-5 października w Dubaju, w trakcie licznych dyskusji panelowych zostaną poruszone tematy związane między innymi z biciem monet oraz produkcją banknotów, z uwzględnieniem kwestii projektowych, zastosowania nowych technologii, a także kwestii zabezpieczeń.

Mennica Polska w gronie światowych ekspertów

Drugiego dnia konferencji Siemowit Kalukiewicz, Członek Zarządu ds. Produkcji Monetarnej i Logistyki oraz Dyrektor Produkcyjno-Operacyjny w Mennicy Polskiej, wystąpi z prezentacją pt. „Mint of Poland. Tailor-made and global solutions from gold to circulation coins („Mennica Polska. Rozwiązania globalne i szyte na miarę – od złota do monet obiegowych”).

Mennica Polska to bardzo mocny gracz na rynkach zagranicznych. Jesteśmy jednym z liderów w produkcji monet obiegowych oraz kolekcjonerskich. Konsekwentnie wzmacniamy nasze przewagi, inwestując w najnowocześniejsze technologie oraz dbając o satysfakcjonujące relacje z klientami. Potwierdzeniem zaufania do nas oraz najwyższej jakości naszej produkcji jest owocna współpraca z bankami centralnymi z prawie każdego kontynentu – mówi Siemowit Kalukiewicz.

W zakładzie produkcyjnym Mennicy Polskiej powstają monety obiegowe i kolekcjonerskie dla wielu zagranicznych emitentów. Finalnie trafią one do: Europy (np. Gruzja, Irlandia, Estonia, Luksemburg, Albania, Cypr), Ameryki Południowej i Środkowej (m.in. Kolumbia, Dominikana, Gwatemala, Kostaryka, Urugwaj, Nikaragua, Boliwia), Azji (m.in. Nepal, Tajlandia, Tadżykistan, Izrael) czy Australii. Nowoczesne prasy monetarne w Mennicy Polskiej mogą wyprodukować nawet 15 monet na sekundę!


Mennica Polska jedną z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie

Uczestnictwo w Konferencji Mint and Print będzie okazją do podzielenia się szerokim know-how Mennicy Polskiej oraz do zaprezentowania wybranych projektów, takich jak na przykład: zestaw Szachy Wikingów, czy monety: Świat Gaudiego II, Hera i Junona, Ogród Hesperyd, Księżyc, Pszczoła, Koniczynka, Kalendarz Haab oraz wiele innych.

W swoim portfolio Mennica Polska posiada praktycznie każdą dostępną na rynku technikę zdobniczą. Wysoki relief, selektywnie złocenie, druk cyfrowy, rutenowanie, oksydowanie selektywnie, powłoka antique finish, selektywne miedziowanie oraz zdobienie kamieniami jubilerskimi i elementami 3D, to tylko wybrane przykłady stosowanych przez nią rozwiązań.